Domovská stránka » Úspora energie » Úspory energií – Jak šetřit plyn

Úspory energií – Jak šetřit plyn

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Jak šetřit plyn? Plyn je dnes nedílnou součástí každé domácnosti. Využívá je zejména k topení, vaření nebo ohřevu vody. Kromě toho hraje samozřejmě významnou roli také mezi pravidelnými měsíčními výdaji. Lidé občas zapomínají, že i na plynu se dá poměrně efektivně ušetřit, stačí dodržovat určitá pravidla. Ptáte se, o jakých pravidlech je vlastně řeč? K potřebným informacím se dostanete v případě, že budete pokračovat ve čtení tohoto článku.

Jednoduché rady, jak snížit výdaje za plyn

V prvé řadě se zaměříme na plyn a jeho využití v oblasti vaření. Plyn je z hlediska využití v kuchyni daleko výhodnější varianta než elektřina, což platí jak pro sporák, tak pro troubu. I tak ovšem nemusíte platit zbytečně moc peněz, pokud budete hrnce zakrývat pokličkami. Díky tomu totiž nebude unikat teplo a pokrmy se pak rychleji připraví. Určitě se nevyplatí vkládání malých hrnců na velké plotýnky, protože většina tepla potom uniká kolem boků do okolí (zcela zbytečně).

Plynem se dá také topit. Tato možnost je hojně využívána v bytových jednotkách ve velkých městech. Topit s plynem můžete také s rozumem. Nikdy se nevyplatí místnosti zbytečně přetápět. Zbytečně vysoké teploty v domácnosti jsou opravdu nežádoucí a hlavně v nich ne vždy vydržíte. Pak nastane moment větrání, který znamená, že peníze zbytečně pouštíte do ovzduší. Radiátory byste také neměli zakrývat záclonami ani závěsy, jinak by topení nebylo ani zdaleka tak efektivní. Ani sušení oblečení na radiátorech nepřinese z hlediska výdajů nic pozitivního.

Vysoké výdaje způsobené zastaralým vybavením

Pokud ohříváte vodu starým plynovým kotlem, tak právě on má na svědomí vysoké výdaje za plyn. Investice do moderního kondenzačního kotle dokáže opravdu rapidně snížit vaši spotřebu až o 20 %, což je velice příjemné číslo, co říkáte? Uvidíte, že se vám investice za krátký čas vrátí a pak už budete jen a jen šetřit.

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu

Podobné články

Zanechte komentář