Domovská stránka » Svět Plodů » [RECENZE] Svět Plodů: Para ořechy z Brazílie a moje zkušenost

[RECENZE] Svět Plodů: Para ořechy z Brazílie a moje zkušenost

by Radek

Para ořechy, kterým se říká i ořechy brazilské, jsou skvělým zdrojem mnoha minerálů a navíc jsou zdravé a chutnají velmi dobře.

Mají mnoho pozitivních účinků na naše zdraví, ale současně mohou být při větší konzumaci i nebezpečné.

Pojďme se podívat na para ořechy ze Světa Plodů…

Para ořechy z Brazílie a moje zkušenost

V minulosti jsem si už koupil para ořechy z Bolívie, se kterými jsem byl spokojený. Byly o trošičku menší než tyto ořechy z Brazílie. Na webu Světa Plodů píšou, že pro vytřídění 1 kg Large para bylo použito 20 kg para ořechů, takže se asi opravdu vybírají jen extra velké para ořechy. Měli by totiž tvořit pouze 5 % všech para ořechů.

Jím je každý den, ale jen v malém množství. Doporučená denní dávka jsou 3 kusy. Jsou opravdu dobré, chutnají mi a nemám na ně alergii, což je pro mě třeba problém u mandlí.

para ořechy
Para ořechy a pistácie od Světa Plodů

Nákupčí ve Světě Plodů k těmto para ořechům říká: „Trvalo mi několik let, než se mi podařilo nakoupit tuto nejvyšší obchodní třídu. Vzhledem ke vzácnosti a ohroženosti juvie ztepilé, která produkuje ořechy para, je naší obrovskou potěchou, že můžeme zákazníkům nabídnout ještě vzácnější para z Brazílie. Ty tvoří jen 2 % celosvětové produkce.“

„Large ořechů na našem skladě si vážím o to více, vzhledem k tomu, že se k nám dostane pouhá 1/20 těch nejlepších a největších para, které byly nejprve protříděny.“

Jedná se o raw produkt, což znamená, že surovina byla zpracována do teploty 42°C. Para ořechy mají ve 100 gramech přibližně 656 kalorií. Ty pochází hlavně z tuků, které jsou však převážně mononenasycené mastné kyseliny (MUFA).

Para ořechy jsou velmi dobrým zdrojem vitamínu E s obsahem 7,87 mg na 100 g (přibližně 52 % DDD). Vitamin E je silný antioxidant rozpustný v tucích. Je důležitý pro zachování integrity buněčné membrány sliznic a kůže, protože ji chrání před volnými radikály.

para ořechy
Uzavíratelné sáčky jsou praktické

U téměř všech ořechů z produkce Světa Plodů se mi líbí i jejich balení, což je zipový znovu-uzavíratelný sáček, jak jde vidět na obrázku výše.

Pozor na množství

Hlavně to ale nepřehnat. Tyto ořechy jsou totiž největším přírodním zdroj selenu. Jeden para ořech průměrně obsahuje 100 μg selenu a aby se člověk nepřiotrávil, nemělo by se denně konzumovat více než 400 μg selenu. Dalšími zdroji selenu je třeba maso včetně ryb nebo vejce.

Hrozí také alergie, jejíž hlavní příčinou je jeden z typů albuminu. Ten je odolný vůči trávení a způsobuje silnou reakci imunitního systému.

para ořechy
Maximálně 3 ořechy denně!

Vychytávkou může být, když si sbalíte tyto nebo i jiné ořechy do produktivní krabičky a můžete je mít vždy a všude po ruce. Pokud máte rádi ve věcech pořádek, tak se vám krabičky budou téměř jistě taky líbit.

hodnocení zákazníků

Para ořechy nepražené z Brazílie – zhodnocení

Tyto ořechy mi opravdu chutnají. Ale musím si dávat pozor, abych to s nimi nepřehnal. Stačí jich sníst jen pár, protože při vyšší konzumaci začínají být toxické. Riziko je především předávkování selenem. Ve vyšších dávkách mohou para ořechy způsobit zažívací problémy, vypadávání vlasů, lámání nehtů, nervozitu či deprese.

Já vám ale tyto brazilské para ořechy můžu rozhodně doporučit. Zaujaly mne svou chutí a velikostí. Vyzkoušejte je taky a budete spokojení:)

Líbilo se mi
  • raw produkt
  • skvělá chuť
  • perfektní zdroj selenu
  • nejvyšší obchodní třída ořechů
Nelíbilo se mi
  • pozor na množství – maximálně 3 kusy denně

Svět Plodů – Mlsat jde i zdravě

Svět plodů byl budován postupně od nuly a v současné době má 3 kamenné provozovny (Olomouc, Zlín, Brno) a hlavně eshop na adrese svetplodu.cz. V sortimentu jsou stovky trvanlivých potravin. Svět Plodů říká „Za nás mluví suroviny!“ Specializují se na prémiové suroviny z různých koutů světa.

Najdete zde zdravé a křupavé ořechy, 100% sušené lyofilizované ovoce i sušené ovoce bez cukru, RAW tyčinky, přírodní dochucovadla a další pochoutky. U objednávek nad 3000 Kč je doprava zdarma.

Ostatní recenze na produkty ze Světa Plodů:

svět plodů

Proč jsou ořechy tak super?

Ořechy jsou skvělým zdrojem energie. Můžete ji čerpat po celý den a dostanete tak vitamíny a minerály. A navíc vám to bude chutnat:)

Videa se zakladateli Světa Plodů

Rozhovor – První část
Rozhovor – Druhá část
Rozhovor – Třetí část
Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Svět Plodů recenze: Para ořechy nepražené z Brazílie
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Para ořechy nepražené z Brazílie
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář