Domovská stránka » Econea » [RECENZE] Econea: Ben & Anna zubní pasta pro bělení zubů

[RECENZE] Econea: Ben & Anna zubní pasta pro bělení zubů

by Radek
0 komentářů

Ben & Anna zubní pasta je hodně nezvyklá pasta.

Jedná se o černou zubní pastu pro bělení zubů.

Že to zní jako protimluv? Tak čtěte dále…

Ben & Anna zubní pasta a moje zkušenosti

Tato zubní pasta obsahuje aktivní černé uhlí v kombinaci s vybranými oleji a extrakty z bylin. Tento mix je ukrytý ve stylové skleněné dóze. Veškeré ingredience jsou promyšleně zkombinovány tak, aby vaše zuby pečlivě vyčistily, zbavily nepříjemného zažloutlého zbarvení, ochránily je před zubním kazem a v neposlední řadě osvěžily i celou dutinu ústní. 

Pasta příjemně pění a už během čištění budete vnímat intenzivní svěžest, která se rozvine ve vašich ústech. Neobsahuje ftaláty, parabeny, mikroplasty SLS ani formaldehyd. 

ben & anna zubní pasta
Ben & Anna zubní pasta

Musím se přiznat, že po prvním otevření jsem byl trošku nedůvěřivý. S takovou zubní pastou jsem se předtím nesetkal. Postupoval jsem ale podle návodu a nabral si malé množství pasty pomocí přiložené dřevěné špachtle, kterou jsem opatrně nanesl na zubní kartáček Tio.

Pak jsem si 2 minuty čistil zuby. Při čištění jsem neměl černé zuby, protože se vytvořila šedá hmota.

Z čeho se Ben & Anna zubní pasta skládá?

Vážně mě zajímalo, proč je pasta tak černá a začal jsem zkoumat její složení.

Vezměme to popořádku. Pasta má bělit zuby, takže první obsažený je křemík, který má jemné abrazivní a bělící schopnosti, pomáhá narušit a zničit skvrny na zubní sklovině. Další je Calcium Hydroxyapatite, který má 3 hlavní funkce. Adsorpci neboli navázání bakterií zubního plaku během čištění, opravy a vyplnění mikroskopických trhlin na povrchu zubů a obnovu demineralizovaných ploch pod povrchem zubů.

Pasta také obsahuje Lauryl Glucoside. Ten je povrchově aktivní, neiontová látka, která pomáhá sloučit dohromady vodu, oleje a nečistoty. V přírodní kosmetice se používá jako tenzid, který dokáže nahradit sulfáty a další pěnivé chemikálie.

To, co dodává pastě tak typickou černou barvu je aktivní černé uhlí. To je klíčovou složkou pro zářivý chrup a důkladné odstranění nečistot a zubního plaku. Díky svým adsorpčním vlastnostem na sebe dokáže navázat velké množství nečistot. Je silným detoxikátorem už v malém množství.

V pastě taky najdete výtažek z heřmánku, který zklidňuje dásně, zmírňuje podráždění a svědění, zastavuje krvácení. Dále extrakt z aloe vera, který pomáhá odstraňovat z úst bakterie a má protizánětlivé účinky. Zároveň účinně bojuje proti vzniku zubního kazu. Také extrakt z rakytníku má silné protizánětlivé účinky a je vhodný i při paradontóze či léčení aftů.

A nakonec se v pastě nachází výtažek z máty rolní, která se používá při bolesti zubů a chrání před zánětem dásní. 

ben & anna zubní pasta
Tato zubní pasta je opravdu černá

Pokud si pastu koupíte, tak se staráte o oceány

Pokud si koupíte zubní pastu od Bena & Anny, tak oni na oplátku částí svého zisku přispějí na podporu ekologického projektu One Earth – One Ocean. Tento projekt usiluje o vyčištění oceánů, a to nejen od plastů, ale i ropy či různých chemikálií.

Více pochopíte z videa níže:

One Earth – One Ocean

Proč se mi líbí produkty od Ben & Anna?

Všechny produkty od Ben & Anna neobsahují živočišné suroviny ani nebyly testované na zvířatech. Tudíž jsou vhodné pro vegany. Značka je certifikovaná NaTrue. To je jeden z nejpřísnějších evropských standardů pro přírodní kosmetiku, který zaručuje čisté složení. Taktéž mají certifikaci ICADA, která je poskytována pouze těm výrobcům, jejichž firemní kultura a produktová filozofie je založena na použití přírodních složek. Také chrání malé a střední specializované výrobce, jejich výrobní postupy a znalosti práce s přírodní kosmetikou.

ben & anna zubní pasta
3 produkty pro zubní hygienu

Ben & Anna zubní pasta – zhodnocení

Na první pohled se jedná o nezvyklou pastu. Jednak svou černou barvou a tím, že se jedná o bělící pastu. Nezvyklé je i to, že se na kartáček nanáší malou dřevěnou špachtličkou:) Ale když ji začnete používat, tak má velice dobrou chuť, skvěle čistí zuby a po několika dnech používání začnete vidět první výsledky.

I celý příběh značky Ben & Anna je zajímavý. Jsem s pastou určitě spokojený a můžu ji doporučit dál.

Líbilo se mi
  • příjemná chuť
  • dobré čistící vlastnosti
  • neobsahují živočišné suroviny
  • netestované na zvířatech
  • neobsahuje ftaláty, parabeny, mikroplasty SLS ani formaldehyd
  • certifikát NaTrue
Nelíbilo se mi
  • jsem spokojený a příjemně překvapený

Výrobce Ben & Anna

“Jsme striktně veganský pár a vždy jsme věnovali pozornost tomu, co konzumujeme a spotřebováváme. Dlouho jsme hledali vhodný deodorant, který by byl veganský, netestovaný na zvířatech, účinný a bez hliníku. Nakonec jsme se jej rozhodli sami vyrobit.”

Ben & Anna není jen značka, je to skutečný, mladý a sympatický pár. Po dlouhých letech života v Berlíně, bušícím srdci Německa, se rozhodli vrátit zpět na venkov a žít v souladu s přírodou.

A příroda je začala inspirovat natolik, že se vrhli do vývoje deodorantu, který by splňoval jejich přísné požadavky (a to nejen na složení, ale i s ohledem na přírodu a vše živé). A tak po několika měsících usilovné práce světlo světla spatřily 100% přírodní a veganské deodoranty balené v recyklovaných papírových obalech. 

První produkty doslova vznikaly v jejich domácí kuchyni. Po mnoha měsících testování a vývoje se postupně přesunuly do továrny certifikované pro výrobu přírodní kosmetiky a začaly se kutálet do všech koutů světa, kde okamžitě získaly mnoho fanoušků.

Ben & Anna recenze z Econea.cz

Kdo stojí za společností Econea

econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Jak hýčkají zákazníky v Econea.cz

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky. Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

Econea slevy a slevové kupóny

Econea má každý měsíc 15% slevu na vybranou značku produktů. Současně nabízí část svých produktů ve slevě celoročně. Informace o aktuálních slevách jsou na této stránce.

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Ben & Anna zubní pasta
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Ben & Anna zubní pasta
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář