Domovská stránka » Úspora energie » Úspory energií – Jak šetřit energie

Úspory energií – Jak šetřit energie

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

V dnešní době, kdy výdaje spojené s běžným životem neustále rostou, určitě každý z vás ocení několik užitečných rad, jak na úspory energií a jak najednotlivých věcech ušetřit. Poměrně značnou roli na poli naprosto nutných výdajů hrají energie, na nichž se dá ovšem efektivně ušetřit, pokud víte, jak na to. Úkolem tohoto článku je představit čtenářům právě takové možnosti, takže pokud vás vysoké platby nenechají klidně spát, určitě pokračujte ve čtení i k následujícím řádkům.

Několik tipů, jak ušetřit na energiích

Každá domácnost disponuje spotřebiči, které jednoznačně musejí být neustále pod proudem.

Jedním z nich je samozřejmě i lednička. Pokud ovšem nechcete za její provoz platit příliš, měli byste ji umístit někam na chladné místo, protože tím se náklady značně sníží.

Lednička má zároveň stupnici chlazení, na které se rozhodně nevyplatí volit příliš vysoké hodnoty. Potraviny udržíte v potřebné kvalitě i za pomoci nižších stupňů. Samozřejmě záleží také na specifikacích každého modelu. Přehledné srovnání těch nejprodávanějších a jejich spotřeby najdete například v tomto článku.

Mnoho lidí dnes využívá vlastní zdroje, které vyrábí energii. Ta ve většině případů slouží například pro ohřev vody. Solární panely umístěné na střeše skutečně ušetří spoustu peněz a investice do nich se za čas vrátí. To samé se dá říci i o zahradním osvětlení. To se dnes vyrábí i na bázi solárního dobíjení, takže je nemusíte mít neustále pod proudem.

Praní špinavého prádla je nedílnou součástí našich životů. Nicméně se občas stává, že lidé perou zbytečně malé množství prádla, i když ho vlastně tak akutně nepotřebují. Pračka by měla být vždycky plná, jinak dochází ke zbytečnému plýtvání energií.

Vaření s rozumem

Bez vaření bychom si běžný život snad ani nedokázali představit. Každý den potřebujeme něco jíst a i proto se pak výdaje spojené s energiemi v kuchyni výrazně zvyšují. Tomu můžete částečně zabránit tak, že budete vařit na plynu, který je podstatně levnější a většinou na něm pokrmy zhotovíme i daleko rychleji. A samozřejmě také platí staré pravidlo, že pod pokličkou nebo papiňákem se jídlo uvaří do několika minut, protože teplo nemá kudy unikat. Doufáme, že vám informace obsažené v tomto článku budou k užitku a podaří se vám snížit náklady spojené s energiemi na minimum.

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu

Podobné články

Zanechte komentář