Domovská stránka » Psí škola » [RECENZE] Online psí škola: Základní poslušnost & Psí triky

[RECENZE] Online psí škola: Základní poslušnost & Psí triky

by Radek
0 komentářů

Online psí škola a její 2 online kurzy mne hned zaujaly, protože mám moc rád zvířata a od mého dětství jsme doma měli psa.

Nikdy jsem ale psy nijak zvlášť necvičil, maximálně povely jako “sedni”, “lehni” nebo “zůstaň”.

A psí triky jsem s nimi nezkoušel vůbec nikdy, takže jsem rád, že jsem se mohl ponořit do studia těchto 2 kurzů z dílny Online psí školy.

Online psí škola: Kurz Základní poslušnost

Prvním ze 2 kurzů, které jsem měl možnost vidět a vyzkoušet, byl kurz Základní poslušnost. Hned úvodní věta “Chcete mít psa, který vás vždycky poslechne?” mě zaujala. Moje odpověď byla jasné ano:) Tolikrát jsem zažil situaci, kdy mě některý z mých psů neposlechl, i když mě evidentně slyšel, ale jen si dělal to, co chtěl on.

Osobně jsem byl na cvičáku asi jen 3x, někdy na konci 90. let. Úplně se mi ale nelíbilo být v prostředí tolika ostatních lidí se psy. Bylo to místo, kde se hodně křičelo, škubalo vodítky a atmosféra byla hodně nervózní.

Proto mi nyní přišlo vhod nastudovat si potřebné znalosti pěkně v klidu v digitální formě.

Tento kurz je podle stránek Online psí školy nejprodávanější kurz pro všechny pejsky, kteří nemají zvládnutou základní poslušnost. Kurz nabízí způsob, jak se naučit rozumět svému psu a slibuje, že účastníci nebudou nuceni k žádným nátlakovým metodám a pes bude mít dostatek času na naučení se povelu.

A jsem rád, že se zde nevyučuje, jak používat škrtící obojek ani škubání vodítkem…

online psí škola
Bonus ke kurzu ebook 9 klíčů

Novinkou v tomto kurzu pro mě bylo používání tzv. klikru a jak si díky němu pes povel snáze zapamatuje a bude ho bavit.

19 základních lekcí

Kurz Základní poslušnost obsahuje 19 lekcí, ve kterých se naučíte, jak jednoduše vychovat svého psa z pohodlí domova. Pochopíte jeho řeč a porozumíte mu. K tomu jsou “přibalené” 2 dárky zdarma. Jedná se o ebook 9 klíčů k bleskovému výcviku psa z domova a ebook 20 rad, jak vyléčit sebe i svého psa.

První část kurzu se jmenuje Pozitivní výcvik psa a je v něm 10 videí. Začíná se představením toho, co je klikr a jak jej používat. Zdá se mi to super a slyšel jsem o tom poprvé v životě. Dále zde najdete základní povely a to, co mě vážně zaujalo je lekce “Jak naučit psa být sám doma”. Hodně mi tato lekce otevřela oči a uvědomil jsem si chyby, které jsem dělal.

Autorky říkají, že povely nejsou jen příkazy, je to způsob dorozumění mezi člověkem a psem. Proto chtějí účastníky naučit nejen provedení samotných povelů, ale i jak chápat psí komunikaci.

online psí škola
Můj první pokus trénovat poznatky z kurzu:)

Druhá část kurzu má název Psí řeč. V úvodu je vysvětlení toho, co to psí řeč vůbec je a jak je to s děláním chyb ve výchově vašeho pejska. Za mě je tato část nesmírně zajímavá a přínosná. Fakt super práce!

A hlavně – když vám něco nepůjde, tak se můžete obrátit na cvičitelku, která vám individuálně poradí.

Facebooková skupina Online Psí škola – Základní poslušnost

Velkým bonusem je možnost vstupu do uzavřené FB skupiny. Ve skupině se řeší dotazy a budete moct sdílet vaše pokroky s dalšími majiteli pejsků.

Facebooková skupina kurzu Základní poslušnost

Nad to všechno je zde 14denní garance spokojenosti, takže pokud zjistíte, že kurz není to pravé pro vás, vrátí vám peníze, které jste za kurz zaplatili.

Pokud se chcete podívat, jak kurz vypadá zevnitř, tak máte možnost to udělat ve videu níže.

Jak to vypadá uvnitř kurzů Základní poslušnost?

A kdo jsou vůbec lektorky a cvičitelky tohoto kurzu? První z nich je Veronika a její psi Akin a Merlin. Starší Akim umí přes 130 cviků, pravidelně vystupují na akcích, pořádají semináře a tréninky a tvoří instruktážní videa na Youtube, která každý měsíc čítají 300 000 zhlédnutí.

Druhá z cvičitelek je Zdeňka Koldová, která pracuje se psy více než 20 let. Před několika lety Zdeňku postihla mozková příhoda, ochrnula na půl těla a postupně přišla i o zrak. Díky psům měla Zdeňka motivaci bojovat a vrátit se domů. To se jí nakonec povedlo a díky svému vodícímu psovi může dnes fungovat bez pomoci druhé osoby. Zdeňka se věnuje psům a canisterapii už 20 let a je opravdu úžasné, co spolu dokážou.

Je pro vás tento kurz vhodný?

Pro koho je vlastně kurz vhodný? Jestliže si s výchovou psa nevíte rady, váš pes neposlouchá, nemůžete ho pustit na volno nebo pokud provádí povely znuděně a pomalu. Taky pokud chcete vědět, jak z vašeho psa vychovat spolehlivého parťáka.

A pro koho kurz vhodný není? Pokud máte s výcvikem již značné zkušenosti a důvěrně znáte výcvik klikrem. Stejně tak, pokud nechcete cvičit pomocí klikru.

A nakonec jedno malé upozornění. Autorky říkají, že kurz není žádná zázračná hůlka, jejímž mávnutím získáte vychovaného psího parťáka. Chce to čas a trpělivost. V kurzu dostanete návod a rady, jak nejjednodušeji psa vychovat, jejich uvedení do praxe už je ale na vás!

Zkušenosti členů kurzu Základní poslušnost

Zkušenosti členů kurzu Základní poslušnost
Líbilo se mi
 • 19 velice názorných videí
 • možnost kdykoliv se k lekcím vrátit
 • 2 ebooky jako bonus
 • žádné nátlakové metody
 • individuální rady
 • facebooková skupina
Nelíbilo se mi
 • jsem zcela spokojen

Online psí škola: Kurz Psí triky

Druhým kurzem, se kterým doporučuji začít až poté, co zvládnete Základní poslušnost, jsou Psí triky. Nejdřív jsem úplně nechápal, proč psa něčemu takovému vůbec učit. Jenže pak jsem viděl tohle video s Veronikou a Akimem 🙂

Triky s Veronikou a Akimem

Proč tedy psa triky vůbec učit?

Pes potřebuje kromě procházek a aportování také přemýšlet. A právě učení triků a povelů dokáže pejska parádně zabavit a dát mu tuto aktivitu. Například 15 minutové učení dokáže spolehlivě nahradit hodinovou procházku.

Ve vašem pejskovi budete povzbuzovat nápaditost a učit ho zapojovat vlastní mozek, opravdu přemýšlet a hledat řešení. To zvyšuje také jeho sebeovládání a zejména také sebedůvěru. Díky tomu z vás bude nerozlučná dvojka:)

50 psích triků

15 psích triků

Máte na výběr z 15 báječných psích triků. Celý postup vybraného triku si před výcvikem přečtěte, může se stát, že váš psík něco pochopí třeba velmi rychle a přeskočí jeden nebo dva kroky, tak ať víte, co čekat.

V kurzu je u každého triku seznam kroků, jak pejska cvičit. Líbí se mi to, protože je to popsáno velmi dobře a srozumitelně. Navíc Veronika upozorňuje i na chyby, které se při výcviku často stávají.

U většiny triků je video, takže můžete vidět, jak daný trik reálně vypadá. A je to úžasná podívaná:)

Cviky jsou v kurzu seřazeny od jednoduchých jako je slalom mezi nohama, přes střední jako je třeba skok do náruče, až po obtížné triky což může být třeba výskok páníčkovi na záda:)

online psí škola
Tak první trik bychom měli:)

Kontrola toho, co už vše umíte

V kurzu si také můžete postupně odškrtávat, co už se svým pejskem umíte za triky. Motivuje vás to pak pokračovat na další a další trik:)

Kdo kurzem bude provádět?

Veronika a její dva pesani. Veronika je profesionálka ve svém oboru, pořádá mimo jiné semináře napříč republikou. Její videa shlédne měsíčně kolem 350 000 nadšených pejskařů! Se svými psy si vyzkoušela širokou škálu psích sportů, jako je například agility, dogfrisbee, obedience, dogscooter, ale právě dogdancing (= tanec se psem), kde se psí triky uplatňují nejvíce zůstal jejím nejoblíbenějším sportem.

Facebook skupina Online psí škola

Kurz má také podpůrnou Facebookovou skupinu. Uzavřená skupina Psí triky byla vytvořena, aby se členové kurzu mohli propojit, sdílet své zkušenosti a pokroky a taky se ptát na individuální otázky.

Jakékoliv problémy a nejasnosti můžete s Veronikou kdykoliv konzultovat, a to prostřednictvím FB skupiny, přímo mi do zpráv na Facebooku anebo na její osobní email.

online psí škola
Facebooková skupina Psí triků

Tento kurz je opravdu radost absolvovat. Psí triky jsou vážně super věc a získáte díky nim lepší vztah se svým pejskem.

Líbilo se mi
 • 15 super triků k naučení
 • cvičit můžete svým vlastním tempem
 • ušetříte peníze za cvičák
 • podpora ve Facebook skupině
 • podpora přímo od cvičitelky Veroniky
Nelíbilo se mi
 • zatím mě nic nenapadlo, jsem nadšený
Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Online psí škola
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Online psí škola
0 komentářů
0

Zanechte komentář