Domovská stránka » Kompostování » Bokashi kompostování a kompostér Organko [zkušenost]

Bokashi kompostování a kompostér Organko [zkušenost]

by Radoslav Černý
0 komentářů

Už téměř před rokem jsem objevil bokashi kompostování a hned potom jsem si pořídil domácí kompostér Organko. Za tu dobu jsem nasbíral pár zkušeností, o které se s vámi můžu podělit. Inspiraci ke kompostování jsem bral z knihy Domácnost bez odpadu.

V době kdy jsem jej kupoval, jsem znal jen kompostování na zahradě a tohle domácí kompostování pro mě bylo nové. Přečetl jsem si pár článků a nakonec se rozhodl pro bokashi kompostování. Kvůli mým častým cestám mimo republiku jsem nechtěl kompostér se žížalami, takže to nakonec vyhrál slovinský kompostér Organko.

.

bokashi kompostér organko
Bokashi kompostér Organko

Kompostování s Organkem

Pár měsíců jsem jej měl v kuchyni, ale poté jej přesunul na balkón. Při denním používání a otevírání víka jsem neměl v kuchyni moc dobrý vzduch. Taky jsem nechápal, proč se z jeho okolí line takový zvláštní zápach. Víko bylo zavřené, žádné zbytky okolo koše neležely… a přesto jsem pořád něco cítil. Nakonec se ukázalo, že je to posypem do koše a tím, že jsem jeho sáček dobře nezavřel a ta “vůně” se linula do okolí:) Ten posyp je fermentovaný substrát z pšeničných otrub, špaldových plev a několika dalších složek a má specifickou vůni. Od té doby je kompostér na balkoně a vše je ok.

domácí kompostér
Domácí kompostér

Co je to bokashi kompostování

Bokashi kompostování je proces kdy dochází k fermentaci bez přístupu vzduchu a to za pomocí speciálních bokashi bakterií. Je to rozdíl oproti “klasickému” kompostování, které probíhá za přístupu vzduchu a působení živých organismů. Bokashi posyp byl v kilovém sáčku a jak jsem psal, jedná se o pšeničné otruby a třtinovou melasu, vápenec a spol. vše lehce nabratelné plastovou nádobkou.

bokashi kompostování
Kopostér Organko

Při procesu fermentace dochází ke vzniku kapaliny, která se tvoří při působení bokashi bakterií. Při skládání biologického odpadu do kompostéru je třeba celou hmotu napěchovat, aby byly zbytky co nejvíce u sebe. Dělá se to proto, aby se vytlačil veškerý nežádoucí vzduch. Tím se pak vytvoří ideální podmínky pro činnost bokashi bakterií.

bokashi kompostování
Nádobka na bokashi posyp

Poté tedy můžeme posypat bokashi posypem a během pár dnů se začne tvořit oranžová tekutina. Ta je někdy označována jako bokashi čaj. Tímto “čajem” se následně dají např. čistit odpady nebo ve zředěné formě hnojit květiny v bytě. Je to opravdu zajímavá zkušenost:)

bokashi kompostování
Bokashi posyp

Dole na kompostéru je malý zelený ventil, který při otevření naplní speciální nádobku bokashi čajem.

ventil na bokashi čaj
A bokashi čaj je hotov:)

Co dávat dovnitř a co ne?

A jaký odpad je vhodné do Organka dávat? Určitě jsou to skořápky od vajíček, šlupky od ovoce a zeleniny, čajové sáčky, kávová sedlina, zbytky jídel, květiny. Dále třeba pečivo nebo menší kosti.

A co naopak nedávat? Jednou jsem udělal zásadní chybu, kdy jsem do kompostéru dal maso a za 14 dní se ukázalo, že to byl vyloženě hodně špatný nápad:) Takže maso rozhodně ne, také velké kosti, zvířecí výkaly nebo popel nejsou vhodné.

bokashi kompostování
Pohled na kompostér uvnitř

Jakmile je kompostér naplněný, tak nejlepší je zakopat jeho obsah do země. Pokud tuto možnost nemáte, tak je dobré jej dát do sběrného dvora do biologického odpadu. Tak to dělám já.

Celkově jsem s tímto kompostérem velmi spokojen a už si nedovedu představit, že biologický odpad dávám někam jinam. Navíc bokashi čajem čistím odpady a zalévám květiny, takže by mi to chybělo:) Můžu jej s klidným svědomím doporučit.

Video níže popisuje (anglicky) jak domácí bokashi kompostér používat.

Návod na bokashi kompostrér Organko
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář