Domovská stránka » Ekologická drogerie » Přírodní barvení vlasů: Nedávejte si na své vlasy chemii

Přírodní barvení vlasů: Nedávejte si na své vlasy chemii

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Vlasy si dnes barví většina moderních žen. Je to zkrátka tak. Často je to snaha o nový vzhled, snaha něco zakrýt nebo naopak zvýraznit. S přibývajícími léty přichází také boj s prvními šedinami. Mnoho žen chce samozřejmě ušetřit, a tak si barví vlasy doma a jako barvu na vlasy si kupují klasiku v drogeriích. Ale také pokud navštěvujete kadeřnický salon, také zde se zpravidla používá některá z konvenčních barev na vlasy. Jak tedy na přírodní barvení vlasů?

přírodní barvení vlasů

Klasické chemické barvení vlasů

Problémem takových klasických barev na vlasy je jednoznačně jejich složení. Trh si totiž žádá, aby barvení vlasů bylo samozřejmě co nejjednodušší a zabralo co nejméně času. Toho lze docílit důmyslným chemickým koktejlem, který si namícháme přímo ve vlasech. Používají se zde látky jako je amoniak, peroxid a PPD. Ty mají na starosti celý chemický proces barvení.

přírodní barvení vlasů

Problém je v tom, že takové produkty nejsou k našim vlasům příliš šetrné. U některých lidí navíc mohou vyvolávat alergické reakce, které nemusejí být na první pohled patrné. Opravdu stojí za to se chemii vystavovat?

Přírodní barvení vlasů – zkuste to jinak

Řada žen si myslí, že přírodní barvení vlasů vlastně pořádně nefunguje. Všechno dlouho trvá a je to složité. Také většina žen zná jako přírodní barvu na vlasy pouze hennu, která se mimo jiné také stala pracovním nástrojem mnoha umělců. Navíc se z ní mylně stalo synonymum pro jakoukoliv přírodní barvu. To ale není pravda. Vlasy vám pomohou nabarvit také rostliny jako je:

  • Indigovník
  • Indický angrešt
  • Ibišek
  • Mořena srdčitá

První jmenovaná rostlina je schopna samozřejmě vytvořit typický tmavší odstín známý jako indigo. Indický angrešt také pomáhá vyniknout tmavým odstínům a má také vlastnosti předurčující jej k použití jako kondicionér. Ibišek se využívá v přírodních produktech k dokreslování odstínů barev. Kořen mořeny srdčité zase obsahuje červené barvivo. Zkuste nějakou z přírodních barev na vlasy s některými těmito přírodními složkami a uvidíte, že ani aplikace není rozhodně složitá.

Skvělý článek o přírodním barvení vlasů najdete také na blogu Econea.cz, který vám doporučuji si přečíst.

přírodní barvení vlasů

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu

Podobné články

Zanechte komentář