Domovská stránka » Svět Plodů » [RECENZE] Svět Plodů: Sušený přírodní banán

[RECENZE] Svět Plodů: Sušený přírodní banán

by Radek

Sušený přírodní banán byl součástí mé první objednávky ze Světa Plodů.

Jedná se o 100% přírodní banán a je nutné říci, že úplně pohledně nevypadá:)

Ale i tak jsem jej chtěl vyzkoušet. Říkal jsem si, že mě třeba překvapí.

Sušený přírodní banán a moje zkušenost

Do tohoto výrobku není přidán žádný cukr navíc a ani žádná barviva nebo konzervanty. Sušil se na slunci přímo v Ekvádoru, odkud pochází. Není příliš sladký, řekl bych, že je tak akorát. Jedná se o zcela jiný zážitek než s banánem sušeným mrazem, o kterém jsem psal posledně.

sušený přírodní banán
Sušený přírodní banán

Banány se při sušení smrsknou, takže vypadají dost male. Jak jsem již psal, tak pochází z Ekvádoru a banánovníky tam patří mezi nejvíce plodné rostliny. Z jednoho stromu tak můžeme posbírat 100 až 200 kusů banánů. Díky jejich nízkému obsahu tuků jsou lehko stravitelné a ihned doplňují energii, a to zejména díky vysokému obsahu sacharidů. Obsahují vitamíny B6 a B12, dále vitamín C a D.

sušený přírodní banán
Sušený přírodní banán

Sušený přírodní banán – zhodnocení

Banány obsahují draslík a malé množství sodíku. To znamená, že jsou tou správnou potravinou pro lidi trpící vysokým krevním tlakem a s ním související onemocnění srdce. Navíc jsou tyto banány i velmi dobré a přes nepříliš hezký vzhled určitě stojí za to.

Líbilo se mi
  • banány jsou velmi zdravé
  • obsahují množství vitamínů
  • chutnají tak akorát
  • neobsahují konzervanty
Nelíbilo se mi
  • vzhled, ale je to drobnost

Svět Plodů – Mlsat jde i zdravě

Svět plodů byl budován postupně od nuly a v současné době má 3 kamenné provozovny (Olomouc, Zlín, Brno) a hlavně eshop na adrese svetplodu.cz. V sortimentu jsou stovky trvanlivých potravin. Svět Plodů říká „Za nás mluví suroviny!“ Specializují se na prémiové suroviny z různých koutů světa.

Najdete zde zdravé a křupavé ořechy, 100% sušené lyofilizované ovoce i sušené ovoce bez cukru, RAW tyčinky, přírodní dochucovadla a další pochoutky. U objednávek nad 3000 Kč je doprava zdarma.

Ostatní recenze na produkty ze Světa Plodů:

svět plodů

Proč jsou ořechy tak super?

Ořechy jsou skvělým zdrojem energie. Můžete ji čerpat po celý den a dostanete tak vitamíny a minerály. A navíc vám to bude chutnat:)

Videa se zakladateli Světa Plodů

Rozhovor – První část
Rozhovor – Druhá část
Rozhovor – Třetí část
Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Svět Plodů recenze: Sušený přírodní banán
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Sušený přírodní banán
1 komentářů
0

Podobné články

1 komentářů

Petr 25. 3. 2021 - 16:29

Jen malý detail – tento typ sušených babánů(tmavé, lepkavé) nebyl sušen na slunci, ale v sušičce/peci.
Banány které jsou pomalu sušené na sluníčku (RAW) mají světlejší barvu (logicky ne úplně světlé, jako ty tvrdé banánové chipsy v medu) a nejsou tolik mazlavé – to je právě tím, že se sušily pomalu.
Tebou zmiňovaný eshop je taky občas má (ale dost málo a nárazově), ale samozřejmě se dají sehnat jinde. Původem bývají spíš z Asie a Afriky – ne každá odrůda banánů se totiž hodí na sušení. Jedna z nejlepších co jsem kdy mě (sušené) je Bogoya.
PETR

Reply

Zanechte komentář