Domovská stránka » Žebříčky » [SROVNÁNÍ]✅ Nejlepší lék na zánět močových cest ✅

[SROVNÁNÍ]✅ Nejlepší lék na zánět močových cest ✅

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Hledáte nejlepší lék na zánět močových cest na českém trhu?

Na Ecoblogu jsem jich testoval již více jak 10.

V tomto srovnání se podíváme na to, které z nich byly ty nejlepší.

Nejlepší lék na zánět močových cest


VÝBĚR ECOBLOGU #1

Urixin

Urixin v jedné tabletě obsahuje šest léčivých látek, které udržují močové cesty zdravé. Jedna tableta obsahuje ověřenou kombinaci manózy, výtažky z brusinek a živých kultur. Tabletka je také doplněná o čistě přírodní extrakty ze zlatobýlu, kopřiv a zeleného čaje, které blahodárně působí na močové ústrojí.

Bolí vás v podbřišku a nepříjemně vás to pálí při močení?

Pravděpodobně vás bude trápit zánět močových cest, který dokáže být opravdu velice bolestivý.

S tímto onemocněním se alespoň jednou za život bohužel setká každý z nás.

Zánět nejčastěji vzniká z prochladnutí, dá se však velice dobře léčit a můžete mu i předcházet!

Pokud se tedy i u vás objeví palčivé příznaky při močení, měli byste co nejrychleji vyhledat odbornou pomoc u svého lékaře.

TOP 3 Nejlepší léky na zánět močových cest

Doporučuji
Nejlepší lék na zánět močových cest - Urixin

Urixin

Celkové hodnocení: 5/5

Urixin v jedné tabletě obsahuje šest léčivých látek, které udržují močové cesty zdravé. Jedna tableta obsahuje ověřenou kombinaci manózy, výtažky z brusinek a živých kultur. Blahodárně působí na močové ústrojí.

Nejlepší lék na zánět močových cest - GymBeam

GymBeam D-Mannose

Celkové hodnocení: 4.9/5

Manóza je druh přírodního cukru, který pomáhá udržovat zdravé močové cesty a napomáhá i k celkovému zdraví lidského organismu. Pokud tedy hledáte tento čistý přípravek, vyzkoušejte kapsle D-Manóza.

Nejlepší lék na zánět močových cest - Venira Močové cesty

Venira Močové cesty

Celkové hodnocení: 4.8/5

Směs pěti účinných látek příznivě ovlivní vaše močové cesty a pomůžou vám v boji s nepříjemným zánětem močového měchýře. Balení 60 kapslí slouží jako 20denní léčebná kúra, denně tedy užíváte tři tabletky, ráno, odpoledne a večer. 

Co je to zánět močových cest?

Pod pojmem zánět močových cest se skrývá infekční onemocnění, které postihuje zejména močové cesty, v horším případě i ledviny. Ve většině případů, udává se až 80 %, je nemoc vyvolána bakterií Escherichia coli, která se běžně vyskytuje ve střevech.

Někdy se může jednat i o bakterie, které pocházejí z vaginálního či análního otvoru. Většinou léčba zánětu netrvá příliš dlouho. Pokud se však zánět opakuje minimálně 3x do roka, můžeme mluvit o chronickém onemocnění, které se dále musí léčit lékařem, jinak hrozí rozsáhlejší zánět ledvin.

Jak vzniká zánět močových cest?

Bohužel se výše zmíněná bakterie může přes močovou trubici posunout dále do močového měchýře, kde se rozmnoží a vyvolá tak nepříjemný zánět. Proto je naprosto nezbytná intimní hygiena, díky které můžete těmto zánětům předcházet.

Nejčastějšími příčinami zánětu močáku je tedy nedostatečná hygiena, časté zadržování moči, málo tekutin či vrozené vývojové vady močové trubice a trychtýře. Sklony k zánětům močového měchýře mají převážně ženy, a to z důvodu kratší močové trubice. Uvádí se, že každá druhá žena alespoň jednou za život trpěla tímto zánětem.

Zejména v období těhotenství, kdy je močová trubice stlačována plodem dítěte, jsou k tomu ženy náchylnější. Objevuje se však i u lidí, kteří trpí cukrovkou nebo močovými kameny. I časté střídání sexuálních partnerů a nechráněný pohlavní styk mohou tento zánět vyvolat.

Jak se zánět močových cest projevuje?

