Domovská stránka » Wild and Coco » Kokosový detox od Wild & Coco a moje 3denní zkušenost

Kokosový detox od Wild & Coco a moje 3denní zkušenost

by Radek
0 komentářů

Kokosový detox jsem chtěl vyzkoušet už dlouho. Dost jsem o něm četl a jak jsem zjistil, má mnoho svých nadšených zastánců a stejně tak odpůrců. Proto jsem začal studovat články a diskuze na internetu, abych si utvořil svůj názor. Stejně se nakonec ukázalo jako nejlepší vyzkoušet si kokosový detox na vlastní kůži:)

Proč o kokosovém detoxu vůbec uvažovat

Na webu Wild & Coco se píše, že tato energizující kúra pročistí tělo a pomůže obnovit vrtkavou rovnováhu. Hlavní přínosy detoxu jsou očista organismu, protože kokosová voda je plná antioxidantů. Ty mají pomoct s vyčištěním organismu od toxinů, které sbíráme v průběhu let. Mají dodat energii a pročistit pleť.

Dalším benefitem je příval nové energie. A to nejen díky kokosovým produktům, které v balíčku jsou, ale také díky pohybovým a dechovým cvičením. Spalování tuků je přínosem, který hodně lidí také ocení. Včetně mě:) A také kokosový detox pomůže k lepšímu a kratšímu spánku. Při detoxu si lépe odpočinete a tělo se dostává rychleji do snové fáze.

Kokosová očista 3 FIRST od Wild & Coco

Tento základní balíček má sloužit jako ochutnávka detoxu, pokud s tím nemáte ještě žádné zkušenosti. Na webu Wild & Coco je možné objednat ještě 10denní a 21denní očistnou kúru, ale to mi pro začátek připadalo moc. Tři dny jsem si dokázal představit a udělal jsem dobře. Celý můj “pokus” totiž utekl vážně rychle:)

Kokosový detox a denní režim

Měl jsem celý program na 3 detoxové dny hezky naplánovaný přímo od Wild & Coco. Ke kokosovým kefírům, panenské kokosové vodě a probiotikům jsem dostal i 2 obálky s instrukcemi. Nemusel jsem tak vůbec přemýšlet co dělat a jel podle jejich instrukcí.

Jednu věc jsem ale přidal a to byl BIO Mladý ječmen od Vitalvibe. Byla možnost si jej objednat i od Wild & Coco, ale toho jsem si při objednávce nevšiml. Naštěstí mám zelený ječmen stále doma, takže jsem jej mohl použít a každé ráno jej lžičku přimíchat do kefíru. Vznikla tak opravdu zajímavá chuť kokosu a ječmene… a nebylo to vůbec špatné:)

kokosový detox
Jasné instrukce na každý den

Průběh 3 dnů kokosové detoxu u mě

Psal jsem si průběžně deník a tak jsem věděl, jak moje tělo na detox reaguje. Moje poslední jídlo bylo v předvečer detoxu cca v 8 večer. Začal jsem s detoxem během pracovního týdne, protože během víkendů se mi to nehodilo. Den 0 byl tedy v pondělí.

panenská kokosová voda
Kokosové vody

Ranní rituály kokosového detoxu

Následující ráno jsem se probudil díky budíku cca v 7 ráno. Začal jsem denním rituálem, který jsem měl v instrukcích i v doprovodném videu. Bylo to o dechových cvičeních, pohybové aktivitě, studené sprše a meditaci. Musím přiznat, že jsem se té sprchy obával, ale jak to většinou bývá, obavy jsou horší než skutečnost:) Takže i sprcha byla celkem OK i když jsem napoprvé chytnul paniku:)

Další věcí bylo používání škrabky na jazyk po čištění zubů a olejový pulling. Vše podle instrukcí z obálek:)

kokosové kefíry
Čtyři kokosové kefíry

Můj první zápis do deníku byl ten, že mám ráno “víc jídla” než obvykle, protože obvykle dopoledne piju jen bulletproof coffee a mé první jídlo je oběd:) Tady jsem do sebe musel dostat kokosový kefír s ječmenem a během dopoledne sklenici kokosové vody. To pro mě bylo OK.

probiotika
Probiotika – na každý den 2

Na oběd byla další sklenice. Můj pocit byl takový, že po každém loku vody jsem přestal mít hlad. Kokosová voda je na můj vkus celkem sladká a dodává rychle energii. Je ale fakt, že na jídlo jsem chuť měl a hlad taky. Lehký problém jsem očekával večer, protože bylo úterý kdy pravidelně hraju badminton.

Na večeři jsem měl mít poslední sklenici kokosové vody, takže jsem ji nalil do své skleněné láhve a doředil vodou, takže jsem měl skoro 1 litr tekutiny. Tu jsem v průběhu hry pil a byl jsem, k mému překvapení, úplně v pohodě. To jsem nečekal, protože jsem tušil, že to nedám. Hrálo se mi v pohodě a energii jsem měl.

kokosový detox
Obálky s instrukcemi

Kokosový detox a lepší spánek

Ten den jsem šel spát kolem 11 večer. Byl jsem více unavený než obvykle, ale rychle a v pohodě jsem usnul. Spalo se mi moc dobře a ráno jsem si probudil zcela sám ještě před 6. hodinou a úplně odpočatý. Necítil jsem se unavený a nic mě nebolelo. To mě překvapilo:)

kokosový detox
Moje snídaně na každý den kokosového detoxu

Druhý den jsem si naplánoval práci na doma, pěkně v klidu. Opakoval jsem ranní rituál s dýcháním, meditací, pohybem a sprchou. Už to pro mě bylo celkem přirozené. Tenhle den jsem ale zažíval větší hlad než den před tím. Každopádně na odpoledne jsem si naplánoval procházku cca 10 km v lese. A bylo to taky v klidu. Jen jsem si s sebou nevzal ani vodu a ke konci jsem se už cítil vyčerpaný. Ale celkově jsem to zvládal lépe než jsem čekal.

kokosový detox
A jde se snídat:)

Večer jsem šel spát kolem 11. hodiny a ráno se opět sám od sebe probudil před šestou naprosto odpočatý. V průběhu dne jsem normálně pil kokosovou vodu. Měl jsem ale vážně hlad, nejvíce 3. den odpoledne. Možná jsem se měl více šetřit a nepracovat tak intenzivně. Měl jsem i nějaké schůzky ve městě a to mě vyčerpalo. Večer jsem proto už jen odpočíval.

Další den ráno, po příjemném probuzení před šestou, jsem si dal poslední 4. kokosový kefír s 1 lžičkou zeleného ječmene. Cítil jsem se v pohodě, ale těšil jsem se na oběd:) Na ten jsem si dal sice jen polévku a ceasar salát, ale i tak mě z toho trochu bolel žaludek:) Příště si po detoxu dám jen polévku a začnu jíst pomaleji.

kokosový detox
Procházka v lese při kokosovém detoxu:)

3denní kokosový detox – zhodnocení

3 a půl dne na kokosovém detoxu byla pro mě hodně zajímavá zkušenost. Byl jsem překvapený, že jsem tak dlouhou dobu dokázal nejíst:) Když pominu ten pocit hladu, tak vidím jen pozitiva. Opravdu dobře jsem spal a cítil se zcela odpočatý.

Taky jsem se naučil dechové techniky, které mě z rána nabily energií. Objevil jsem nové appky na meditace a vyzkoušel ledové sprchy. Začal jsem si čistit jazyk škrabkou na jazyk a dělat olejový pulling v ústech. To vše obohatilo moje rána a jsem za to moc rád. Kokosový detox podle mě rozhodně stojí za vyzkoušení. Nejen pro detox samotný, ale i pro ranní rituál, který můžu praktikovat i bez detoxu.

Líbilo se mi
  • Uvolní a regeneruje organismus
  • Podporuje střevní mikrobiom
  • Snížuje inzulinovou rezistenci
  • Zlepšuje okysličení organismu
  • Lepší a kvalitnější spánek
Nelíbilo se mi
  • Pocit hladu

O společnosti Wild & Coco

Wild & Coco je dalším mým love-brandem, jehož jogurty jím téměř každý den. Jedná se o společnost, která má skvělý přístup k zákazníkům a podniká srdcem. Je radost od nich nakupovat a poté si doma připravovat kokosový jogurt nebo kefír.

wild&coco

Zakladatelem Wild & Coco je Filip Říha. Kokos se stal součástí Filipova života potom, co měl nehodu na motorce v Thajsku. Nechtěl na operaci, proto nasadil přísnou kokosovou očistu a po dobu jednoho týdne žil jen na kokosové stravě. Díky tomu zjistil, jak blahodárné účinky má kokos na lidské tělo a rozhodnul se toto poznání šířit dál.

Proto založil Mladý kokos, který se později přejmenoval na Wild & Coco. A díky tomu, jsem se s kokosem seznámil i já sám. Dnes Wild & Coco prodává své kokosové produkty jak v České republice, tak i na Slovensku a v Německu.

0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář