Domovská stránka » PR » Ozdobte interiér moderními a ekologickými obrazy: Podle čeho vybírat?

Ozdobte interiér moderními a ekologickými obrazy: Podle čeho vybírat?

od Radek

Holé stěny nesluší žádnému interiéru, ani tomu minimalistickému. Naopak, obrazy, fotografie nebo plakáty na stěnách místnost zútulní a probudí k životu a navíc návštěvám jasně ukážou, jací jste a co máte rádi. V tomto článku se tedy zaměříme na moderní obrazy, které doporučujeme vybírat nejen na základě estetických požadavků. Co dalšího byste měli zohlednit?

Oblíbené motivy do každé místnosti

Záleží jen na vašich preferencích, ale velmi populární je příroda v nejrůznějších podobách. A rozhodně to nemusí být zrovna klasické realistické krajinky. Velmi dobře vypadají i drobné motivy rostlin, exotika v boho stylu nebo rustikální zátiší a stejně tak můžete dát šanci abstraktním motivům všeho druhu. Výhodou je, že tento styl obrazů skvěle vypadá jak v obývacím pokoji, tak například v jídelně nebo ložnici. 

Dále jsou velmi žádané mapy světa nebo jednotlivých zemí. Nemáme samozřejmě na mysli klasické mapy, které působí jako ze školního atlasu. Trendem jsou kreativní mapy, jako je vzpomínková mapa nebo některá z historických či tematických map. Často se dělají na dřevěném či korkovém podkladu, na který si můžete pomocí špendlíků vyznačit místa, kam se chcete podívat.

A pokud vám kartografie nic neříká, pořiďte si rovnou obraz vašeho vysněného města, případně kouzelných míst uprostřed lesa nebo třeba na pustém ostrově. Spousta obrazů je zároveň dostupná i ve vintage verzi, která vás alespoň na chvíli přenese do dob dávno minulých. Stačí si představit, kam byste se chtěli z gauče nebo z postele ve svých myšlenkách přenést.

Kvalita a ekologická technologie

Obraz je přece jen uměleckým dílem, proto ho zpravidla vybíráme na základě vizuálního dojmu. Do hry ale vstupují i další parametry, především složení barev a materiál podkladu, díky kterým obraz dobře vypadá a dlouho vydrží. Sázkou na jistotu je ekologický tisk obrazů, protože zaručuje zdravotní nezávadnost. Z takových obrazů se do ovzduší neuvolňují žádné nežádoucí látky a nehrozí ani nepříjemný zápach. Bez obav je tedy můžete pověsit také do ložnice nebo do dětského pokoje.

Šetrnost k životnímu prostředí navíc rozhodně neznamená kompromisy v odolnosti a životnosti obrazu. Většinou je to právě naopak, precizní tisk zaručuje sytost barev a kvalitní plátno s vysokou gramáží a podílem bavlny se jen tak nepoškodí. A když k tomu vyberete ještě variantu, která nepotřebuje rám, máte s minimalismem na několik let vystaráno a ještě ušetříte.

Rozměry obrazů

Většinu obrazů seženete ve více velikostech, abyste s nimi mohli ozdobit jak malý kousek stěny v garsonce, tak velký prostor v hale nebo obývacím pokoji rodinného domu. Ani velkoformátový obraz by ale nikdy neměl vyplňovat celou stěnu, aby místnost nepůsobila stísněně. A příliš dobře samozřejmě nevypadá ani opačný extrém, kdy je kolem obrazu spousta místa. Částečně dojem zachrání světlé nebo naopak tmavé barvy, ale stoprocentně na to raději nespoléhejte.

Interiéroví designéři doporučují volit obrazy zhruba přes tři čtvrtiny stěny. To znamená, že pokud má daný prostor na šířku 5 metrů, měli byste se poohlédnout po obraze o šířce do 185 centimetrů. Jde ale jen o hrubý odhad, který samozřejmě nemusí sedět přesně na centimetr.

Jeden obraz nebo celá sestava?

Nikdo neříká, že musíte zůstávat pouze u jednoho obrazu. Ve velkém prostoru mnohdy vypadají lépe celé sestavy sladěných obrazů. A je jedno, jestli jde o vícedílné obrazy, které zachycují různé části jednoho motivu, nebo sestavy propojené jiným způsobem, ať už tématem nebo barevným nádechem. Kompozici si přitom můžete vytvořit přesně podle sebe.

Zdroj obrázků: Dovido.cz

Podobné články

Zanechte komentář