Domovská stránka » Svět Plodů » [RECENZE] Svět Plodů: MYX Ořechy Základka

[RECENZE] Svět Plodů: MYX Ořechy Základka

by Radek

MYX Ořechy Základka jsem si objednal ve své první objednávce ze Světa Plodů.

Nemůžu si pomoct, ale pořád mi slovo základka evokuje základní školu a přemýšlím, jestli to byl záměr:)

Tento mix nebo myx (proč vůbec myx?) obsahuje kešu ořechy, mandle, arašídy, lískové a vlašské ořechy, para ořechy.

MYX Ořechy Základka a moje zkušenost

Objednal jsem půl kila, ale byla možnost si zvolit i větší (1.5kg) nebo mnohem větší balení (3kg). Tenhle ořechový koktejl je bohatý na zdravé tuky, bílkoviny, vlákninu a také antioxidanty.

myx ořechy základka
Tři různé druhy ořechů ze Světa Plodů

Mandle zde mají čtvrtinové zastoupení, je jich zde největší díl. Jsou typické pro svou nasládlou chuť. Jsou zdrojem fosforu a vápníku a mají vliv na pevnost kostí a zubů.

Kešu ořechy mají jednu pětinu. Jedná se o velice lahodné oříšky, jedny z mých nejoblíbenějších. Mají velkou energetickou hodnotu a zasytí i v malém množství. Kešu obsahují vitamíny B, kyselinu listovou, vitamín E a vitamín K.

Stejně tak arašídy mají v tomto Myxu 20%. Ve skutečnosti nejsou arašídy ořechy, ale luštěnina rostoucí v podzemní části rostliny Podzemnice olejné. Poprvé jsem se to dozvěděl z knihy o Paleu a byl jsem dost překvapený:) Mají vysoký obsah bílkovin.

myx ořechy základka
Myx Základka je mixem 6 druhů plodů

Lískové ořechy mají 15%. Lískové oříšky mají vysoký podíl cukru a proto si našli své stabilní místo v cukrářství. Obsahují důležité látky a minerály, jako je vápník, železo, draslík a hořčík. 

Para ořechy zabírají 10%. Mají vysoký obsah selenu, ve 100g oříšků je více než 3400% doporučené denní dávky a při přílišné konzumaci hrozí předávkování selenem. Proto se doporučuje jíst maximálně do 5 kusů těchto ořechů. Pomáhají snižovat hladinu stresu a působí i pomáhají při podrážděnosti.  

A nakonec vlašské ořechy mají posledních 10%. Tento ořech má mnoho zdravotních benefitů. Pomáhá urychlovat metabolismus, čímž podporuje hubnutí.

MYX Ořechy Základka [zhodnocení]

S tímto Myxem jsem velmi spokojen. Průběžně jej konzumuji a nemůžu si stěžovat. Příště si objednám větší balení, aby mi déle vydrželo:)

Líbilo se mi
  • vyvážený mix ořechů
  • skvělá chuť
  • super svačinka plná energie
Nelíbilo se mi
  • příště koupím větší balení:)

Svět Plodů – Mlsat jde i zdravě

Svět plodů byl budován postupně od nuly a v současné době má 3 kamenné provozovny (Olomouc, Zlín, Brno) a hlavně eshop na adrese svetplodu.cz. V sortimentu jsou stovky trvanlivých potravin. Svět Plodů říká „Za nás mluví suroviny!“ Specializují se na prémiové suroviny z různých koutů světa.

Najdete zde zdravé a křupavé ořechy, 100% sušené lyofilizované ovoce i sušené ovoce bez cukru, RAW tyčinky, přírodní dochucovadla a další pochoutky. U objednávek nad 3000 Kč je doprava zdarma.

Ostatní recenze na produkty ze Světa Plodů:

svět plodů

Proč jsou ořechy tak super?

Ořechy jsou skvělým zdrojem energie. Můžete ji čerpat po celý den a dostanete tak vitamíny a minerály. A navíc vám to bude chutnat:)

Videa se zakladateli Světa Plodů

Rozhovor – První část
Rozhovor – Druhá část
Rozhovor – Třetí část
Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Svět Plodů recenze: MYX Ořechy Základka
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
MYX Ořechy Základka
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář