Domovská stránka » Ekologická domácnost » Pereme prádlo ekologicky. Znáte přírodní prací prášek?

Pereme prádlo ekologicky. Znáte přírodní prací prášek?

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Prášky, gely či gelové tablety do praček jsou plné agresivní chemie. Pokud jste se rozhodli, že s tímto chcete ve vaší domácnosti skoncovat, tak dnešní možnosti na trhu s ekologickými produkty vám k tomu dávají skvělou příležitost. Vzhledem k tomu, že ekologické a k životnímu prostředí zodpovědné smýšlení je stále populárnější, tak dnes můžeme vybírat opravdu z velké nabídky těchto produktů. Pojďme se na přírodní prací prášek podívat.

Prací prášek může být zcela ekologický

Také proto existují prací prášky na přírodní bázi. A ptáte se, co je zde použito místo chemie? Hlavní složku obvykle tvoří rostlinné mýdlo. Takový prací prášek můžete použít na všechny druhy barevného i bílého prádla z bavlny, textilních směsí, lnu či konopí. Není naopak vhodný na praní hedvábí, vlny a textilií obsahujících mikrovlákna.

přírodní prací prášek

Prací prášky na přírodní bázi se nabízejí jak v práškové formě, tak v podobě gelu. V tomto se tedy neliší od konvenčních prostředků. Abyste dosáhli optimálních výsledků, je vhodné dle potřeby přírodní prací prášek doplnit o ekologický:

Všechny tyto složky zpravidla konvenční prací prostředky obsahují dohromady. To ale nezohledňuje míru znečištění prádla a tvrdost vody, což jsou dosti zásadní proměnné pro správné dávkování pracího prostředku. Výše uvedený „modulární systém“ u ekologických pracích prášků však umožňuje jednotlivé složky dávkovat přesně dle momentální potřeby. To je jednak šetrnější a zároveň ekonomičtější.

Přírodní prací prášek – složení

Kromě již uvedeného rostlinného mýdla je to samozřejmě soda. Tu mnozí z vás znáte a někteří jste ji jistě již dříve běžně přidávali ke klasickému pracímu prášku. Dále ekologický prací prášek obsahuje ortokřemičitan, který díky své zásaditosti rozpouští mastnotu a nečistoty v prádle. Můžete zde nalézt také derivát kokosového oleje, který slouží jako podpůrná složka mýdla.

Velký sortiment přírodních pracích prášků a tisíce dalších ekologických prostředků naleznete na mém oblíbeném eshopu Econea. Sám tam pravidelně nakupuji a nedám na něj dopustit. Mají také skvělý blog, kde nalezete spoustu tipů, jak na ekologickou domácnost.

přírodní prací prášek

Vhodnou variantou může být také ekologické prací vajíčko Ecoegg, které jsem začal používat. Napsal jsem na něj nedávno recenzi, kterou si můžete přečíst zde.

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu

Podobné články

Zanechte komentář