Domovská stránka » Gourmet Káva » Gourmet káva recenze: Mlýnek na kávu Porlex Tall

Gourmet káva recenze: Mlýnek na kávu Porlex Tall

by Radoslav Černý
0 komentářů

Mlýnek na kávu Porlex Tall jsem objednal jsou součást mé první objednávky od Gourmet kávy. Na tento mlýnek jsem dostal doporučení od svého kamaráda, že se jedná o ferrari mezi ručními mlýnky, takže jsem jej prostě musel vyzkoušet:) A jaké tedy nakonec byly moje zkušenosti? Čtěte dále…

Moje zkušenost s mlýnkem Porlex Tall

Mlýnek dorazil v hezké designové papírové krabičce, která je pokrytá japonskými nápisy, takže jsem si moc nepočetl:) Abych byl ale spravedlivý, tak jedna strana krabičky je s anglickým popisem. Stejné je to i s přiloženým návodem. Naštěstí návod není na nic potřeba. Prostě jsem mlýnek vytáhnul z krabičky, nasadil na něj kličku, nasypal kávu a začal mlít.

Porlex Tall
S mlýnkem melu každé ráno kávu od Gourmet kávy

Jako první kávu jsem se rozhodnul vyzkoušet Costa Rica Tarazzu a nešlápnul jsem vedle. Už jen když jsem sáček s kávou otevřel, tak byla celá místnost prostoupená úžasnou vůní.

Porlex Tall
Porlex Tall

Celý obsah sáčku jsem nejdříve přesypal do vzduchově uzaviratelné nádoby a z ní jsem začal sypat kávu do mlýnku Porlex Tall. Ještě jsem to úplně neměl v ruce a zrníčka kávy byla všude po stole:) Teď už to mám ale vychytané.

Porlex Tall
Kávu mám schovanou v dóze od Gourmet kávy

Napoprvé jsem byl trochu překvapený, protože umlít trochu kávy chvilku trvá. Není to prostě o zmáčknutí tlačítka a čekání až se káva umele. Tady si to musíte “odmakat” 🙂 Na druhou stranu se mi z mletí kávy stal krásný ranní rituál, takže bych už neměnil.

Na fotce níže jde vidět bílou část mlýnku, kde můžete nastavit hrubost mletí. Točením závitu na jednu nebo druhou stranu nastavujete mezeru, kterou se káva promlívá dolů.

Porlex Tall
A je namleto…

Mlýnek mám doma už více jak 14 dní a nemůžu si na něj stěžovat. Každé ráno celá kuchyň nádherně voní čerstvou kávou a já se nemůžu dočkat až si kávu namelu a vypiju. Naprostá spokojenost a mlýnek mohu s klidným svědomím doporučit.

Líbilo se mi
  • hezký design
  • snadné mletí
  • příznivá cena
Nelíbilo se mi
  • zatím vše v pořádku:)

x

Gourmet káva

Gourmet káva je 100% česká společnost a jejich káva se praží také v České republice. Díky tomu je možné zaručit, že káva bude vždy čerstvá. S tím souvisí i to, že kávu praží každý týden na základě poptávky a tím pádem ji dodávají čerstvou. Tím se odlišují od supermarketů, které mají logicky delší dodací dobu a káva není při dodání čerstvá.

Dodávaná káva je ve většině případů 100% arabica, která má výbornou chuť i vůni. Káva je vždy značená zemí původu a oblastí, kde se káva vypěstovala – tak, aby kupující věděl, co pije a mohl tak poznat, co je pro danou oblast typické.

gourmet káva

Další věcí je cena Gourmet kávy. Obaly jejich kávy jsou jednoduché, reklamu téměř nedělají a spoléhají se na kvalitní reference jejich spokojených zákazníků. Důkazem jsou i moje recenze🙂 Tím pádem nevznikají další náklady a cena kávy může být díky tomu nižší.

Společnost platí všechny daně v ČR a zaměstnává místní obyvatele. Není to prostě unifikovaná “eurokáva”. Sám jsem s kávou od Gourmet kávy velice spokojen a s klidem vám ji můžu doporučit.

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Gourmet káva: Mlýnek na kávu Porlex Tall
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář