Domovská stránka » Econea » [RECENZE] Econea: Tekutý prací gel Bio-D a moje zkušenosti

[RECENZE] Econea: Tekutý prací gel Bio-D a moje zkušenosti

od Radek

Tekutý prací gel Bio-D jsem měl možnost vyzkoušet již 3x od doby, kdy jsem si objednal svou první zásilku z eshopu Econea.

Objednal jsem si jej i s aviváží od stejné společnosti a jsem více než spokojený. Hodí se pro všechny teploty a je účinný od 30°C.

Navíc je vhodný i pro alergiky.

Tekutý prací gel Bio-D
Bio-D duo

Tekutý prací gel Bio-D a aviváž

To, co mě zaujalo je, že tekutý prací gel Bio-D je vyrobený z čistě přírodních zdrojů, jako jsou např. soli z kokosu nebo kyselina citronová. Prádlo prané bez aviváže nemá s tímto gelem žádnou vůni, takže jsem si vybral aviváž od stejné společnosti, a o níž píšu v samostatném článku.

Tekutý prací gel Bio-D

Výrobky od Bio-D neobsahují žádné fosfáty, chemické konzervanty, optické zjasňovače nebo třeba ftaláty nebo umělá barviva. To velmi oceňuju. V minulosti jsem pral a běžnými gely, které sice extrémně voněly, ale s ekologií si moc hlavu nelámaly. Ty časy jsou naštěstí už pryč a já mám o dost lepší pocit z péče o planetu:)

Tekutý prací gel Bio-D

Vhodnou variantou může být také ekologické prací vajíčko Ecoegg, které jsem začal používat. Napsal jsem na něj nedávno recenzi, kterou si můžete přečíst zde.

Tekutý prací gel Bio-D – zhodnocení

Žádný z výrobků od Bio-D není testovaný na zvířatech. Jako důkaz slouží jimi získaný certifikát HHPS Cruelty free. Nemají také žádné živočišné prvky a proto jsou vhodné pro vegany. Je mi sympatické také to, že pro výrobu nových obalů začali v Bio-D využívat pouze již jednou použité materiály. Super!

Výrobce Bio-D

Co vlastně znamená název Bio-D? Anglicky je to biodegradable, což znaměná ekologicky rozložitelný. Tato společnost vznikla už v roce 1989 ve Velké Británii. Od založení až po současnost si vše vyrábí sama. A celou tu dobu patří k top značkám na eko trhu. Za zmínku také stojí, že produkty Bio-D odpovídají nejvyšším standardům pro hygienické prostředky používané v gastronomii (BSEN 1276) a ty s dezinfekcí pomáhají v boji proti E.coli, salmonele a MRSA (zlatý stafylokok).

Celý příběh značky Bio-D vyšel jako článek na blogu Econea.

Kdo stojí za společností Econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu, rCup kelímek nebo Frusack sáčky. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky a menstruačními kalhotkami Snuggs.

Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

Econea slevové kupóny

Použijte slevový kupon "ECOBLOG" a dostanete slevu 150,- Kč při objednávce nad 1.500,- Kč.

Uplatnění kupónu ECOBLOG

Jakmile máte v košíku vše, co si chcete koupit, tak úplně dole na stránce je zaškrtávací okénko "Mám slevový kupón". 

Na něj klikněte...

Econea slevový kupón

Vyskočí okénko "Kód vašeho kupónu" a do něj zadejte ECOBLOG.

A klikněte na "Započítat slevu".

Obratem se vám sleva uplatní a vy zaplatíte o 150,- Kč méně!

Econea slevy

Econea má každý měsíc 15% slevu na vybranou značku produktů. Současně nabízí část svých produktů ve slevě celoročně.

Informace o aktuálních slevách jsou na této stránce.

Aktuální sleva na Econea.cz

Nejčastěji kladené otázky

Kde tento a podobné výrobky zakoupit?

Vše je k zakoupení na ekologickém eshopu Econea, který je unikátní svým přístupem a pečlivostí, se kterou vybírá ekologické a zero waste produkty.

Kde najdu aktuální slevy?

Econea má každý měsíc speciální slevy na vybrané značky. Jejich aktuální značku ve slevě najdete zde.

Jaké jsou nejprodávanější výrobky?

Mezi nejprodávanější výrobky patří produkty pro dámskou intimní hygienuekologická drogerie a přírodní dekorativní kosmetika.

Vše o nákupu na Econea.cz

Veškeré informace o nákupu na eshopu Econea.cz najdete zde.

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Tekutý prací gel
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Bio-D

Podobné články

Zanechte komentář