Domovská stránka » Proč vznikl ecoblog.cz – Můj příběh

Proč vznikl ecoblog.cz – Můj příběh

by Nataša

Jmenuji si Radek a tímto blogem chci inspirovat ostatní, aby začali o svých nákupech přemýšlet jinak. Současně bych vám rad popsal, proč jsem založil tento blog.

Věřím ve svět, kde se lidé chovají k planetě s respektem. Věřím, že všichni můžeme po malých krůčcích ozdravit svůj postoj k Zemi.

Věřím také, že vás moje články tady na blogu inspirují k tomu udělat svět lepším a zdravějším místem:)

Třeba se v něčem z toho poznáte a řeknete si, že už o tom taky přemýšlíte a rozhodnete se svůj život po malých krůčcích změnit. Já jsem ten svůj život pomalu měnit začal:) Rád bych vás alespoň trochu inspiroval.

Zero waste a vánoční přání

Posledních pár měsíců mě dost užíralo, když jsem po každém nákupu v Bille vyhazoval neskutečné množství odpadu. Zdálo se mi to naprosto zbytečné a cítil jsem lehkou bezmoc. Začal jsem dumat nad tím, jak to alespoň trochu omezit. Četl jsem nějaký časopis a uviděl v něm reklamu na knihu Domácnost bez odpadu. Je zajímavé, že když je vaše mysl zaměřená určitým směrem, začínáte vidět s tím spojené věci.

Protože se blížily Vánoce, tak jsem si tuto knihu “objednal” u Ježíška:) Současně jsem v lednovém Forbesu hned z kraje roku našel zajímé téma o firmách, které to s naší planetou myslí dobře. To bylo tím posledním dokopnutím, protože mezi všemi články jsem našel rozhovor s Martinem Rozhoněm a taky článek o eshopu Econea. Jejich produkty jsem nějaký ten rok zpátky už doma měl, ale nijak aktivně jsem je nepoužíval a ani jsem pořádně nevěnoval pozornost ekologii. Ten článek to ale změnil.

Lednový Forbes a článek o Econea.cz

Musím to říct ostatním

Šel jsem na jejich web, registroval se k 7 tipům pro začátečníky a na základě těchto tipů jsem udělal svou první objednávku výrobků pro domácnost šetrným k přírodě. Píšu o tom taky tady. No a pak jsem ty výrobky začal používat:)

Vždycky jsem byl velký nadšenec a když mě něco chytnulo, tak jsem se s tím hned musel dělit s ostatními. Pracoval jsem 11 let ve financích a měl jsem blog o finanční sféře. Ve financích mimochodem pracoval i Pavel, jeden ze zakladatelů Econea.cz.

No a protože jsem sám začal pracovat na tom, abych trošku ulevil této planetě, začal jsem psát i tento blog a dělit se o zkušenosti s výrobky, které používám. Občas narážím na určité nesnáze s těmito novými věcmi a dostávám se do stresových situací, např. když na eko pytlíky v supermarketu nalepím nálepky z váhy a při placení tam najednou nejsou:)

Není to pro extremisty

Nechci mít blog pro extremisty. Sám si nedovedu představit, že ze dne na den vyhodím všechny šampóny, mýdla, prací prášky, plastové tašky a začnu používat vše ekologické. Proto se mi líbí i postoj Econea – pěkně pomalu, po malých krůčích.

Není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)

Mým snem je pomoci prvním 1000 lidem udělat tuto změnu. Pomůžete mi?

Kontakt

Pokud mě chcete kontaktovat, tak mi prosím napište zde komentářů. Odpovím na vše.

Zanechte komentář