Domovská stránka » Ochrana zvířat » Nadměrná konzumace masa a její dopad na planetu

Nadměrná konzumace masa a její dopad na planetu

by Radoslav Černý
0 komentářů

Pražský Enviro Meetup přinesl ohnivou debatu na téma konzumace masa ve spojitosti s dopady na klimatické změny. Diskuze se účastnili přírodovědec a paleoekolog se socioložkou a vegankou, kteří došli k závěru, že to, jak se stravujeme, ovlivňuje pochody na naší planetě. Má to totiž významný vliv na využívání přírodních zdrojů, a to ať už jde o půdu nebo třeba vodu. Jaký vliv má na planetu nadměrná konzumace masa?

Živočišná zemědělská produkce jako globální problém

Právě naše vysoká konzumace masa má spolu s rostoucí populací vliv na ekosystém. Lidí stále přibývá a drtivá většina konzumuje denně maso. Proto původní biotopy ustupují potřebám zemědělství a od toho se také odvíjí zrychlující se vymírání druhů. Těm totiž ubývá přirozené prostředí. Nabízí se námitka, že konzumace rostlinné stravy přece není řešením, protože ta se také někde musí vypěstovat. Živočišná zemědělská produkce ale má na rozdíl od té rostlinné:

  • Větší požadavky na plochu při nižších výnosech
  • Nároky na krmivo pro hospodářská zvířata
  • Vysoké nároky na vodní zdroje

Přestože chov hospodářských zvířat zabírá velké území a spotřebuje hodně krmiva, které se pro dobytek musí někde vypěstovat, tak jen malé množství energie získané z krmiva dobytek přemění na maso. Většina padne na procesy jejich metabolismu, jak je tomu ostatně u každého živého tvora. To snižuje výnosy v poměru k ploše, když situaci porovnáme s rostlinnou zemědělskou produkcí.

nadměrná konzumace masa

Problémem poslední doby jsou také rostoucí extrémy a dlouhotrvající sucha. Některé oblasti na planetě jsou suchem doslova ohroženy. Ubývají zásoby podzemní vody. A právě živočišné zemědělství tomu nemalou měrou přispívá, protože spotřeba vody je neúměrně vyšší oproti pěstování zemědělských plodin.

Nadměrná konzumace masa

V prestižním časopise Nature byla v roce 2018 publikována studie, která vyslovuje obavy ohledně spotřeby vepřového, kuřecího, hovězího a jehněčího masa. Doporučení studie vedou k navýšení konzumace zeleniny, luštěnin a ořechů. V ČR by se dle studie mělo jíst až 5x více luštěnin, než je současný stav.

nadměrná konzumace masa
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář