Domovská stránka » Wild and Coco » [RECENZE] Wild & Coco: Velký Yoguard Prebiotic a moje zkušenost

[RECENZE] Wild & Coco: Velký Yoguard Prebiotic a moje zkušenost

by Radek
0 komentářů

Velký Yoguard Prebiotic je fermentovaný jogurt z mladého kokosu, kokosové vody a probiotik. Má jemně krémovitou strukturu a k tomu všemu parádní chuť. Je vhodný pro ty, kdo chtějí spojit příjemný chuťový zážitek s posílením střevní mikroflóry.

Yoguard Prebiotic a moje zkušenost

Tento jogurt znám a jím téměř rok a moje spokojenost je maximální. Nově začalo Wild & Coco dělat tyto jogurty s novými názvy i obaly. Před rokem se tento jogurt jmenoval Yoguard Natural a recenzi si můžete přečíst zde. Dnes se tato varianta jogurtu jmenuje Yoguard Prebiotic a silnější verze zase Yoguard Symbiotic (dříve Yoguard ULTRA).

yoguard prebiotic
Prebiotic kokosový jogurt od Wild & Coco

Uvnitř mladého kokosu je ideální prostředí pro množení přátelských probiotických kultur. Díky tomu má lahodnou jemně kyselou chuť. Neobsahuje žádné živočišné složky ani laktózu. Je přirozeně bez cukru a hodí se pro nízkosacharidovou dietu i pro paleo životní styl.

yoguard prebiotic
Kokosové jogurty a kefíry

Jogurt je možné koupit i v malé verzi, jak vidíte na obrázku níže. Ale podle mě to má cenu jen tehdy, pokud chcete napoprvé ochutnat. Pak už se kupovat jogurt v malém kelímku nevyplatí kupovat.

Sám si jogurt vyrábím doma pomocí ingrediencí, které jdou na eshopu Wild & Coco také koupit. Náklady na výrobu domácího kokosového jogurtu jsou pak zhruba poloviční oproti jogurtu hotovému.

yoguard prebiotic
Yoguard velký a malý

Yoguard obsahuje v každé skleničce přes 800 miliard probiotických kultur. Společně s prebiotickou vlákninou  “galactomannan”, která jim ve střevech poskytne optimální výživu.

Yoguard Prebiotic – zhodnocení

S tímto jogurtem mám jen ty nejlepší zkušenosti. Byl prvním výrobkem, který jsem si na Wild & Coco objednal a nedám na něj dopustit. Má jen 3 základní ingredience a blahodárně působí na mikrobiom. Jeho chuť je skvělá, takže se vždy těším až si zase dám. Je to prostě jeden z mých nejoblíbenějších denních rituálů.

Líbilo se mi
 • vyrobený pouze z mladého kokosu, probiotik a kokosové vody
 • příjemný chuťový zážitek
 • posiluje střevní mikroflóru
 • bez cukru
 • bez laktózy
Nelíbilo se mi
 • jsem maximálně spokojený

O společnosti Wild & Coco

Wild & Coco je dalším mým love-brandem, jehož jogurty jím téměř každý den. Jedná se o společnost, která má skvělý přístup k zákazníkům a podniká srdcem. Je radost od nich nakupovat a poté si doma připravovat kokosový jogurt nebo kefír.

wild&coco

Zakladatelem Wild & Coco je Filip Říha. Kokos se stal součástí Filipova života potom, co měl nehodu na motorce v Thajsku. Nechtěl na operaci, proto nasadil přísnou kokosovou očistu a po dobu jednoho týdne žil jen na kokosové stravě. Díky tomu zjistil, jak blahodárné účinky má kokos na lidské tělo a rozhodnul se toto poznání šířit dál.

Proto založil Mladý kokos, který se později přejmenoval na Wild & Coco. A díky tomu, jsem se s kokosem seznámil i já sám. Dnes Wild & Coco prodává své kokosové produkty jak v České republice, tak i na Slovensku a v Německu.

