Domovská stránka » Ekologická domácnost » Trendem je přírodní kosmetika a přípravky bez chemie

Trendem je přírodní kosmetika a přípravky bez chemie

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Kosmetika má jednu specifickou vlastnost. Nanášíme si ji přímo na tělo, přichází tedy ke styku s pokožkou. Mnoho z nás má také pokožku citlivou, jsou lidé, kteří trpí na různé ekzémy nebo mají problémy s chorobami jako je lupénka. U těchto skupin lidí je obzvlášť důležité, co si nechají tzv. připustit k tělu. Pojďme se podívat na to, co to přírodní kosmetika vůbec je.

Přírodní kosmetika pro citlivou pokožku

Kosmetické přípravky na přírodní bázi se tak už na trhu objevují poměrně dlouhou dobu. Mnohé firmy se zaměřují na různé typy pleti a kožních problémů, může si tak vybrat každý dle choulostivosti své pokožky. Lidé s problémy s lupénkou tak mohou využívat třeba široké nabídky produktů na bázi léčivého konopí, ať už jde o sprchové gely, šampony nebo masti. Oblíbené jsou také léčivé kosmetické přípravky ze solí z Mrtvého moře.

přírodní kosmetika

Výrobci přírodní a ekologické kosmetiky to už dnes také nepřehánějí se složením. Méně je totiž často více. Typická je absence zbytečných aromatických přísad apod. Vzhledem ke své šetrnosti a střídmosti složení, je pak kosmetika na přírodní bázi vhodná zejména pro:

Ti nejmenší jsou samozřejmě další skupinou, jejichž pokožka je citlivější než u zdravého dospělého člověka. Přírodní kosmetika je ale trendem prakticky u každého. Ostatně pokožka dýchá, je to místo, kudy nám do těla proudí další živiny. Chemické látky z konvenční kosmetiky tak mohou touto cestou pronikat i do našeho těla, a to dnes už nikdo nechce.

Není to jen o našem těle

Mnoho výrobců se dnes v souvislosti se stále zkoumanými ekologickými dopady produktů, snaží také o co nejnižší vliv na životní prostředí. Ať už je to výroba z převážně přírodních surovin, BIO kvalita produktu, veganské složení nebo úplná rozložitelnost v přírodě. V neposlední řadě už je u této kategorie výrobků samozřejmostí také netestování na zvířatech.

Velký sortiment přírodní kosmetiky a další stovky ekologických prostředků naleznete na mém oblíbeném eshopu Econea. Sám tam pravidelně nakupuji a nedám na něj dopustit. Mají také skvělý blog, kde nalezete spoustu tipů, jak na ekologickou domácnost.

přírodní kosmetika

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu

Podobné články

Zanechte komentář