Domovská stránka » Barefoot » [RECENZE] BeLenka barefoot boty: Mých prvních 15.000 kroků

[RECENZE] BeLenka barefoot boty: Mých prvních 15.000 kroků

by Radek
0 komentářů

Testoval jsem BeLenka barefoot boty a v tomto článku se s vámi podělím o mou první zkušenost s botami s názvem Matt Black.

První den jsem s nimi ušel 15 tisíc kroků a tak vám můžu sdělit moje první dojmy.

Barefoot boty nosím už více jak 3 roky. Používám jak boty do města, tak i na běhání nebo do lesa.

Jsem s nimi moc spokojený a tak jsem se rozhodnul otestovat i BeLenka barefoot boty s názvem Black Matt. Tyhle boty mě hned zaujaly, jak svým tvarem tak i povrchem a barvou. Jedná se o boty, které mohou nosit jak muži, tak i ženy.

belenka barefoot boty
Barefoot BeLenka

Co jsou to barefoot boty

V angličtině slovo barefoot znamená bosý nebo bosá. V barefoot botách bosí nebudete, ale k tomuto pocitu budete mít blízko. Vyzkoušel jsem už množství bot tohoto typu a nedám na ně dopustit. Z počátku jsem měl obavu, zda si do nohy něco nezabodnu, ale nikdy se mi to nestalo, protože jejich podrážky jsou na to připraveny. Klasickou předností barefoot bot je, že poskytují volnost prstům a díky tomu se zapojují veškeré svaly, jako při chůzi naboso.

Nejsou ale pro každého. Když jsem si kupoval své první “bosé” boty, tak mě v nich paní prodavačka učila chodit. Řekla mi, abych si zacpal uši dlaněmi a šel bosky. Slyšel jsem ty otřesy, jak jsem dopadal na paty. Díky této lekci si na to od té doby dávám pozor.

belenka barefoot boty
Přišly v této krabici

Materiál bot Matt Black

Tyto boty jsou vyrobené z kvalitní broušené kůže a kaučuku. Ten je použit na speciální 4mm podrážky, které zaručují vysoký komfort při chůzi. Materiál bot je velice pohodlný na nošení a cítil jsem se nich opravdu dobře. Bota je velice flexibilní a moje prsty měly dokonalou svobodu v pohybu. Je to moc fajn pocit a velký rozdíl oproti klasickým ne-barefoot botám. To se prostě musí zažít:)

belenka barefoot boty
Boty po rozbalení

Jak se o BeLenka barefoot boty starat?

Protože jsou boty velice měkké, je třeba používat nazouvák. Bez něj to úplně pohodlně nejde. Další důležitou věcí je impregnace bot, poté je možné je používat v jakémkoliv počasí.

belenka barefoot boty
Pár bot Matt Black

Kam se je nehodí nosit?

V botách se určitě nehodí sportovat a ani bych je nebral do lesa nebo těžšího terénu. Dokážu si představit, jak jednoduše se zašpiní. Mně stačilo, když mi někdo ve městě lehce šlápl na nohu a nemohl jsem z ní tu nečistotu dostat.

belenka barefoot boty
BeLenka barefoot

BeLenka barefoot boty – moje zkušenost s nošením

Ušel jsem s nimi prvních 15 tisíc kroků a byl jsem mile překvapen, jak pohodlně se v botech chodí. Při rozbalování jsem měl lehké obavy, protože moje dosavadní barefoot boty mají velice měkkou podrážku a tyto Matt Black mají podrážku o poznání tvrdší.

belenka barefoot boty
Kaučuková podrážka

Zkoušel jsem s nimi chodit po městě na různých površích, jako je asfalt, tráva, dlažba nebo kamínky. Všude jsem se cítil pohodlně a jsem naprosto spokojený.

belenka barefoot boty
Boty jsou nízké

Jak a kde objednat BeLenka barefoot boty?

Když si budete chtít tyto boty objednat, tak se to pohodlně udělá na webu BeLenka. V popisu každé boty je i tabulka velikostí. Já jsem objednával tak, že jsem si obkreslil chodidlo na papír a změřil kolik centimetrů mám od palce k patě. A poté podle tabulky určil velikost. A jak se ukázalo, tak boty sedí dokonale.

belenka barefoot boty
Ušity jsou z kůže

Kdo stojí za eshopem BeLenka?

Za eshopem stojí pracující maminka ze Žiliny, bývalá velice úspěšná sportovkyně (několikanásobná mistryně světa ve skoku do dálky a paralympionička) Lenka. Sportu se přestala věnovat po narození druhé dcerky a s narozením třetího dítka se vrhla do práce. V průběhu výchovy svých dětí se zamilovala do šátků a nosítek pro děti, a tak je začala i sama vyrábět. To se stalo během roku 2015 a od té doby se sortiment eshopu BeLenka rozšířil i o šátky, tašky, barefoot boty a další doplňky.

belenka barefoot boty
A první obutí:)

Jak říká sama Lenka: ” Šátky a nosiče značky Lenka však nejsou pouze zbožím na nošení dětí. Do každého produktu vkládám sebe, své nápady a své srdce.” A jde to z jejich produktů poznat. Já jsem z botami moc spokojen a rád v jejich nošení budu pokračovat.

BeLenka
BeLenka
belenka barefoot boty
Jsou hezké a pohodlé
Líbí se mi
  • Pohodlné barefoot boty
  • Moc hezky vypadají
  • Noha není utiskovaná
  • Zdravý pohyb
Nelíbí se mi
  • Náchylné k zašpinění

x

x

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
BeLenka barefoot boty
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
BeLenka barefoot boty
0 komentářů
1

Zanechte komentář