Domovská stránka » Třídění odpadu » Koše na tříděný odpad

Koše na tříděný odpad

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Otázku nákupu správného koše na tříděný odpad jsem řešil nějakou dobu. Nejdříve jsem se nadchnul kompostováním a koupil si Domácí kompostér Organko a začal kompostovat. Poté jsem začal řešit a vybírat koš na tříděný odpad. Do té doby jsem používal zvlášť koš na plasty, krabici na papír a malý koš na sklo. Rozhodnul jsem se používat jen jeden koš, který bude mít více částí. Z čeho jsem tedy vybíral?

>>> Prozkoumejte koše na tříděný odpad na Heuréka.cz <<<

Koše na tříděný odpad – moje zadání

Jak jsem psal na začátku, používám různé koše na tříděný odpad. Díky principu zero-waste už tolik odpadu neprodukuji, ale stejně se stále nějaký najde. Současně nechci mít 4 různé koše na tříděný odpad a proto jsem se rozhodnul vybrat si koš nový. Mým požadavkem je, aby dobře vypadal a hodil se mi do bytu. Současně, aby měl minimálně 3, ale nejlépe 4 oddělené koše. Musí také být stabilní a dostatečně prostorný, abych jej chodil vynášet co nejméně. Na Heuréce jsem si vybral těchto 6 kandidátů.

DEAhome eCopy 3x 25 l

Tento šedý kontejner na tříděný odpad obsahuje 3 koše – na plast, sklo a papír. Každý o objemu 25 litrů, což se pro mě zdá být dostatečné. Součástí balení jsou 2 plastové přepážky, které se umístí dovnitř a oddělí prostor na 3 koše. Řeším jen, jestli není moc široký a vleze se mi do kuchyně.

koše na tříděný odpad

>>> Koš DEAhome eCopy 3×25 litrů naleznete zde <<<

Ecobin 30 l

Tento komplet také obsahuje 3 koše – papír, plast a sklo a řeší problém s místem v mé kuchyni, protože se jednotlivé koše dají naskládat na sebe. V recenzích na Heuréce jsem ale četl, že když jsou 3 koše na sobě, tak jsou celkem vratké. Mají každý kapacitu 30 litrů, což je ideál. Jejich barva je černá, mám ji radši než šedou.

koše na tříděný odpad

>>> Koš Ecobin 30 litrů naleznete zde <<<

Toro 270233 3×15 l

Tenhle koš je krasavec, je rozhodně nejhezčí ze všech košů v tomto článku. Má i velmi dobré recenze na Heuréce. Jen mám trochu obavu z velikosti jednotlivých košů, které mají objem jen 15 litrů.

koše na tříděný odpad

>>> Koš Toto 3×15 litrů naleznete zde <<<

Eco 3 x 50 l

Tyto koše jsou už, dá se říct, takové malé popelničky a hodí jak dovnitř, tak i ven. Pro mě jsou už moc velké a do bytu se mi nehodí. Do rodinného domu by ale nemusely být špatné.

koše na tříděný odpad

>>> Koš Eco 3×50 litrů naleznete zde <<<

Orion POKER 4 x 20 l

Tento komplet se mi moc líbí a nejspíš se rozhodnu pro něj. Obsahuje 4 části – papír, plast, sklo a smíšený odpad. Navíc má 56 cm na šířku, což je do mé kuchyně ideální. Na recenzích na Heuréce čtu snad jen, že koše mají malé otvory.

koš orion poker

>>> Koš Orion Poker 4×20 litrů naleznete zde <<<

Sortibox IKWB20S4 405U 20l

Tento koš také vypadá zajímavě. Vypadá, že by mohl být i stabilní, že je dělaný na to, aby koše stály na sobě. V recenzích si uživatelé stěžují na nevhodný tvar a tím pádem těžce sehnatelné sáčky. Objem 20 litrů se zdá být OK. Já už ale svého favorita mám:)

koš sortibox

>>> Koš Sortibox 4×20 litrů naleznete zde <<<

Koše na tříděný odpad – výsledek

Nakonec jsem se rozhodnul objednat Orion Poker a v jakmile přijde tak na něj napíšu recenzi.

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu

Podobné články

Zanechte komentář