Domovská stránka » Třídění odpadu » V Litoměřicích mají novou aplikaci na třídění odpadu

V Litoměřicích mají novou aplikaci na třídění odpadu

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

V České republice je dlouhodobě pozitivní vztah k třídění odpadu v domácnostech. Horší už to je s jeho opětovným využitím, kdy bohužel pro nezájem o recyklaci často končí na skládkách spolu s netříděným komunálním odpadem. Pojďme ale zpět k té veselejší stránce věci. Město Litoměřice si totiž připravilo pro své občany novinku.

Umístění kontejnerů na třídění odpadu

Tou novinkou je mapová aplikace, díky které mají občané přehled o uzavírkách ulic ve městě, trasách s bezbariérovým přístupem, parkovacích zónách nebo plánovaném blokovém čištění ulic. Tou nejdůležitější novinkou z našeho pohledu však je informace o umístění kontejnerů na tříděný odpad.

Nedozvíte se přitom jen obecnou informaci ve smyslu, že tady a tady najdete kontejnery, kde lze tříděný odpad umístit. Uvidíte také informaci o tom, jaké typy kontejnerů, na které druhy odpadu se v dané lokalitě nacházejí. Zda je to papír, sklo, kov, plast či také elektronika a textil. U jednotlivých kontejnerů se nacházejí rovněž informace o tom, co do nich lze vhodit a co nikoliv. Litoměřice nabízejí:

  • 580 kontejnerů na tříděný odpad
  • 190 stanovišť s barevnými kontejnery

Určitě by mnozí z nás ocenili, kdyby podobnou aplikaci nabízela také jiná města. Ostatně si sami vzpomeňte, kolikrát jste někde na neznámém místě hledali kontejnery s tříděným odpadem. A když už jste je konečně našli a zamířili k nim, tak jste zjistili, že tady nestojí zrovna ten, který právě potřebujete.

Jednoduché vyhledání nejbližšího kontejneru

Aplikace vám ale pouze suše neobrazí mapu se stanovišti s barevnými kontejnery. Můžete označit svou polohu na mapě nebo zadat konkrétní adresu a následně zvolit vzdálenost, v jakém okruhu chcete kontejnery vyhledat. Dle uvedených parametrů vám aplikace ukáže nejbližší stanoviště s kontejnery. Aplikace je dostupná na webu města.

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu

Podobné články

Zanechte komentář