Domovská stránka » Wild&Coco: Moje (skvělé) zkušenosti

Wild&Coco: Moje (skvělé) zkušenosti

by Radek
Wild&Coco: Moje (skvělé) zkušenosti

Wild&Coco je dalším mým love-brandem, jehož jogurty jím téměř každý den. Jedná se o společnost, která má skvělý přístup k zákazníkům a podniká srdcem. Je radost od nich nakupovat a poté si doma připravovat kokosový jogurt nebo kefír.

Kokosová palma na pobřeží panensky čistého tropického ostrova je typickým obrázkem exotické dovolené. Panenskou čistotu si však můžete dopřát i doma v podobě kokosu samotného. Kokos je samozřejmě prvotřídní superpotravina. Podle některých legend bychom dokonce na Zemi dokázali přežít pouze díky kokosu. Ten má totiž úžasné schopnosti. Dokáže regenerovat, hydratovat, dodávat energii a obsahuje zdravé tuky, vitamíny, minerály a antioxidanty.

Superpotravina, která je opravdu super

S ohledem na řečené není proto divu, že kokos našel široké využití v našem životě. U nás jej v posledním letech hodně zpropagoval někdejší startup Mladý kokos. Jedná se o ryze český projekt, za kterým stojí zakladatel Filip Říha. Zatímco původně byla nabídka firmy jednoduchá, značka postupně dospěla a přinesla další produkty. Změnil se také branding a nyní ji můžete znát pod názvem Wild & Coco. Mezi nejpopulárnější produkty patří:

 • Yoguard
 • Kokosový Detox

Filip Říha: Zakladatel Wild&Coco

Kokos se stal součástí Filipova života potom, co měl nehodu na motorce v Thajsku. Nechtěl na operaci, proto nasadil přísnou kokosovou očistu a po dobu jednoho týdne žil jen na kokosové stravě. Díky tomu zjistil, jak blahodárné účinky má kokos na lidské tělo a rozhodnul se toto poznání šířit dál. Proto založil Mladý kokos, který se později přejmenoval na Wild&Coco. A díky tomu, jsem se s kokosem seznámil i já sám. Dnes Wild&Coco prodává své kokosové produkty jak v České republice, tak i na Slovensku a v Německu.

Velice zajímavý rozhovor s Filipem vyšel nedávno na serveru CzechCrunch.

filip říha, wild&coco
Filip Říha, zakladatel Wild&Coco

Jedinečný veganský jogurt

Dnes lze v eshopu koupit jak samotné kokosy, tak i kokosové jogurty Yoguard nebo kefíry. Dále kokosové mléko, smetanu, mouku nebo sladké a slané pomazánky. Oblíbené jsou balíčky na výrobu jogurtu doma a taktéž balíčky na kokosový detox.

Jedná se o veganské produkty vyrobené z dužiny mladého kokosu obohacené o probiotické kultury. Existují také v několika variantách.

Historie tohoto jogurtu je poměrně zajímavá, protože jde o vůbec první fermentovaný produkt z mladého kokosu, který se v Evropě prodává. Je nízkokalorický, a i tak obsahuje převážně kvalitní MCT tuky. Vzhledem k obsahu probiotických kultur je ideální k obnově přirozené střevní mikroflóry.

Kokosový detox: Očista těla i mysli

Kokosový Detox je pak rovněž zajímavým produktem, který představuje 10 dní dlouhou detoxikační kůru. Měl by zvládnout pročistit vaše tělo i mysl. Využívá se zde mimo jiné v posledních letech tolik populární kokosové vody (s mladým ječmenem). Pití kokosové vody jako ozdravného procesu si ostatně ve velkém oblíbily i hollywoodské celebrity. Doplnit detoxikační kůru lze také třeba:

 • Superhuman probiotiky
 • Silně probiotickým kefírem
 • Jogurtem Yoguard ULTRA

Detox je samozřejmě založen na tom, že nahradíte pevnou stravu právě pitím kokosové vody s mladým ječmenem. Není možné tedy po dobu kůry jíst, vyjma výše uvedených výjimek, které ale můžete nebo nemusíte zařadit. Slouží přitom výhradně k obnově probiotických kultur ve střevech, před opětovným návratem k pevné stravě.

Kůra se kombinuje s dechovým cvičením, které detoxikační balíček obsahuje jako inspiraci. Pro správný efekt celkové kůry je doporučen také pohyb a otužování. Měli byste si rovněž v rámci detoxikační kůry najít čas pro sebe.

Kokosový jogurt je skvělý pro mikrobiom

Kokosový jogurt a kefíry jsou skvělé pro střevní mikrobiom. Co to ale ten mikrobiom vlastně je? Proč se mu říká druhý mozek a jak psychiku i tělo ovlivňuje, když ho kvalitně nakrmíte? Koukněte na rozhovor DVTV.

radkin honzák
Radkin Honzák na DVTV mluví o mikrobiomu

Jaké jsou vlastně efekty celého detoxu? Samotná kůra by vám měla pročistit žaludek a obnovit zdravé spalování tuků. Právě z toho důvodu nedochází během kůry k velkému úbytku na váze, což lze označit s ohledem na organismus za pozitivní vlastnost. Během kůry budou tělu samozřejmě dodávány veškeré blahodárné živiny kokosu, o kterých jsme psali již v úvodu. V souvislosti s detoxem hrají hlavní roli hlavně antioxidanty.

Široký sortiment

Produktová řada Wild & Coco obsahuje ale velké množství dalších přírodních produktů, které vám mohou pomoci ke zdravějšímu životnímu stylu bez chemie a zbytečných přísad používaných v masovém potravinářském průmyslu. Jedná se samozřejmě také o samotnou kokosovou vodu nebo dužinu.

Výroba kefíru

V nabídce najdete také chipsy z kokosu, které oceníte ve chvílích, kdy si chcete prostě dát něco na zub. Chcete doma zdravě vařit? Tak to je určitě chvályhodné, a právě na vaření využijete panenské kokosové oleje nebo kokosová másla či kokosovou mouku. Zakoupit lze také kokosové mléko v klasické i sušené podobě.

Recepty z kokosy

Na webu Wild&Coco jsou k nalezení také recepty. Například, jak si vyrobit jahodový kefír. Úžasná pochoutka:)

jahodový kefír
Wild&Coco recept: Jahody v kefíru

Objednávka z Wild&Coco: Se slevovým kódem “ecoblog”

Ke každé objednávce kokosových výrobků nebo blaíčků můžete dostat kefír zdarma, pokud na konci objednávky zadáte slevový kód “ecoblog”. Celý postup, jak toto provést, naleznete na obrázcích níže.

wild&coco

V rekapitulaci objednávky uvidíte řádek “Máte slevový kód?” Na něj klikněte a objeví se prázdné políčko, kam zadáte slovo “ecoblog” – bez uvozovek.

wild&coco

Klikněte na tlačítko POUŽÍT a kód se aplikuje. Vy pak uvidíte kefír ve vaši objednávce. Bude tak cena 79,- Kč a níže sleva -79,- Kč. Takže jste získali kefír zdarma, gratuluji:)

wild&coco

Pokud vše nepůjde podle plánu (což si neumím představit), tak mi napište do komentářů níže.

Recenze a zkušenosti s výrobky Wild&Coco zde na blogu

Produkty, které jsem koupil a budu o nich psát

 • Kokosové jerky spicy buddha
 • Kokosové jerky dark choco
 • Kokosové máslo raw
 • Kokosová pomazánka kešu
 • Kokosová pomazánka karamelová
 • Karameláda
Rekapitulace článku
product image
Hodnocení autora
1star1star1star1star1star
Hodnocení uživatelů
no rating based on 0 votes
Název značky
Wild&Coco
Název produktu
Kokosové výrobky