Domovská stránka » Ekologická drogerie » Přírodní kosmetika se vyplatí. Jak ji vybrat?

Přírodní kosmetika se vyplatí. Jak ji vybrat?

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Dnes se spolu podíváme na téma jmeném přírodní kosmetika. Vzhledem k tomu, že klasická kosmetika dnes obsahuje velké množství potenciálně nebezpečných chemických látek, jako jsou některé konzervanty, tenzidy nebo silikony, řada lidí si už řekla dost. Není přece nutné si přímo na kůži něco takového aplikovat, byť je to v přípravcích v minimálním množství. Pečovat o svou pleť či vlasy můžeme také čistě přírodní cestou. Nabídka přírodní kosmetiky je dnes přitom již velice široká.

přírodní kosmetika econea

Čemu věnovat pozornost při výběru přírodní kosmetiky

A právě s ohledem na šíři výběru přírodní kosmetiky zde vyvstává jeden problém. Je poněkud obtížné se v nabídce orientovat. Navíc nápis „přírodní kosmetika“ se může vyskytovat i na výrobcích, které obsahují přírodní látky pouze částečně. Je nutno si tak při výběru všímat jiných vodítek. Především se zajímejte o:

  • Certifikované produkty
  • Složení kosmetiky

Pokud zvolíte přírodní produkt, který má na obalu certifikaci, je to určitá garance kvality takové kosmetiky a dodržení podmínek, které jsou k získání certifikátu potřeba. Certifikát samozřejmě není pouze jeden. Mezi ty nejznámější patří EcoCert zaměřující se na kvalitu a původ používaných složek. Dále český CPK nebo CPK BIO dokládá, že obsah přírodních látek je 85 resp. 90 %, nejsou zde potenciálně nebezpečné suroviny a výroba produktů není nadměrnou zátěží pro životní prostředí. Pro biokosmetiku jsou tady certifikáty NaTrue a také BDIH, které zajišťují pouze přírodní složení.

přírodní kosmetika

Přírodní kosmetika – údaje na etiketě jsou nejpodstatnější

Kosmetický přípravek může mít i několik certifikátů, ale jsou i výrobky, které je nemají, a přesto jsou třeba i stoprocentně přírodní. V takovém případě to však již vyžaduje určitý váš soukromý výzkum. Vždy proto důsledně zkoumejte složení čehokoli, co kupujete. Platí to i u výrobků s certifikací, protože i když jsou zárukou určité kvality a šetrnosti použitých látek, všechny certifikace nutně neznamenají zcela přírodní složení.

Velký výběr přírodní kosmetiky najdete na webu Econea.cz, která nabízí produkty pro péči o pleť, o obličej, barvy na vlasy a mnoho jiného.

econea eshop

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu

Podobné články

Zanechte komentář