Domovská stránka » Econea – ekologický love-brand a moje zkušenosti

Econea – ekologický love-brand a moje zkušenosti

by Radoslav Černý
Econea – ekologický love-brand a moje zkušenosti

Společnost Econea staví svou filozofii na principu, že stačí začít malými krůčky každý den. Ty větší změny se pak projeví samy. Myslíte si, že jeden malý krok nic nezmění? Econea věří v pravý opak. Před časem jsem se rozhodnul změnit své zvyky a začal jsem nakupovat ekologicky. Kupuji produkty na webu Econea.cz a testuji je a píši o nich recenze.

Ekologickou domácnost můžete mít i vy. Inspiruje vás Econea

V naší společnosti je poměrně silně zakořeněn postoj, který souvisí s tím, že jako jednotlivci mnoho nezměníme. Proč bych já měl dělat něco jinak, když ostatní to také nedělají. Přitom je to ten největší omyl, protože aby se mohl změnit zásadně celek, musíme každý začít u sebe. A vždy musí být první průkopníci, kteří nakonec dokáží také obrátit smýšlení celé společnosti. Jde to pomalu, ale je to úsilí, které má smysl.

Základní myšlenka vaší životní změny

Hovoříme nyní samozřejmě zejména o ekologických tématech, o přístupu k životu, k nám samým a o zodpovědnosti, kterou jako jednotlivci máme. Změnu a snahu o zodpovědnější každodenní život se snaží v lidech vzbudit také Econea. Komunita lidí okolo věří, že změnit svůj vlastní život má smysl. A to už kvůli nám samým. Možná váš soused nebo kamarád se příliš zodpovědně nechová, ale to neznamená, že musíte také. Je to o nastavení životních priorit a schopnosti udělat si náš vlastní život lepší. Znamená to:

 • Zdravější prostředí v domácnosti
 • Menší ekologická stopa

Pokusit se žít více v souznění s přírodou totiž není pouze dobré pro životní prostředí jako takové. To jsou dopady, které se projeví v dlouhodobějším horizontu. Je to dobré také přímo pro nás teď a tady, protože se nevystavujeme zbytečným vlivům chemie a naše domácnost se stane přirozenějším a přátelštějším místem pro život.

Econea

Kde můžete provést změnu?

Komunita ekologicky smýšlejících lidí

Okolo projektu Econea se sdružuje množství stejně smýšlející lidí, kteří pro vás mohou být životní inspirací. Econea je nazývá každodenní hrdinové podle jejich nekončícího tažení udělat svět lepším místem a začít při tom u sebe. Díky blogu této komunity se můžete také vy inspirovat zajímavými tipy, jak přistupovat ke svému životu a k okolí lépe, stát se také každodenními hrdiny. Můžete se inspirovat, jak žít lépe v souznění s přírodou, jak používat ekologickou kosmetiku a prostředky pro domácnost, ale třeba také jak produkovat v domácnosti méně odpadu. Informace se vám tak ukáží v širších souvislostech a mnoho lidí si uvědomí, že na těchto postojích opravdu něco je.

Econea
nákup na econea.cz

Přírodní produkty

Econea pro vás nemusí být pouze inspirací, ale může vám nabídnout také konkrétní produkty, které v domácnosti využijete. Všechno jsou to samozřejmě šetrné výrobky k prostředí nebo k člověku jako takovému. Umožní vám zdravý, udržitelný a po všech stránkách etický životní styl. Můžete vybírat z produktů řady kategorií:

 • Ekologická drogerie
 • Přírodní kosmetika a hygiena
 • Móda z biobavlny a recyklu

Mezi jedny z nejagresivnějších produktů patří třeba klasické prací prášky a tablety do myčky. Zde si ale můžete nakoupit jejich ekologické varianty. K dispozici jsou samozřejmě také produkty pro kompletní šetrný úklid domácnosti. Pokud jde o kosmetiku a hygienu, tak opět sortiment nabízí vše od mytí, sprchování až po barvení vlasů či holení. Samozřejmostí je také přírodní intimní hygiena a vše potřebné pro maminky s dětmi. Právě u dětí je ekologický přístup a důraz na to, jaké produkty používáme, velmi žádoucí. Určitě stojí za zmínku také možnost nákupu udržitelné módy a textilu.

Veškeré nabízené produkty také podléhají pečlivému výběru, přičemž každý produkt je okomentován informacemi pojatými do hloubky. Opravdu tak víte, co kupujete. Rychle si rovněž na daný produkt můžete sami udělat vlastní názor a rozhodnout se, zda je právě pro vás ten pravý.

TOP 10 recenzovaných produktů

Těchto 10 produktů nejraději sám používám. Také se ale skvěle prodávají a zákazníci je mají rádi. Největším favoritem je Retap láhev na vodu.

Eko tělem i duší. Econea

Pokud nakoupíte obchodech, které se orientují na ekologické produkty, jako třeba právě Econea, tak si můžete být jistí, že i samotný provoz firmy je ekologický. Projekty tohoto typu totiž provozují lidé, kteří danou problematikou žijí a chtěli by naši planetu udělat lepším místem pro život. Samozřejmostí je tak co nejmenší výroba odpadu nebo podpora ekologických organizací.

organyc dámské vložky

Recenzované produkty od Econea.cz

Od ledna 2019 jsem otestoval více jak 35 produktů od společnosti Econea. Tady si je můžete prohlédnout:

Produkty od Econea.cz, které jsem nakoupil a chystám se psát recenzi

 • Organyc vlhčené ubrousky
 • Organyc slipové vložky
 • Organyc gel pro intimní hygienu
 • OnlyEco prostředek na nádobí
 • rCup hrnek
 • Eco Cosmetics zubní pasta
 • Bio-D Aviváž – 5 litrů
 • Bio-D prací gel – 5 litrů
 • Cereus himálajská sůl
 • Yoni bambusová zubní nit
 • Yope sprchový gel
 • Zubní kartáček Tio
Krátké shrnutí
Econea - ekologický love-brand a moje zkušenosti
Jméno článku
Econea - ekologický love-brand a moje zkušenosti
Popis
Společnost Econea staví svou filozofii na principu, že stačí začít malými krůčky každý den. Ty větší změny se pak projeví samy.
Autor
Vydavatel
Ecoblog.cz
Logo Ecoblog.cz