Domovská stránka » Ekologická drogerie » [RECENZE] Biorythme: Přírodní bezsodý deodorant (zkušenost)

[RECENZE] Biorythme: Přírodní bezsodý deodorant (zkušenost)

by Radek

Přírodní bezsodý deodorant od Biorythme s názvem V lese najde(š) se jsem dostal jako dárek.

Měl jsem radost, protože jsem se už přírodními a bio věcmi nějakou dobu zabýval.

Proto jsem si otevřel stránky Biorythme a začal studovat. A byl jsem dost překvapený…

Příběh značky Biorythme

Pojďme se na začátek podívat na to, jak vlastně příběh Biorythme začal. Aneta Adamčíková, která značku založila, se už jako malá holka rozhodla vyrábět kosmetiku. Od té chvíle si šla za svým snem. Vystudovala VŠCHT a po několika letech praxe v kosmetickém a farmaceutickém průmyslu založila vlastní firmu. Protože vždy odmítala používat produkty testované na zvířatech, začala vyrábět své vlastní. Postupně tedy vznikla značka Biorythme, která nabízí 100 % přírodní, vegetariánské deodoranty, balzámy, krémy a další kosmetiku.

.

.

O úplných začátcích Aneta říká: „Vadilo mi, že přírodní deodoranty nefungovaly. Proto jsem se rozhodla, že si vyrobím svůj vlastní přírodní deodorant, který splní mé vysoké nároky.“ Kosmetikou se začala zabývat kvůli etice, protože jako vegetariánka zjistila, že se mrtvá zvířata skrývají nejen v jídle, ale i ve většině koupelen. No a pak už to byl jen malý krok k objevení světa přírodní kosmetiky. Anetě nakonec se jí to opravdu podařilo a své deodoranty začala prodávat na podzim roku 2016.

biorythme deodorant
Biorythme bezsodý deodorant

Rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem

Pojďme si teď ale říct, jaký je rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem. Hodně lidí v tom nevidí rozdíl, ale jedná se dvě různé věci. Deodorant je označení pro látku, která neutralizuje tělesný pach vznikající při pocení. Naproti tomu antiperspirant je látka, která má za úkol pocení minimalizovat. Většina antiperspirantů obsahuje hliník, který cíleně zužuje potní kanálky a člověk se pak nepotí. Potem totiž odchází z těla toxiny, proto je otázkou jestli antiperspiranty vůbec používat. Pokud chceme jít přírodní cestou, tak sáhneme po deodorantu. S ním se potit budeme, ale současně budeme vonět.

přírodní bezsodý deodorant
V lese najde(š) se

Přírodní bezsodý deodorant Biorythme a moje zkušenost

Za začátku jsem měl trochu problém s aplikací deodorantu na kůži. Takže jsem šel na stránky produktu a přečetl si návod:) Má totiž jedno, pro mě nové, specifikum. Pokud jej chci aplikovat na kůži hned po otevření víčka, tak „nefunguje“. Musím jej chvilku pod paží podržet, aby lehce roztál a šel rozetřít. Je to rozdíl oproti běžným deodorantům, kde vše funguje „rychle“. Ale protože se jedná o přírodní deodorant, tak se vyplatí trochu počkat:) A mimochodem… funguje nejlépe na oholené podpaží.

Intenzita vůně je ze startu velká a postupně se během dne zjemňuje. Vydrží ale celý den. Pokud chceme vůni zintenzivnit, stačí deodorant použít během dne znovu.

přírodní bezsodý deodorant
Kolečkem se točí na druhou stranu

V Biorythme nepoužívají žádné konzervanty, proto jsou rádi, když se jejich výrobky dostanou k lidem co nejdříve a co nejčerstvější. Půlroku až rok v pohodě vydrží.

složení biorythme deodorantu
Pečlivě popsané složení deodorantu

Vůně tohoto deodorantu je velice „lesní“ 🙂 Jedná se o vůni připomínající jehličí, mech a dřevo. Navíc doplněný o lehký citrusový nádech.

přírodní bezsodý deodorant
Deodorant je tuhý a před použitím se musí „nahřát“ v podpaží

Složení deodorantu

A co se konkrétního složení týče? Základem deodorantu je zde kakaové máslo v potravinářské kvalitě. Obsahuje taky dvě velice důležité látky a těmi jsou Triethyl Citrate a Zinc Ricinoleate. Dále je to oxid hořečnatý, kukuřičný škrob, nebělený včelí vosk, mandlový olej, éterické oleje a další. Zajímavostí je, že zinek je v tomto deodorantu přítomen, ale nenechává bílé stopy.

Navíc tento deodorant neobsahuje jedlou sodu. To je důležité pro ty, kteří na ni špatně reagují.

přírodní bezsodý deodorant
Přírodní bezsodý deodorant

Blog Biorythme

Velmi cennou studnicí informací je blog Biorythme.  Je psán opravdu poctivě a s chutí jsem si přečetl několik velice pečlivě napsaných článků. Informace tam jsou opravdovým pokladem a nejvíce mě zaujal článek o hliníku.

přírodní bezsodý deodorant
Přírodní deodorant Biorythme

Přírodní bezsodý deodorant – zhodnocení

To, že jsem dostal tento deodorant jako dárek mi obrovsky otevřelo oči. V tom, že kosmetika se dá dělat poctivě, s láskou a šetrně jak k člověku, tak i k přírodě. Díky blogu, který jsem si několik hodin se zájmem četl, jsem se i hodně naučil. Takže za mě velká spokojenost:)

Líbilo se mi
 • vyrobeno v České republice
 • 100% vegetariánská
 • netestováno na zvířatech
 • vyráběno z čerstvých surovin
 • neobsahuje konzervanty
Nelíbilo se mi
 • před použitím se musí deodorant nahřát v podpaží, ale neoznačil bych to za chybu, spíš za vlastnost

Kde Biorythme koupit?

Doporučuji navštívit stránky Blueberry Hill a deodoranty Biorythme nakoupit tam. Je to místo, kde koupíte jen čistě přírodní kosmetiku. Pečlivě zkoumají složení každého výrobku, takže se k zákazníkům dostane jen přírodní produkt.

Biorythme

Biorythme dnes především znamená spolupráci Anety Adamčíkové a její sestry Jenny. Na svém webu Biorythme uvádí, že jejich deodoranty jsou konečně 100% přírodní výrobky, které spolehlivě fungují celý den.

Heslem Biorythme je přírodní, ručně vyráběná a pravdivá kosmetika z České republiky. Značka je opravdu hodně transparentní a snaží se své zákazníky vzdělávat. A to i díky blogu, který je psaný opravdu poctivě.

Kosmetika je Anetina celoživotní láska. Už na písku si hrála na to, že vyrábí rtěnky a krémy. Zájem o kosmetiku ji provázel i při studiu a po ukončení VŠCHT. Po práci ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu se odhodlala k založení vlastní značky s přírodní, ručně vyráběnou kosmetikou. A tak vznikla značka Biorythme.

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

 1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
 2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
 3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
 4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
 5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu
Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Přírodní bezsodý deodorant
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Biorythme
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář