Domovská stránka » Úspora energie » Úspory energií – Jak šetřit elektřinu

Úspory energií – Jak šetřit elektřinu

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Jak šetřit elektřinu? Elektřina tvoří naprosto nedílnou součást našich pravidelných měsíčních výdajů. Je nutné také podotknout, že v mnoha případech je částka snad až zbytečně moc vysoká. To je samozřejmě nežádoucí, protože ceny všeho kolem nás neustále stoupají, takže je potřeba na některých jiných položkách spíše šetřit. Jak ušetřit peníze na elektřině? To se dozvíte, pokud se rozhodnete pokračovat ve čtení tohoto článku.

Rady, jak ušetřit na elektřině

Samozřejmě to není pravidlem, ale mnoho domácností dnes topí právě elektřinou, protože se jedná o velice pohodlný způsob získávání tepla, který nevyžaduje žádné vlastní přičinění. V takovém případě ovšem výdaje za elektřinu podstatně vzrostou. Je tedy potřeba u topení přemýšlet. Spoustu z vás jistě vytápí místnosti přehnaně a následně musí větrat, aby se v domácnosti dalo vůbec dýchat. Netopte tedy víc, než potřebujete.

Elektřinu z hlediska vytápění dokáže ušetřit i dostatečné zaizolování domácnosti, protože teplo pak nebude unikat. Ideálním řešením řešením je ale stejně využití spíše jiného zdroje topení.

Elektřina a osvětlení domácnosti

Dávno jsou pryč časy, kdy lidé v domácnosti svítily pomocí svíček. V dnešní době stačí pohodlně stisknout vypínač a celá místnost je zalitá světlem díky elektřině. Osvětlení je požíračem velkého množství proudu, protože zhasínejte světlo, kdykoli se rozhodnete opustit danou místnost. Dále pak využívejte úsporné LED žárovky.

Výdaje za elektřinu zvedají samozřejmě také spotřebiče. Na to byste měli myslet už při samotném výběru, kdy volte produkty energeticky úsporné. Ve výsledky rozdíl opravdu pocítíte. Vyplatí se vytahovat nabíječku od telefonu nebo čehokoli jiného ze zásuvky vždycky, když s nabíjením skončíte. Jinak totiž neustále zbytečně plýtváte. A co s počítačem? Určitě si vystačíte za pomoci notebooku. Ušetřit se opravdu dá, jen je potřeba vědět, jak na to.

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu

Podobné články

Zanechte komentář