Domovská stránka » Úspora energie » Úspory energií – Jak šetřit vodu

Úspory energií – Jak šetřit vodu

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Jak šetřit vodu? Voda se v posledních letech stává opravdu nedostatkovým zbožím v rámci naší republiky. Proto se dá předpokládat, že pravidelné výdaje za tuto nedílnou součást našich životů se budou neustále zvyšovat. Pokud se na tuto situaci chcete již dopředu připravit, měli byste přemýšlet nad možnostmi, kterými můžete začít šetřit prakticky okamžitě. Nevíte si rady? Nezoufejte. Od toho je tu tento článek, který vám několik užitečných rad předloží. Připraveni?

Šetření s vodou díky jednoduchým trikům

Většina z nás se ráda oddává sprchování opravdu dlouhou dobu. Tím pádem ale samozřejmě rostou výdaje. Zkuste proto každý den zkrátit dobu sprchování alespoň o dvě minuty. Ve výsledku to bude opravdu znát. Vodu můžete vypnout například během mytí vlasů. Tím se dá z hlediska jednoho měsíce ušetřit až 150 litrů vody.

Vysoké výdaje za vodu může mít na svědomí stará toaleta, která splachuje zbytečně velkým množstvím vody. Proto raději investujte do nové. Často dochází k naprosto nežádoucím únikům vody, která proudí například v záchodu nebo ze špatně dovřených kohoutků. Před odchodem z koupelny proto vždycky raději vše pečlivě zkontrolujte.

Ušetřit se dá i ve spojitosti se spotřebiči

Při výběru pračky byste měli zvážit hned několik faktorů, protože není důležitý pouze její výkon a funkce, ale také spotřeba vody. Poraďte se s prodavačem a sáhněte po takové, která vyniká nízkou spotřebou. Pračku vždycky zapínejte pouze v případě, že je plná prádla. Jinak zbytečně plýtváte nejen vodou, ale také energií.

Nevadí vám mytí nádobí vlastníma rukama? I tak byste o myčce měli začít přemýšlet, protože vám nejen ulehčí práci, ale také ušetří vodu. Myčku pak stejně jako pračku pouštějte pouze v případě, že je úplně plná.

Pokud máte u domu zahradu, kterou zaléváte vodou z kohoutku, výdaje se vám také podstatně zvyšují. Umístěte na zahradu raději sud nebo větší nádrž. Dešťová voda se v těchto nádobách zachytí a vy ji tak můžete využít k zalévání. Navíc je naprosto zdarma. Možností, jak ušetřit, je skutečně celá řada. Stačí se jen držet jednoduchých postupů, které jsou ale naprosto nezaplacení.

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu

Podobné články

Zanechte komentář