Domovská stránka » Kompostování » Pravidla kvalitního kompostování v kompostéru
Pravidla kvalitního kompostování

Pravidla kvalitního kompostování v kompostéru

by Radoslav Černý
0 komentářů

Během kompostování dochází k mnoha biologickým procesům. Abychom tyto procesy optimálně podpořili, je potřeba při založení kompostu v kompostéru na zahradě znát některá základní pravidla, díky kterým toho dosáhneme. Jaká jsou pravidla kvalitního kompostování a co dodržet a co sledovat?

Na co myslet při zakládáni kompostu

Spodní vrstvy v kompostéru by měly obsahovat hrubší materiál, jako například větvičky. Ten je totiž vzdušnější, a nejen že přivádí potřebný vzduch pro proces kompostování, ale také odvádí přebytečnou vodu. To však neznamená, že porézní materiál nepaří do vyšších vrstev, ale jeho poměr by zde již měl být nižší. Je vhodné v kompostéru zajistit pestrou skladbu biologického materiálu, protože to podporuje proces kompostování. Tento materiál je vhodné dobře promíchat, abychom neměli suché, vlhké, porézní a hutné každé v jiném koutu.

Pravidla kvalitního kompostování

V kompostu musí být jak biologický materiál, který obsahuje uhlík, tak materiál, který obsahuje dusík. Například když dáte na hromadu trávu, tak ji samu o sobě nelze kompostovat. Hodně uhlíku obsahuje tmavší materiál, jako jsou větve nebo kůra, kdežto hodně dusíku naopak mladý čerstvý materiál, kde patří třeba zmíněná tráva či listí. Vhodné zastoupení dusíkatého materiálu a uhlíku v kompostu zajistíte odhadem tak, že na 2-3 díly hnědého dáte 1 díl zeleného materiálu. Abyste urychlili proces tlení, což je žádoucí zejména u nového kompostu, výborně se na to hodí:

Pravidla kvalitního kompostování

Co při kompostování sledovat? Kdy bude kompost hotový?

Mezi další pravidla kvalitního kompostování patří, že pokud má kompost správné složení, tak už během dvou dnů v něm stoupá teplota na 50 stupňů celsia. Tento efekt je dán mikroorganismy, které vykazují vysokou aktivitu. Po několika dnech až týdnech teplota klesne. Proběhla první fáze, tzv. hygienizace.

V průběhu kompostování sledujte zejména vlhkost, kompost vám nesmí vyschnout. Kompost každý 1 – 2 měsíce přehoďte vidlemi, aby se zajistil přísun vzduchu. Během 2 – 6 měsíců lze získat tzv. čerstvý kompost. Pokud chcete kompost vyzrálý, počkáte si 6 – 12 měsíců.

0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář