Domovská stránka » Countrylife

Countrylife

by Radek

Country Life je zdravý životní styl a produkty šetrné k vám i k přírodě

Stále více lidí se zajímá o zdravý životní styl a o benefity, které jim to může přinést. Není se čemu divit, protože žijeme v době, kdy zejména potraviny, kosmetika a drogerie jsou plné chemických látek. Tato skutečnost tak vede spoustu z nás návratu přírodě. Můžeme to označit za určitou rebelii proti současnému systému masové výroby a produkce. Je to rebelie, která je formou vyjádření vlastního názoru. Spotřebitel ostatně názor projevuje zejména svou peněženkou. Chcete i vy žít zdravě?

Není nic snazšího než začít

V současné době už existuje na trhu velké množství produktů, které nabízejí biokvalitu. Jsou to produkty, u kterých se nepoužívá chemie ani na ošetřování ani při jejich výrobě. A právě organické produkty by vás měly zajímat, pokud to se zdravým životním stylem myslíte vážně. Současná široká nabídka tohoto typu výrobků, je tady právě i z důvodu rostoucího zájmu veřejnosti. Jednou ze společností, která se na toto zboží zaměřuje, je Country Life. Ta nabízí svým zákazníkům nejen produkty ekologického zemědělství, ale zaměřuje se také na osvětovou a vzdělávací činnost.

To vše vás může inspirovat ke zdravějšímu životu. Ostatně na samotném webu společnosti najdete nejen možnost si tyto produkty zakoupit, ale také recepty, které vám pomohou ke zdravému stravování.

Ekologické centrum pro příznivce zdravého žití

Od roku 2003 má společnost u Berouna ekologické centrum se stejnojmenným názvem Country Life. Je to také sídlo firmy s vzorkovou prodejnou. Součástí je biopekárna, ekofarma a balírna. Samotná ekofarma pěstuje obilí zeleninu a ovoce. Tyto produkty ekologického zemědělství jsou samozřejmě všechny v biokvalitě. Pokud jde o biopekárnu, tak zde se peče slané i sladké pečivo, které je rozváženo jak do vlastních prodejen, tak do restaurací, které firma rovněž vlastní.

Už samotný charakter provozu je zpravidla signálem, zda je pro firmu ekologie pouze slovo, nebo je to skutečně závazek. Zajímavostí celého ekologického centra je skutečnost, že se zde při stavbě v maximální možné míře využívaly přírodní materiály. Například dřevo je také ponecháno v původním stavu a napuštěno jen lněným olejem a včelím voskem, tedy čistě přírodními složkami. Hodně se zde využívá:

  • Sluneční energie
  • Dešťové vody

Elektřinu tak samozřejmě zajišťují solární panely. Dešťovka zase slouží ke splachování toalety a k praní. Používá se také rekuperace vzduchu, která zlepšuje energetickou bilanci objektu. Samotné ekologické centrum bylo vybudováno z opuštěného seníku a kravína. Vlastní budovy jsou nízkoenergetické a nově přistavená budova Archa pak má parametry pasivního domu. Firma tak jde příkladem a snaží se snížit i ekologickou stopu vlastní činnosti.

Zdravá výživa a další bioprodukty v prodejnách i online

Společnost patří k jedněm největší dovozců a obchodníků s bioprodukty a v Praze najdete hned několik prodejen. Zboží lze nakupovat samozřejmě také online. Sortiment je v současné době již poměrně široký. Najdete zde tedy zejména:

  • Bio potraviny
  • Přírodní kosmetiku
  • Ekologickou drogerii

Z potravin můžeme zmínit obiloviny, luštěniny, ořechy, semínka a sušené plody nebo třeba bezlepkové pečivo. Zakoupit lze také náhražky masa a vajec. Samozřejmostí jsou přírodní sladidla, oleje a mnoho dalšího. Přírodní kosmetika zahrnuje veškerý sortiment pro celkovou osobní hygienu. Z drogerie zase zakoupíte náhrady klasických chemických čisticích prostředků, pracích prášků nebo přípravků do myčky.

BIO restaurace

Zajímavosti je, že v biokvalitě se můžete zajít najíst také do restaurací v Melantrichově ulici nebo na Čs. armády v Praze. Ty se nacházejí hned vedle tamních bioprodejen. Dát si zde můžete teplou nebo studenou kuchyni, která je samozřejmě veganská. Je tady salátový bar nabídce máte ovocné a zeleninové šťávy. Dobrá příležitost okusit zdravý životní styl na vlastní kůži.