Domovská stránka » Intimní hygiena pro ženy » Dámské hygienické pomůcky. Jak je správně vybrat?

Dámské hygienické pomůcky. Jak je správně vybrat?

od Nataša
Publikováno: Aktualizováno

Dnes se podíváme na dámské hygienické pomůcky.

Pojďme si říci nějaká fakta. Každá žena za svůj život spotřebuje přibližně 11 000 tamponů nebo vložek.

Vložka se rozkládá až 400 let. Přesto, že je ženy používají jen pár dní v měsíci, tak je to nepříjemné období, doprovázené často bolestmi a náladovostí.

Žena za to ale zodpovědná není a musí s tímto faktem prostě a jednoduše vyrovnat. Podívejte se na to, co se ale na etiketách nedočtete.

Z čeho jsou vyrobené dámské hygienické pomůcky?

Intimní části těla ženy jsou velmi citlivé, především na různé plísně a infekce. Je potřeba se soustředit na čistotu, pohodlí a přirozenost. Na trhu najdeme nepřeberné množství dámských hygienických produktů. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, z čeho jsou vyrobeny a jestli je to opravdu to vhodné pro vás. Jistě výrobky musí projít jakousi kontrolou, nikde v reklamě vám ale negativa nepoví. Víte, z čeho se skládá vložka:

  • Z umělé hmoty
  • Z náhražky bavlny – rayon
  • Jiné syntetické materiály

Již z výčtu je patrné, že to nemusí být zrovna vhodné prostředí pro intimní partie. Zmíněný rayon je považován za polysyntetický materiál. Tento materiál má vysokou absorpční schopnost. Díky ní ale mohou množit bakterie. Rayon je také spojován se syndromem toxického šoku, vyrábí se z něj i tampony.

Není nad čistou bavlnu

V dámských hygienických potřebách ale najdete také různé parabeny a parfémy. I to může způsobit různé alergické reakce případně zanesení infekce do intimních míst. Dejte si pozor na to, co kupujete a používáte. Existují i jiné varianty v podobě bavlněných pratelných vložek nebo přírodních tamponů, jako je například mořská houba.

Nechte vaše tělo volně dýchat a zkuste také jiné varianty. Možná zjistíte, že je něco ještě lepšího. A nejen že to prospěje vašemu tělu, ušetříte tím také to, že se naše planeta nebude potýkat s hromady nerozložitelných látek.

Dámské hygienické pomůcky a menstruační kalíšky

Na svém blogu jsem testovala 3 menstruační kalíšky. Pprotože jsem se nemohla rozhodnout, jaký kalíšek si mám pro sebe zvolit, tak jsem si objednala rovnou tři různé od více výrobců. Jedná se tedy o tento LadyCup, dále o Gaia Cup a nakonec o kalíšek Yuuki. Musím říct, že každý z nich má něco do sebe.

Pro srovnání velikostí a materiálů těchto tří kalíšků se mrkněte i na článek na blogu Econey, kde je vše krásně v jedné tabulce.

dámské hygienické pomůcky
Menstruační kalíšek LadyCup

Jak menstruační kalíšek používat?

Jak kalíšek používat?

Dámské hygienické pomůcky a menstruační kalhotky Snuggs

V poslední době stále více používám i menstruační kalhotky, o kterých jsem psala na tomto místě. Jsem s nimi extrémně spokojená.

Rozhovor se zakladatelkou Snuggs

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu
Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Dámské hygienické pomůcky
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Dámské hygienické pomůcky

Podobné články

Zanechte komentář