Posílení imunity s Wild & Coco

Představte si svoje tělo jako “krásný stylový bicykl”, který stačí promazat, čistit od bláta a pak už jen na něm umět držet rovnováhu a správně šlapat. Pokud nepojízdný “bicykl” znamená chřipku, pak je naším cílem mít kolo v plné kráse a funkčnosti. Je to snadné! Navíc, s imunitou jde ruku v ruce emoční stabilita.

Promažte svůj “bicykl” vhodnou stravou:

 1. Všichni tušíme, že cukr je jed. Víte proč? Živí totiž mimo jiné nepřátelské (patogenní) bakterie. Platí to zejména o bílém cukru, pečivu a rýži. To jsou všechno rychlé zdroje energie, kterou málokdo dokáže spálit a tak se zapojují bakterie. Pokud máte dostatek pohybu, může se hodit ovocný či kokosový cukr. U pečiva a obilnin se podívejte po celozrnných verzích (tj. obsahující vlákninu).
 2. Pochutnávejte si každý den na přátelských bakteriích. Ty ,narozdíl od těch nepřátelských, upřednostňují vlákninu před cukrem. Najdete je kromě Keefirů a Yoguardů i v kysaném zelí, kimči, a dalších fermentovaných pokrmech. Kysané zelí s Yoguardem, solí a pepřem je nepřekonatelné! Pokud jsou fermentované produkty pasterizované, bakterie v nich jsou zničené. To platí o většině běžně dostupné kysané zeleniny. Je dobré kombinovat prebiotickou vlákninu (ta krmí přátelské bakterie) a probiotika (to jsou ty přátelské bakterie). Ve Wild & Coco jsou harmonicky nakombinované v řadě Symbiotic. Výhoda fermentovaných kokosových výrobků je, že díky svému příjemnému aromatu chutnají jemně sladce, přitom ale neobsahují žádný cukr, čili neživí nepřátelské bakterie. Pro další posílení si můžete ještě přidat probiotika Superhuman v kapslích. Probiotika Superhuman obsahují speciální lidské bakterie, které podporují naše zdraví a navíc se snadno usazují a množí ve střevech.
 3. Zkuste (jste-li dospělí) jíst jen 2x denně a od večera do prvního jídla mít pauzu 14-16 hodin. Říká se tomu přerušovaný půst a ve Vašem těle se nastartuje řada detoxikačních procesů. K večeři si můžete dát jídlo s vyšším obsahem kvalitních tuků, a pak snáze bez jídla vydržíte dlouho. 

Čistěte svůj “bicykl” od bláta!

 1. Dostatečně spěte! Častokrát jedno skvělé vyspání zastaví přicházející chorobu.
 2. Vyzkoušejte dýchání podle Wima Hofa. Desetiminutové dýchací cvičení výrazně alkalizuje organismus.
 3. Alespoň lehce se otužujte. Taková studená sprcha alespoň na pár vteřin dokáže divy. Není překvapením, že otužilci mají imunitou pevnou jako kámen.

Držte na svém “bicyklu” rovnováhu

 1. Nadechujte se nosem. V nose máme lepší antibakteriální filtr, vzduch se ohřeje a zvlhčí. Zároveň dýchání nosem podporuje spalování tuků v těle.
 2. Dbejte na dostatek bílkovin. Bílkoviny zajišťují regeneraci buněk. Jejich nedostatek je poznat tím, že máme málo energie, zhoršuje se kvalita nehtů, vlasů, vznikají otoky. Kvalitní zdroje bílkovin jsou mořské řasy (spirulina, chlorella), a také smart protein.
 3. Pohyb, pohyb, pohyb. Každý den je skvělé najít si 10 minut pro sebe. Pohybem rozproudíte lymfu a tělo se díky tomu samo detoxikuje.

Chcete-li se Vaši imunitu podpořit bez dalšího hledání, tak nejlepším řešením je balíček Imunita. Doporučuji také kokosovou očistu nebo-li detox. Můžete si vybrat mezi 3denní, 10denní nebo 21denní.

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Wild&Coco: Yoguard Prebiotic velký
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Yoguard Prebiotic velký
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář