Domovská stránka » Ekologická drogerie » Složení výrobků v kosmetice a proč se o to zajímat

Složení výrobků v kosmetice a proč se o to zajímat

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Složení výrobků v kosmetice je něco, čím bychom se měli zabývat. Proč? Jedním ze zásadních důvodů, proč by se každý měl zajímat o obsah kosmetických přípravků je bezesporu skutečnost, že je používáme přímo na vlastním těle. Přicházejí do styku s pokožkou či s vlasy, naše tělo je zkrátka schopno je přímo vstřebávat. Jelikož takové přípravky běžně obsahují řadu chemických látek, je čtení etiket běžné kosmetiky pro každého ekologicky smýšlejícího člověka tak trochu šoková terapie.

složení výrobků v kosmetice

Složení výrobků v kosmetice – Naše tělo jako houba

Pokožka dýchá a jak jsme již řekli, má schopnost vstřebávat, co na ni napatláme. Zvládne toho absorbovat až 60 %, což je opravdu hodně. Pokud zvážíme, co vše se může v klasické kosmetice vyskytovat, můžeme si snadno připravit půdu pro rozvoj různých:

  • Alergií
  • Poruch imunity
přírodní kosmetika econea

Možná to může vypadat jako strašení, ale pokud si vezmete s kolika chemickými látkami se dnes denně naše tělo běžně potýká, ať už v potravinách nebo třeba právě v kosmetice, tak jejich nadměrné užívání může ve výsledku být zdrojem zdravotních problémů, které nám věda bude schopna doložit až třeba za několik desítek let, kdy k takovým studiím bude sesbíráno dostatek dat.

Právě kombinace chemických látek různého původu nebyly často dostatečně nebo dokonce nikdy testovány a o jejich vlivu na naše zdraví se tak můžeme překvapivé informace dozvědět až s odstupem.

Povinné uvádění složení má nedostatky

Pro spotřebitele, které zajímá složení kosmetických přípravků, je důležitá zkratka INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients), která je mezinárodním označením pro složení kosmetických výrobků. Pro výrobce je v EU povinné, ale má své nedostatky. Třeba populární označení „parfum“ nebo „aroma“ neříká nic o původu látek, který může být syntetický i přírodní.

Mezi potenciálně nejnebezpečnější látky, které kosmetika může obsahovat patří různé konzervanty, jako jsou parabeny, triclosan, formaldehyd, phenoxyethanol, dále pak silikony, soli hliníku a mnohé další.

Velký výběr přírodní kosmetiky najdete na webu Econea.cz, která nabízí produkty pro péči o pleť, o obličej, barvy na vlasy a mnoho jiného.

econea eshop

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu

Podobné články

Zanechte komentář