Domovská stránka » Ekologická drogerie » Zubní hygiena: Jaké jsou zásady ekologického čištění zubů?

Zubní hygiena: Jaké jsou zásady ekologického čištění zubů?

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Zubní hygiena je něco, o co bychom měli dbát. Náš chrup je něco jako vizitka našeho zdravotního stavu. Podle našich zubů je na první pohled poznat, jak se o sebe a své zdraví staráme. Má-li někdo zanedbaný chrup, dá se očekávat, že ostatní aspekty péče o své zdraví bude zanedbávat velmi podobně.

Každý rozumný člověk si tak svůj chrup udržuje neustále v dobré kondici, aby se nemusel bát na veřejnosti doširoka usmát. Pečovat o chrup však můžeme různými způsoby.

Vsaďte hlavně na techniku a kvalitní kartáček

V prvé řadě je zřejmé, že většina lidí používá standardní cestu, tedy zubní kartáček a běžná pasta. Z pohledu ekologického smýšlení na tom není potřeba něco zásadního měnit, hlavní rozdíl bude v použité zubní pastě, která by měla být šetrná k životnímu prostředí a díky tomu bude šetrná také k vašemu zdraví.

zubní hygiena

Pokud použijete kvalitní zubní kartáček, možná si přitom vystačíte i bez pasty. Mezi zásady správného čištění zubů patří totiž zejména:

U čištění zubů je velmi důležitá pravidelnost, proto je potřeba čistit je aspoň dvakrát denně, po dobu minimálně 2 minut. Odbytí zubní hygieny totiž nevede k důkladnému čištění. Důležitá je také správná technika čištění pod úhlem 45 stupňů a krouživými pohyby, kdy věnujete pozornost každému zubu. Ideální jsou na to měkčí zubní kartáčky s menší hlavicí.

Zubní hygiena a další zásady

Mnozí lidé, pro které je důležitý udržitelný životní styl, si čistí zuby pouze kartáčkem a vodou. Zásadní je totiž již zmíněná správná technika. Zubní pasty se však nemusíte vzdát, ale je lepší zvolit tu bez fluoru a s přírodním složením. Prospějete sobě i přírodě.

Pokud máte mezery mezi zuby, nezapomínejte ani na mezizubní prostory, kde se dostanete mezizubním kartáčkem. Důležité je volit správnou velikost s ohledem na velikost mezer. Najděte si samozřejmě vždy čas také na svého zubaře.

zubní hygiena

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu
Krátké shrnutí
Jméno článku
Zubní hygiena: Jaké jsou zásady ekologického čištění zubů?
Popis
Zubní hygiena je něco, o co bychom měli dbát. Náš chrup je něco jako vizitka našeho zdravotního stavu. Podle našich zubů je na první pohled poznat, jak se o sebe a své zdraví staráme.
Autor
Vydavatel
Ecoblog.cz
Logo Ecoblog.cz

Podobné články

Zanechte komentář