Domovská stránka » Biooo.cz vás naučí žít BIO

Biooo.cz vás naučí žít BIO

by Radek

Zdravý životní styl je volba rozumu

Abychom si svůj život udělali šťastnějším, měl by být především zdravější. Toho docílíme tak, že se obklopíme pouze dobrými věcmi. Věcmi, které nepoužívají chemikálie a mají co nejmenší dopad na životní prostředí. Chemikálie se dnes uplatňují jak v kosmetice, drogerii, tak také při ošetřování potravin nebo k jejich konzervaci. U řady těchto látek přitom nejsou známy dlouhodobé dopady na náš organismus, proto je rozhodně lepší se jim vyvarovat. Zkrátka zkusit žít zdravě.

Vaše správné rozhodnutí

O tom, jak uchopit a začít svůj zdravý životní styl, se můžete nechat inspirovat u lidí, kteří s tím už mají nějaké zkušenosti. Mnoho z nich se sdružuje také okolo projektu BIOOO.CZ a na tamním blogu najdete řadu tipů, které vám pomohou udělat svůj život lepší a ekologičtější. Mimo jiné si můžete vybírat z mnoha produktů, které vám tento ekologický život usnadní. Patří zde zejména:

  • Přírodní kosmetika
  • Ekologická drogerie
  • Zdravé potraviny

Proč přírodní kosmetika?

Pokud se jedná o přírodní kosmetiku, je naprostým základem, aby její výroba probíhala z kvalitních surovin. Ty musejí být samozřejmě přírodní, ať už se jedná o rostlinné nebo bylinné extrakty či jiné přírodní látky. Samozřejmostí je v takovém případě také ekologický původ, kdy pocházejí z ekologického zemědělství nebo se jedná o volný sběr v přírodě. V žádném případě není možné, aby taková kosmetika obsahovala chemické látky, jako jsou zejména:

  • Konzervanty
  • Barviva
  • Emulgátory

Chemické látky se dají velmi dobře nahradit díky přírodním esenciálním olejům. Důkazem, že přírodní kosmetika funguje, jsou samotné zkušenosti, které s přírodními produkty měly naše babičky a prababičky. Tehdy totiž ani jinou volbu neměly, velké množství přípravků, které jsou dnes na trhu, dříve vůbec neexistovalo a většina spotřeby pocházela z vlastních zdrojů, kde bylo vše přirozeně „bio“. Přírodní produkty se zkrátka používaly po staletí.

Dnes se řada lidí přírodě opět navrací. Důvod je jednoduchý. Přírodě jsme se v posledních desetiletích poměrně značně odcizili. V mnoha ohledech pro to však není logický důvod a v souvislosti s tím, že došlo také k velkému rozvoj alergií, které mohou být právě i na chemické přísady v přípravcích, hledají lidé alternativní cesty.

Úklid v domácnosti

Nejsou to ale pouze kosmetické přípravky, které si dáme přímo na tělo, jež obsahují chemikálie. Také v domácnosti se k úklidu používá ve velké míře obrovské množství chemických prostředků.

Ty lze také nahradit produkty, které jsou šetrné a neobsahují dráždivé chemické přísady. Přitom i tak máte velmi silnou čistící schopnost. Je možnost s nimi odstraňovat nečistoty jak v kuchyni, tak v koupelně, můžete s nimi mýt nádobí či prát. Velmi dobře si poradí i s mastnotou, což je ideální ukázka toho, že chemie opravdu není nutná.

A co zdravé potraviny?

Po staletí bylo naprosto běžné, že lidé konzumovali přímo to, co vypěstovali. V dnešní době bohužel je většina potravin chemicky ošetřovaná nebo obsahuje různé konzervanty a emulgátory k vylepšení chuti či barvy. Pokud nechcete potravě přijímat tuto často zbytečnou chemii, je nutné sáhnout po organických potravinách a surovinách. Organické potraviny by měly být hlavní složkou našeho jídelníčku, myslíte-li to se zdravým životním stylem vážně.

Nabídka na BIOOO.CZ obsahuje vše, co potřebujete pro vaření, jako jsou oleje a máslo. Rovněž zdravá sladidla a koření, které dodává jídlu tu pravou chuť. Můžete se naučit kupovat a připravovat zdravou kávu i čaje. Pro děti určitě oceníte nejrůznější šťávy a sirupy z organických surovin. Nejen děti si určitě pochutnají také na sladkostech bez chemie. Pokud sportujete, živiny můžete doplňovat také z rostlinných proteinů. Ty obsahuje velké množství bílkovin a jsou tak velmi dobré k budování svalové hmoty.