Domovská stránka » Recyklace » Vysoká spotřeba toaletního papíru v USA. Kanadské lesy trpí

Vysoká spotřeba toaletního papíru v USA. Kanadské lesy trpí

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Dnes jsem si pro vás připravil článek s tématem spotřeba toaletního papíru. Lidé v USA se údajně nezajímají o to, zda je toaletní papír vyroben z recyklovaného papíru. Výrobci se recyklovanému papíru vyhýbají, protože se snaží o dosažení co nejlepších vlastností svého produktu. Toaletní papír, který je z prvovýroby, je totiž měkčí a pevnější. Diskusi na toto téma rozvířila nezisková organizace NRDC, která se zabývá problematikou životního prostředí.

Plundrované boreální lesy

Za týden prý průměrný americký občan spotřebuje 3 role toaletního papíru. Anthony Swift za NRDC, který se věnuje oblasti udržitelného životního stylu, na Američany nijak neútočil. Vyslovil se v tom smyslu, že většina z nich pravděpodobně netuší, z čeho se toaletní papír vyrábí. A už vůbec nevědí o tom, že by mohl být z kanadským boreálních lesů.

Jako boreální lesy se označují prastaré lesy naší planety. Tento pás lesů pokrývá většinu území Kanady. Rozpíná od východního pobřeží až na západ. Je to asi třetina ohromného pásu jehličnatých lesů obepínajících severní polokouli.

spotřeba toaletního papíru

Toaletní papír obsahuje buničinu, která se vyrábí ze směsi jehličnatých a listnatých stromů. Protože jehličnaté stromy mají delší vlákna, jsou používány ke zpevnění toaletního papíru. Jak již bylo řečeno, výrobci přitom v hojné míře upřednostňují nové dřevo před recyklovaným. Při takové výrobě toaletního papíru se pak ovšem:

  • Vyprodukuje 3x více uhlíku
  • Spotřebuje 37 litrů vody na jednu roli

Spotřeba toaletního papíru: Blíží se náprava?

Výše uvedené údaje pocházejí od neziskové organizace. Někteří výrobci už nyní slibují, že o polovinu sníží množství buničiny z prvovýroby. Zásadní problém je však v tom, že toaletní papír z recyklovaného papíru jednoduše stojí více. A pokud jde o cenové argumenty, tak je jasné, co u většiny spotřebitelů vždy zvítězí. Přesvědčit Američany k nákupu dražšího toaletního papíru bude pro neziskové organizace asi oříšek.

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu

Podobné články

Zanechte komentář