Domovská stránka » Intimní hygiena pro ženy » Zdravější menstruace každý měsíc

Zdravější menstruace každý měsíc

od Nataša
Publikováno: Aktualizováno

Zdravější menstruace je tématem dnešního článku.

Každá žena se každý měsíc trápí s jednou nepříjemných věcí a tou je menstruace. No v podstatě ženám nic jiného nezbývá, než se s tím nějak poprat.

Už jste někdy přemýšleli nad jinou variantou, než je klasická vložka nebo tampon? Podívejte se, co v dnešní době využít i s ohledem na životní prostředí.

Nenechte si zkazit život zánětem

Klasické vložky zatěžují nejen přírodu tím, že jsou až skoro nerozložitelné, ale také nemusí být vhodné pro zdraví žen. Jsou vyrobené z umělých materiálů, bělené a parfemované. I když možná hezky voní, důsledkem parfemace pak může být třeba různé infekce.

Při používání tamponu vás může na životě ohrozit syndrom toxického šoku, i když nebývá tak častý. Bez menstruace a ochrany před krvácením to ale nejde, nemohli bychom totiž rodit děti. Každá žen v průběhu svého plodného života spotřebuje množství 17 tisíc vložek, které se buď dostanou na jakousi skládku, případně se spalují. Tak či onak znečišťují životní prostředí. Jednorázové vložky a tampony způsobují:

  • Podráždění a záněty
  • Množení bakterií na intimních místech

Vložky Naty

Zdravější menstruace aneb Změňte přístup k sobě i planetě

Máte už těchto výrobků dost? Vyzkoušejte jiné přírodní tampony. Ty jsou vyráběny z mořské houby v oblasti Karibiku. Nenajdete v nich žádné chemikálie a nejsou jednorázové, dají se použít znovu a znovu. Jinak ale fungují na naprosto stejném principu jako klasické tampony. I na klasické vložky existuje alternativa v podobě bio vložek, které jsou vyrobené z přírodních materiálů a lehce rozložitelné.

Některé ženy se také vracejí k látkovým vložkám, stejně jako u dětí. Velmi oblíbený se stal v poslední době menstruační kalíšek.  Vyzkoušejte některou z alternativ a možná zjistíte, že vám jiná varianta vyhovuje více než používání klasických hygienických prostředků. A současně také můžete mít klidné svědomí, že chráníte místo, kde budou žít vaše děti a vnoučata.

Zdravější menstruace a menstruační kalíšky

Na svém blogu jsem testovala 3 menstruační kalíšky. Protože jsem se nemohla rozhodnout, jaký kalíšek si mám pro sebe zvolit, tak jsem si objednala rovnou tři různé od více výrobců. Jedná se tedy o tento LadyCup, dále o Gaia Cup a nakonec o kalíšek Yuuki. Musím říct, že každý z nich má něco do sebe.

Pro srovnání velikostí a materiálů těchto tří kalíšků se mrkněte i na článek na blogu Econey, kde je vše krásně v jedné tabulce.

zdravější menstruace
Menstruační kalíšek LadyCup

Jak menstruační kalíšek používat?

https://www.youtube.com/watch?v=o9fPUfm-uYE
Jak kalíšek používat?

Menstruační kalhotky Snuggs

V poslední době stále více používám i menstruační kalhotky, o kterých jsem psala na tomto místě. Jsem s nimi extrémně spokojená.

https://www.youtube.com/watch?v=nZUOtygtUc4
Rozhovor se zakladatelkou Snuggs

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu
Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Zdravější menstruace
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Zdravější menstruace

Podobné články

Zanechte komentář