Domovská stránka » Wild and Coco » Wild & Coco recenze: Kokosová mouka [zkušenost]

Wild & Coco recenze: Kokosová mouka [zkušenost]

by Radek
0 komentářů

Kokosová mouka od Wild & Coco je přirozeně bezlepková mouka v raw kvalitě. Získává se vysušením a odtučněním. Díky tomu v ní zůstanou všechny živiny a může nést označení raw. Je přirozeně bezlepková a tedy vhodná i pro celiaky.

Kokosová mouka a moje zkušenost

Tato mouka má v kuchyni široké uplatnění. Je skvělou náhradou klasické pšeničné mouky, obsahuje málo tuku a sacharidů a je bohatá na vlákninu a bílkoviny. Moučníky a dezerty jsou díky kokosové mouce krásně voňavé a nadýchané. Když ji smícháte s vodou, získáte chutnou kaši k snídani, skvěle se s ní pečou bábovky i jiné moučníky.

kokosová mouka
Kokosová mouka od Wild & Coco

Vyrábí se z kokosové buničiny, která vzniká při výrobě kokosového mléka. Výsledná dužina je zbavena tuku, tekutin a pak sušena. Mouka si tak zachová kokosovou vůni a svoji sladkou chuť. 

kokosová mouka
Wild & Coco mouka

Kokosovou moukou lze klasickou pšeničnou mouku v některých receptech zcela nahradit. Přestože kokosová mouka není nijak slazená, díky nasládlé chuti kokosu stačí použít méně sladidla než u běžné mouky. Kromě pečení se dá využít k zahuštění polévek a omáček. Přidáním do vody vznikne nápoj bohatý na bílkoviny a vlákninu.

Kokosová mouka – zhodnocení

Mnohé bezlepkové mouky jsou téměř bez chuti, kokosová mouka naopak dodá pokrmům zajímavou chuť. Těsto z kokosové mouky bude celkově lehčí než z mouky mandlové. Díky vysokému obsahu bílkovin je velmi vhodná pro vegetariány a vegany. Kokosová mouka je přirozeně bezlepková, hodí se pro bezlepkovou dietu..

Líbilo se mi
  • Raw kvalita
  • Bezlepková
  • Náhrada klasické pšeničné mouky
  • Sladká chuť
Nelíbilo se mi
  • vše ok

.

O společnosti Wild & Coco

Wild & Coco je dalším mým love-brandem, jehož jogurty jím téměř každý den. Jedná se o společnost, která má skvělý přístup k zákazníkům a podniká srdcem. Je radost od nich nakupovat a poté si doma připravovat kokosový jogurt nebo kefír.

wild&coco

Zakladatelem Wild & Coco je Filip Říha. Kokos se stal součástí Filipova života potom, co měl nehodu na motorce v Thajsku. Nechtěl na operaci, proto nasadil přísnou kokosovou očistu a po dobu jednoho týdne žil jen na kokosové stravě. Díky tomu zjistil, jak blahodárné účinky má kokos na lidské tělo a rozhodnul se toto poznání šířit dál.

Proto založil Mladý kokos, který se později přejmenoval na Wild & Coco. A díky tomu, jsem se s kokosem seznámil i já sám. Dnes Wild & Coco prodává své kokosové produkty jak v České republice, tak i na Slovensku a v Německu.

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Wild & Coco: Kokosová mouka
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář