Cestovní lékárnička: Co vzít sebou na dovolenou?

Cestovní lékárnička: Co vzít sebou na dovolenou?

Lékárnička se nám v průběhu let velmi obměňuje. Dříve jsme měli u sebe sotva náplasti na bolavé paty a něco na teplotu, dnes už u sebe základní věci nosíme téměř nepřetržitě. Už několikrát mě zachránila dezinfekce, náplasti nebo Tea Tree na štípance. Ano, většinou jezdíme do destinací, kde lékárny jsou, ale kvalita výběru se velmi různí, a tak se všichni cítí klidně, když máme ověřenou lékárničku s sebou.


Proč preferovat přirozená probiotika oproti kapslím?

Proč preferovat přirozená probiotika oproti kapslím?

Je těžké se vyznat v nabídce fermentovaných potravin. Které potraviny jsou opravdu probiotické a které se tak pouze tváří díky (ne)vhodně zvoleným obalům výrobců? Nenechte se napálit hezkou reklamou a udělejte si v tom jednou provždy jasno. V tomto článku se podíváme na výhody přirozených probiotik, rozdíl mezi probiotickými potravinami a fermentovanými výrobky a kdy je vhodné sáhnout po probiotikách v kapslích.


Nejlepší probiotika a doplňky k antibiotikům

Nejlepší probiotika a doplňky k antibiotikům

Vyhýbáme se antibiotikům, jako čert kříži. Ale víme, že jsou situace, kdy jsou nezbytná. Při vyzvedávání antibiotik vám v lékárně doporučí užívat probiotika. Existují různá, ale ne všechna jsou vhodná při antibiotické léčbě. Pojďte se s námi podívat, která naopak vhodná jsou. Včetně dávkování probiotik u dětí i dospělých. Máme pro vás i tipy na další doplňky stravy, které vám při antibiotické léčbě mohou pomoci se zotavit.


Stabilní cukr v krvi aneb glykemie bez výkyvů

Stabilní cukr v krvi aneb glykemie bez výkyvů

Co je prevence řady onemocnění, podporuje zdravý metabolismus, dobrou náladu a přispívá k dobré energii? Stabilní hladina cukru v krvi neboli stabilní glykemie. Nemluvíme pouze o onemocnění jako diabetes 1. nebo 2. typu, ale stabilní glykemie ovlivňuje celou řadu nejrůznějších onemocnění. Poradíme vám, jakým potravinám se raději vyhnout a jaká režimová opatření můžete zavést pro stabilnější krevní cukr. Ať už řešíte diabetes, prediabetes, těhotenskou cukrovku nebo jiné potíže související s kolísáním cukru v krvi a také v případě, že se zajímáte o prevenci a zdravou dlouhověkost.


Neřešte histaminovou intoleranci eliminací potravin

Neřešte histaminovou intoleranci eliminací potravin

Proč dochází k histaminové intoleranci (HIT) aneb proč vaše tělo nestíhá odbourávat histamin? Internet je plný nejrůznějších doporučení a je nám jasné, že po přečtení pár doporučených seznamů potravin při HIT vám jde hlava kolem. Z nejpřísnějších seznamů lze pochopit jediné – přejít na výživu z prány. Pojďte se s námi podívat, proč eliminace potravin nejen, že nestačí, ale může být cestou do pekel a na co dalšího je potřeba se podívat.


Můžu jíst nezdravé jídlo a zůstat zdravý?

Můžu jíst nezdravé jídlo a zůstat zdravý?

Ze všech stran na nás vyskakují nejrůznější reklamy na zdravé cereálie, instantní kaše, náhražky masa, náhražky mléčných výrobků nebo pochutiny, které si prostě musíte prý koupit. Všechny tyto potraviny mají jedno společné. Nahradit skutečné jídlo. Ale my přece nechceme jíst náhražky. Dopřejme si kvalitní maso, zeleninu, ovoce, obiloviny apod. v jejich celistvé podobě. Ušetříte čas, protože nemusíte studovat etikety. Ušetříte peníze, protože čočka je prostě vždy levnější než veganský ,,řízek”. A v poslední řadě ušetříte své zdraví, protože nezatěžujete trávení a nepoškozujete mikrobiom.


Ženské zdraví, důležitost vaginálního mikrobiomu, bakteriální vaginózy a kvasinkové infekce

Ženské zdraví, důležitost vaginálního mikrobiomu, bakteriální vaginózy a kvasinkové infekce

Zase další mikrobiom? Už jsme napsali články na téma kožní mikrobiom, ústní mikrobiom a neustále vás informujeme o důležitosti střevního mikrobiomu. Jak s tím vším souvisí ještě vaginální mikrobiom? Velmi, jde s nimi ruku v ruce. Všechno souvisí se vším a musíte své zdraví posílit na všech úrovních. Především střevní dysbióza velmi ovlivňuje naše poševní zdraví. Jak zlepšit zdraví a posílit i vaginální mikrobiom?


Návod krok za krokem, jak se o sebe starat

Návod krok za krokem, jak se o sebe starat

Máme pro vás krok za krokem podrobný návod ke zdravému životnímu stylu, pokud chcete zlepšit své zdraví, stravu, imunitu, odolnost, ale nevíte, kde začít a ve všech těch doporučení se už ztrácíte. Ať už řešíte konkrétní zdravotní potíže nebo jim právě chcete předejít. Nic není izolovaný problém, který vyřeší zázračná pilulka. Klasická medicína je úžasný nástroj na akutní stavy, problém ale vzniká u chronických nemocí, kdy léky často jen potlačují symptomy a daný problém neřeší a mají své nežádoucí účinky. Vy však máte ve svých rukou mocnou sílu si od potíží pomoct sami nebo jim jednoduše preventivně předejít. Jak?


Jak zdravě sladit?

Jak zdravě sladit?

Na trhu jsou různé druhy cukrů – přírodní, nerafinovaný, kokosový, různé sirupy, sladidla bez kalorií, umělá sladidla, ale jak se v tom všem vyznat? Co je bezpečné sladidlo a neublíží našemu mikrobiomu a co je reklamní tah a omyl zdravé výživy? Druhy cukrů, ať už těch přírodních, umělých nebo alkoholických popisujeme ve článku: Nebezpečí ukryté ve sladkostech, v tomto článku vám chceme ukázat praktické tipy, jak sladit zdravě a neškodit zdraví, jak a odkdy sladit také dětem a jak postupně extrémně sladké chuti odvyknout.


Co jíst a co nejíst při kojení

Co jíst a co nejíst při kojení

Kojící mohou jíst všechno bez omezování. Kojící nemohou jíst všechno a musí si dávat pozor na to, z čeho by jejich miminko mohlo mít prdíky. Tak jak to je? Ona ta pravda bude zase někde -> uprostřed <-. Jsou miminka, která nereagují na žádné potraviny a pak jsou zase miminka, která jsou velmi citlivá a mohou mít potravinové alergie. Každá maminka si musí najít tu nejlepší cestu pro sebe a svoje miminko a podle toho postupovat. Není to jednoduché, protože na tohle vás nikdo dopředu nepřipraví a i kdyby, tak zkušenost je prostě nepřenosná.

Další