Domovská stránka » Ekologická drogerie » Pár kroků pro dokonalé přírodní líčení. Dejte sbohem chemii!

Pár kroků pro dokonalé přírodní líčení. Dejte sbohem chemii!

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Přírodní líčení je tématem dnešního článku. Pro většinu žen je líčení běžnou součástí života. Není na tom ostatně nic špatného, zkrátka ženy a dívky rády dbají o svůj zevnějšek. Problém je v tom, že běžná kosmetika obsahuje řadu syntetických sloučenin, jako jsou parabeny, syntetická parfemace, mohou zde být přítomny těžké kovy a saze. To vše si přitom dáváme přímo na pokožku. A při líčení navíc na citlivou pokožku obličeje. Používáme ji dokonce kolem očních víček, což jsou velmi citlivé a zranitelné oblasti.

Přírodní líčení – ta pravá cesta

Nechcete už dále hazardovat se svým zdravím? Možná jste kvůli tomu dokonce rezignovala na líčení, ale vězte, že nemusíte. Použijeme totiž čistě přírodní ingredience a půjde nám to opravdu snadno. Každé líčení je nutno započít přípravou pokožky, kterou je potřeba:

  • Vyčistit
  • Hydratovat
přírodní líčení

Nanášíme přírodní make-up v několika krocích

Prvním krokem následně bude nanesení podkladové báze, čehož dosáhneme díky zelenému jílu a kukuřičného škrobu, které smícháme dohromady. Ideální barvy docílíte úpravou poměru obou složek a pleť tak krásně sjednotíte. Druhý krok je nanesení make-upu, který lze zvolit buď tekutý, pudrový nebo pěnový, protože přírodních produktů je dnes celá řada. Pokud vaši pleť trápí pupínky, nezapomeňte na třetí krok v podobě korektoru, který může být tuhý nebo tekutý. Aby se vaše pleť příliš neleskla, je vhodné ji zmatnit minerálním pudrem.

Na líčka a další oblasti obličeje lze opět mnoho přírodních kosmetických produktů, nebo můžete zkusit improvizovat a smíchat si kakaový prášek, skořici a prášek ze sušené řepy. Úpravou poměru ingrediencí docílíte požadované barvy. Jako oční stíny se používá francouzský jíl pro odstíny zelené, dále kurkuma pro barvu zlatou anebo kakaový prášek pro celou paletu hnědé.

Celá řada přírodních produktů, které vám usnadní aplikaci, existují také pro linky na oči, řasy i obočí. Posledním, ale o to důležitějším krokem líčení, jsou rty. Uvařte si nakrájenou červenou řepu a vodu zredukovanou do konzistence sirupu přelejte do roll-on kuličky, kterou použijete k nanesení na rty.

Výborný článek je také na blogu Econey, který vám doporučuji si přečíst.

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu
Krátké shrnutí
Pár kroků pro dokonalé přírodní líčení. Dejte sbohem chemii!
Jméno článku
Pár kroků pro dokonalé přírodní líčení. Dejte sbohem chemii!
Popis
Přírodní líčení je tématem dnešního článku. Pro většinu žen je líčení běžnou součástí života. Není na tom ostatně nic špatného, zkrátka ženy a dívky rády dbají o svůj zevnějšek.
Autor

Podobné články

Zanechte komentář