Mezi nečastější příznaky zánětu močových cest patří častá potřeba dojít si na toaletu, i když vlastně není močový měchýř plný. Při močení pak pociťujete velice nepříjemné pálení a řezání, moč je často zakalená, někdy obsahuje viditelné stopy krve a zapáchá. Kromě těchto řezavých pocitů, můžete pociťovat i tupou bolest v oblasti podbřišku.

Když se pak infekce rozšíří i dále do ledvin, objevuje se i tupá bolest v bedrech, zvýšená teplota a zimnice. Pokud máte výše zmíněné příznaky nebo si nejste jistí, raději ihned kontaktujte svého ošetřujícího lékaře.

Jak zabránit infekci močových cest?

Velice důležitá je samozřejmě prevence a intimní hygiena. Nejlepší je infekcím zcela předcházet, proto se doporučuje pít denně dostatečné množství tekutin, jelikož močové cesty se tím propláchnou a bakterie pak nebudou mít možnost se zde uchytit.

Pravidelně také choďte na toaletu a nezadržujte v sobě pocit močení. Vaše bedra a spodní část břicha by také neměla být vystavována chladu. Udržujte se tedy v teple, nechoďte bosí po studené podlaze, převlékejte se z mokrých plavek do suchého oblečení apod. Zvýšenou hygienu dodržujte také po pohlavním styku.

Jak si s infekcí močových cest poradit?

Jakmile pocítíte pálení při močení nebo další výše zmíněné projevy, reagujte rychle. Můžete nejdříve vyzkoušet samoléčbu. Pokud však nezabere do jednoho dne, určitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Můžete vyzkoušet například zvýšení příjmu tekutin, aby se močové cesty propláchly. Doporučuje se pít pouze čistou vodu, nepijte dráždivé nápoje jako je káva, čaj, alkoholické či sycené nápoje. Bolest v oblasti beder a podbřišku můžete zmírnit teplými obklady a léčbu podpořit i sedacími koupelemi z odvaru bylinek.

Oblíbené jsou i urologické čaje nebo pojídání brusinek, které mají také příznivý vliv na močové cesty. Zvýšit můžete také příjem vitamínu C, který moč okyseluje a vytváří tak nepříjemné prostředí pro bakterie. V případně vážného zánětu vám lékař předepíše antibiotika a klid doma. Pokud však nic ze zmíněného nezabere, vyzkoušejte některé z níže uvedených léčivých produktů a poraďte se svým lékařem. Následující produkty jsou volně k dostání v lékárnách.

Nejlepší lék na zánět močových cest


VÝBĚR ECOBLOGU #1

Urixin

Urixin v jedné tabletě obsahuje šest léčivých látek, které udržují močové cesty zdravé. Jedna tableta obsahuje ověřenou kombinaci manózy, výtažky z brusinek a živých kultur. Tabletka je také doplněná o čistě přírodní extrakty ze zlatobýlu, kopřiv a zeleného čaje, které blahodárně působí na močové ústrojí.

Sledujte Ecoblog i na Facebooku a Instagramu

sledujte
Ecoblog
Facebook 
sledujte
Ecoblog
Instagram

Urixin 60 tablet

I v rámci prevence zánětu močových cest můžete užívat například přípravek Urixin, který v jedné tabletě obsahuje šest léčivých látek, které udržují močové cesty zdravé. Jedna tableta obsahuje ověřenou kombinaci manózy, výtažky z brusinek a živých kultur. Tabletka je také doplněná o čistě přírodní extrakty ze zlatobýlu, kopřiv a zeleného čaje, které blahodárně působí na močové ústrojí.

Nejlepší lék na zánět močových cest - Urixin

Manóza je druhem sacharidu, který se běžně užívá i jako doplněk stravy, brusinky díky zvýšenému vitamínu C příznivě ovlivňují močové cesty, laktobacily napomáhají udržovat zdravou trávicí soustavu, zlatobýl příznivě ovlivňuje zejména močový měchýř a podporuje přirozenou obranyschopnost. I kopřiva přirozeně podporuje imunitu a přispívá ke zdraví ledvin. Extrakt ze zeleného čaje se vyrábí z lístků ještě před fermentací, proto si v sobě zachovaly spoustu zdravých látek.

Zelený čaj podporuje vylučování tekutin z těla, čímž udržuje zdraví močových cest. Všechny zmíněné látky jsou přírodní, bez lepku, laktózy, a proto tablety Urixin můžete užívat i dlouhodobě a jsou vhodné opravdu pro všechny. Při akutních obtížích se užívají dvě kapsle denně, ráno a večer. Pokud je užíváte preventivně, bude vám stačit jedna tableta, kterou zapijete dostatečným množstvím tekutin.

D-Manóza GymBeam

Slyšeli jste někdy o manóze? Manóza je druh přírodního cukru, který pomáhá udržovat zdravé močové cesty a napomáhá i k celkovému zdraví lidského organismu. Pokud tedy hledáte tento čistý přípravek, vyzkoušejte například kapsle D-Manóza od společnosti GymBeam, která se zaměřuje mimo jiné i na doplňky stravy.

Nejlepší lék na zánět močových cest - GymBeam

Tento druh cukru přirozeně najdeme v lidském organismu, ale také například v pomerančích a brusinkách, které jsou velice známé pro své blahodárné účinky v oblasti léčby zánětů močového měchýře. Díky svým vlastnostem se manóza odlišuje od ostatních monosacharidů. V těle se totiž běžně nerozkládá na energii, a tak se může dostat až do močového ústrojí, kde se může dále příznivě projevit.

Zejména ve spojení se škodlivou bakterií, která se podílí na zánětu močových cest, působí velice pozitivně. Doporučenou denní dávkou jsou 1–3 kapsle, záleží na vašich aktuálních obtížích.

Venira Močové cesty

Směs pěti účinných látek příznivě ovlivní vaše močové cesty a pomůžou vám v boji s nepříjemným zánětem močového měchýře. Balení 60 kapslí slouží jako 20denní léčebná kúra, denně tedy užíváte tři tabletky, ráno, odpoledne a večer.

Nejlepší lék na zánět močových cest - Venira Močové cesty

Jedna kapsle je složená z pěti účinných látek jako je klikva velkoplodá, růže šípková, zlatobýl kanadský, vitamín C a D manóza. Všechny látky mají příznivý vliv na močový měchýř a močové cesty, přispívají k jejich správné funkci, podporují správné vylučování moči, chrání buňky před stresem a přispívají k celkové imunitě lidského organismu.

Klikva neboli brusinka kanadská dokáže eliminovat přilnavost škodlivých bakterií v močových cestách, šípek působí močopudně a zlatobýl napomáhá správnému vylučování. Vitamín C nás pomáhá zbavovat stresu, který je často nedílnou součástí zánětů močáku a D-Manosa pak pomáhá vylučovat škodlivé bakterie z těla.

Blokurima URO

Přípravek Blokurima není lékem, ale pouze doplňkem stravy, který můžete použít při akutních problémech se zánětem močového měchýře nebo i preventivně jako ochranu močových cest.

Nejlepší lék na zánět močových cest - Blokurima

Jedná se o kombinaci D-Manosy, která má velice příznivý vliv na záněty močových cest, a lyzátu UPEC, který bojuje se škodlivými bakteriemi způsobujícími záněty močových cest. Součástí je i artyčok, který má také příznivý vliv na močové cesty a ledviny a zároveň působí jako silný antioxidant.

Doporučené denní dávkování jsou dvě tablety denně, ráno a večer a nedoporučuje se toto dávkování překračovat. 180 kapslí vám tedy jako léčebná kúra vyjde na tři měsíce. Výrobek je k dostání také v podobě prášku k přípravě nápoje v jednotlivě balených sáčcích.

Candivac na záněty

Lidské tělo je každý den vystavováno zátěži a okolnímu prostředí, které na nás může mít i negativní vliv, proto trpíme nejrůznějšími problémy, a to i těmi v intimních partiích. Bohužel se na zánět močových cest nabaluje i řada dalších zdravotních problémů.

Nejlepší lék na zánět močových cest - Candivac

Téměř 75 % žen postihne alespoň jednou za život zánět poševní sliznice, který je způsobený kvasinkami. Často bývá doprovázen i nepříjemným zánětem močových cest. Oba záněty se pak u téměř poloviny žen stále vracejí, proto je nesmírně důležitá prevence. Přípravek Candilac řeší oba dva zmíněné problémy.

Tyto rostlinné kapsle léčí problémy u žen i u mužů. Jedna kapsle obsahuje pět účinných látek, které úspěšně bojují se záněty v těle. Jedno balení obsahuje 30 kapslí. Po dobu deseti dní užívejte jednu kapsli denně, poté přípravek na 20 dní zcela vynechejte a celý cyklus opakujte tak dlouho, dokud to bude potřeba. Doporučené denní dávkování se nesmí překračovat, děti a těhotné ženy by se měly nejdříve poradit se svým ošetřujícím lékařem.

Urinal Akut

Jedním z nejprodávanějších přípravků na záněty močových cest jsou tabletky Urinal Akut od společnosti Walmark. Jedná se o nejsilnější přípravek z celé Urinal řady s přidanou bylinkou zlatobýl obecný, který významně přispívá ke správné funkci močových cest.

Nejlepší lék na zánět močových cest - Urinal Akut

Tato tableta zajišťuje první pomoc při náhlých potížích s močovými cestami a slibuje účinnost již od prvního dne užívání. V jedné tabletce je 450 000 mg čerstvých kanadských brusinek ve formě extraktu, který zajišťuje kvalitu i obsah aktivních látek. Právě brusinky obsahují přirozeně se vyskytující antioxidanty, které pomáhají ochránit buňky a tkáně před volnými radikály.

Dále je zde obsažen zmíněný zlatobýl obecný, který přispívá ke správné funkci močového měchýře a dolních močových cest. Tableta je doplněna i o vitamín D, který podporuje přirozenou imunitu lidského organismu. Doporučená denní dávka je jedna tabletka, která musí být zapita dostatečným množstvím tekutiny.

UROMAX

Jedním z doplňků stravy, který pomáhá chránit správnou funkci močové soustavy je i UROMAX Rapid. Jedná se o doplněk stravy s extrakty z medvědice a brusinek. Jedna tableta sestává z medvědice lékařské, brusinky a sacharidu D-manózy.

Nejlepší lék na zánět močových cest - Uromax

Medvědice lékařská pak přispívá k přirozené obranyschopnosti a pozitivně působí na normální činnost ledvin a močového měchýře. K normální činnosti močové soustavy přispívá i brusinka kanadská, která je obsažena téměř ve všech lécích, které se zaměřují na urologické problémy.

Poslední neméně důležitou složkou je D-manóza. D-manóza je práškovým extraktem z plodu brusinky kanadské a jedná se o speciální sacharid, který má příznivý vliv na zdraví močových cest. Tento výrobek však není vhodný pro děti a těhotné a kojící ženy. V případě dotazů jej konzultujte se svým lékařem.

Rowatinex

K léčbě akutních i chronických onemocnění močových cest a při zánětech a infekcích močových cest vyzkoušejte přípravek Rowatinex. Přípravek je vhodný i při ledvinových a močových kamenech a napomáhá k jejich rozkladu, rozpouštění a vyplavování.

Nejlepší lék na zánět močových cest - Rowatinex

Tento léčivý přípravek je složený ze směsi léčivých látek terpenů, které zvyšují vylučování moči a zmírňují křeče. Rowatinex se po poradě s lékařem může používat i při léčbě chronických zánětů a při větších obtížích s močovými cestami. Lék je k dostání v podobě malých tobolek, které se užívají 3x – 4x denně či v podobě kapek. 

V případě kapek nakapete 4–5 kapiček nejlépe na kostku cukru nebo kousek sucharu před jídlem, a to až 5x denně, záleží samozřejmě na vašich obtížích. Velkou výhodou tohoto léku je to, že jej mohou užívat i děti od 6 let, protože je velice dobře snášen. Jelikož se jedná o doplněk stravy a přírodní produkt, tak jej můžete užívat dlouhodobě.

Žebříčky TOP produktů na Ecoblogu

Recenze a zkušenosti spokojených uživatelů

Pokud se nemůžete stále rozhodnout, jaký lék na zánět močových cest je ten nejlepší, podívejte se na recenze od zákazníků.

Určitě zde najdete rychlou pomoc na zánět močového měchýře.

Za mě je Urixin ten nejlepší lék na močové cesty vůbec! Užívám ho už třetí měsíc podle doporučeného dávkování a už nikdy nechci nic jiného. Tomuto výrobku dávám 10/10. Za ty peníze se Urixin 100 % vyplatí. (Maruška z Advance)

Ověřený zákazník // Heuréka

S močovými cestami se trápím více jak deset let. Poslední dobou se mi zánět močáku vrací téměř každý třetí týden. Například minulou zimu jsem přežila jen díky antibiotikům od doktora, která jsem musela brát půl roku preventivně, aby se mi záněty zase nevrátily. Žádné doplňky stravy mi nikdy nepomáhaly. Pak mi lékař doporučil Urixin. Nejdříve jsem vůči tomu byla dost skeptická, ale musím to zaklepat, už třetí měsíc netrpím žádnými záněty. Za mě mohu přípravek jen DOPORUČIT! (Lenka z Advance)

Ověřený zákazník // Heuréka

Doplněk Venira používám po léčbě antibiotiky již velmi dlouho. Je skvělý jako dlouhodobá prevence obtíží s močovými cestami a se záněty močového měchýře, na který jsem trpěla i několikrát do roka. Zatím se mi naštěstí problémy nevrátily. (Dominika z Venira)

Ověřený zákazník // Heuréka

Bohužel jsem okolnostmi donucena vyzkoušet další produkt na záněty močových cest. Vyzkoušela jsem Veniru na močové cesty a musím říct, že jsem opravdu velice spokojena, doporučuji. (Alena z Venira)

Ověřený zákazník // Heuréka

S Blokurimou jsem velice spokojený, přípravek je velice levný. Lepší jsou ale sáčky než tabletky, jelikož tablety jsou poměrně velké. Blokurima zabírá velice rychle a mamozu doporučují i samotní lékaři, takže za mě spokojenost. (Josef z Pilulky +)

Ověřený zákazník // Heuréka

Ženy s dlouhodobými problémy by rozhodně neměly váhat s používáním přípravku Candivac. Díky němu jsem se úspěšně zbavila problémů s kvasinkami. Bohužel je nutné ho užívat pravidelně, aby se problém zase nevrátil. (Anonymní uživatel z Heureky)

Ověřený zákazník // Heuréka

Dříve jsem opravdu dost trpívala na záněty močového měchýře a močových cest. Po objevení Urinal Akut jsem již bez problémů několik let. Léky zabírají i na nastydnutí močového měchýře s častým nucením dojít si na záchod. Většinou mi pak stačí vzít si jeden prášek po tři dny a jsem zase v pořádku. (Ověřený zákazník z Heureky)

Ověřený zákazník // Heuréka

Urinal Akut kupuji již několik let a většinou jsem s ním spokojená. Je potřeba ho mít vždy po ruce, když se objeví jednotlivé potíže. Rychle ulevuje od bolesti, ale při delším užívání z něj mívám asi další problémy. (Ověřený zákazník z Heureky)

Ověřený zákazník // Heuréka

Uromax Rapid opravdu funguje! Nikdy už nechci nic jiného! Je to rychlá pomoc na zánět močového měchýře. (Ověřený zákazník z Heureky)

Ověřený zákazník // Heuréka

Rowatinex mi okamžitě pomohl při ledvinové kolice. Již přes 10 let mám ledvinové kameny a tento přípravek je jediný, který mi kdy pomohl. Chuťově jsou tabletky ale mnohem lepší než kapky. (Ověřený zákazník z Heureky)

Ověřený zákazník // Heuréka

Nejlepší lék na zánět močových cest


VÝBĚR ECOBLOGU #1

Urixin

Urixin v jedné tabletě obsahuje šest léčivých látek, které udržují močové cesty zdravé. Jedna tableta obsahuje ověřenou kombinaci manózy, výtažky z brusinek a živých kultur. Tabletka je také doplněná o čistě přírodní extrakty ze zlatobýlu, kopřiv a zeleného čaje, které blahodárně působí na močové ústrojí.

Zdroje

  1. Močové cesty: https://cs.wikipedia.org/wiki/Mo%C4%8Dov%C3%A9_cesty
  2. Infekce močových cest: https://www.wikiskripta.eu/w/Infekce_mo%C4%8Dov%C3%BDch_cest
  3. Močový měchýř: https://cs.wikipedia.org/wiki/Mo%C4%8Dov%C3%BD_m%C4%9Bch%C3%BD%C5%99
  4. Chemické vyšetření moči: https://www.wikiskripta.eu/w/Vy%C5%A1et%C5%99en%C3%AD_mo%C4%8Di/chemick%C3%A9
Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Nejlepší lék na zánět močových cest
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Léky na zánět močových cest

Podobné články

Zanechte komentář