Domovská stránka » Econea » [RECENZE] Econea: Retap láhev na vodu a moje zkušenost
retap

[RECENZE] Econea: Retap láhev na vodu a moje zkušenost

by Radek
0 komentářů

O láhvi Retap jsem toho už v minulosti hodně slyšel. Kdo si ji objednal, tak je spokojený, skvěle se mu z ní pije a voda z ní prý chutná lépe. To jsem musel prověřit. Proto jsem objednal svou druhou várku produktů z mého oblíbeného eshopu Econea.cz. V této recenzi se dočtete, jakou zkušenost jsem s touto láhví získal já.

Retap láhev a moje zkušenost

Nikdy jsem úplně nechápal, proč si lidi kupují vodu v PET láhvích po 6 kusech. Musím přiznat, že při svých dlouhých cestách autem jsem občas taky koupil malou petku s vodou. Ale nikdy by mě nenapadlo si takto vodu kupovat domů. Chtěl jsem ale přestat s kupováním PET láhví úplně a proto jsem objednal Retap ve velikosti na 0.8 litru.

Po rozbalení jsem láhev důkladně omyl. Už při prvním dotyku jsem měl pocit, že láhev hezky padne do ruky. Při objednávce jsem zvolil zelenou barvu víčka, líbila se mi nejvíc. Víčko samotné perfektně těsní. Láhev používám už cca 14 dní a neunikne ani kapka. S jinými láhvemi jsem měl občas dost problém, když se mi tekutina vylila mezi moje ostatní věci v brašně. Tady to nehrozí.

Retap s modrým víčkem

Láhev je vyrobena z borosilikátového skla a neobsahuje ftaláty ani BPA. Pokud si chcete více prostudovat, co jsou ftaláty a jak nám škodí, tak na Wikipedii můžete zde.

Láhve mají doživotní záruku, to se mi hodně líbí. A neměla by se lehce rozbít. Bohužel jsem to řekl před svou kamarádkou, která to začala hned zkoušet. Zastavil jsem ji včas, láhev je pořád celá a já to nehodlám dále zkoušet:)

retap
Moje první Retapka se zeleným víčkem

Láhev jsem začal používat denně. Voda z ní opravdu chutná velice dobře. Taky se mi líbí, jak láhev vypadá a dobře se mi drží. Lidi v mém okolí se mě občas ptají co to mám a tak s nimi můžu začít mluvit o jejích ekologických přínosech. Zkrátka a jednoduše – jsem spokojený a můžu vám ji doporučit:)

Uhlíková stopa Retap láhví

Pokud budete láhev používat, tak oproti používání klasických PET láhví ušetříte za rok přes 30kg CO2. To je prostě neuvěřitelné číslo a další důkaz toho, že dbát na ekologii jako jednotlivec má nějaký smysl. Podívejte se na vysvětlení ve videu.

Retap – zhodnocení

Koupě této láhve byla trefou do černého. Používám ji velice často a nedám na ni dopustit. Lze koupit ve 3 variantách – 0.3 litru, 0.5 litru nebo 0.8 litru. Já mám nejradši tu velkou. Vyzkoušejte ji také, nebudete litovat!

Líbilo se mi
  • ekologický výrobek
  • doživotní záruku i při vlastním zavinění
  • příznivá cena
  • skvěle se z ní pije voda
Nelíbilo se mi
  • dá se rozbít:)

Reklamace Retapky

Po půl roce používání jsem si láhev nešťastnou náhodou rozbil. Bral jsem si něco ze stolu a láhev jsem shodil, ta spadla na kovovou nohu a rozbila se. Proto jsem hned objednal novou a rovnou i s novým obalem, který by měl odolnost zvýšit. Snad to bude pravda a za půl roku přidám novou aktualizaci, že láhev je stále nerozbitá:) Při objednávce jsem zjistil, že láhev má doživotní záruku (což jsem před půl rokem věděl a nyní zapomněl), takže když si necháte doklad o koupi a vyfotíte rozbitou láhev, tak vám Econea pošle láhev novou. Zaplatíte jen za poštovné a balné.

retap obal

Koupě nové láhve Retap

A protože jsem svou první láhev rozbil, tak jsem si koupil novou. A druhou jsem vzal rovnou i pro přítelkyni. Tentokrát si doklad o nákupu schovám, kdybych náhodou zase láhev rozbil:)

2 nové Retap láhve

Výrobce Retap

Ekologické skleněné lahve a karafy Retap vznikly v Dánsku s myšlenkou na plastové ostrovy v oceánech, které jsou tvořeny převážně jednorázovými PET lahvemi. Láhve jsou ručně foukané v ČR, víčka se vyrábí v Dánsku. Váha jedné láhve je 220g i s víčkem.

Skleněné láhve na vodu

Tyto láhve jsou volbou pro všechny, kdo milují nádherný čistý skandinávský design a chtějí pít chutnou vodu z kohoutku místo podpory nesmyslných jednorázových produktů. Ne náhodou získaly Retapky například prestižní ocenění Red Dot Design Award.

Retap – ekologický dopad výroby

Kdo stojí za společností Econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky. Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

econea
Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Econea: Retap láhev na vodu
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Retap láhev na vodu
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář