Domovská stránka » Greta Thunberg » Greta Thunberg čelí útokům. Nikdo mne neřídí, kontruje mladá dívka
Greta Thunberg čelí útokům. Nikdo mne neřídí, kontruje mladá dívka

Greta Thunberg čelí útokům. Nikdo mne neřídí, kontruje mladá dívka

by Radoslav Černý
0 komentářů

Mladá ekologická aktivistka s Aspergerovým syndromem je v pouhých 16 letech údajně loutkou levicových zájmových skupin. Aspoň takové informace vyplouvají na povrch v posledních měsících. Samotná Greta Thunberg to označuje za pomluvy. Napsala na toto téma dlouhý příspěvek na Facebooku.

Publicisté z pravé strany politického spektra vznášení pochybnosti

Objevily se jak útoky na to, že je ve vleku levicových aktivistů, tak podlé útoky na její zdravotní stav. Konkrétně postižení Aspergerovým syndromem. Německý právník Joachim Steinhöfel ji označil jako přemoudřelou a s narušenou osobností. Dodal však, že právě takových osob rádi levicoví aktivisté využívají ve svůj politický prospěch.

Objevila se také mnohá další označení, jako třeba uměle vytvořená „klimatická ikona“ ve švýcarském týdeníku Weltwoche. Termínem „klimatická Greta“ ji označila švédská pravicová publicistka Katerina Janouchová, která v jejím pozadí vidí PR kampaň zájmových skupin. Ekologičtí aktivisté ji údajně využívají k šíření své ideologie.

Greta se obhajuje

Ve svém obsáhlém vyjádření na Facebooku Greta Thunberg uvádí, že nikdy nedostala za svá prohlášení a jednání peníze. Že její rodiče nebyli nadšeni z jejího rozhodnutí přerušit školu a věnovat se stávkám za ochranu klimatu před švédským parlamentem. Údajně se v tomto směru snažila přesvědčit ostatní spolužáky, ale neuspěla. Proto chtěla jít sama příkladem. Nakonec vyburcovala obrovské davy studentů po celém světě. Odezvu tato aktivita měla také v Česku. Podle Grety by nic z toho nebylo nutné, kdyby političtí představitelé:

  • Brali v úvahu vědecká fakta o klimatických změnách
  • Učinili reálná opatření proti snížení emisí

Podle jejích slov by tak žádné stávky již nebyly nutné a děti jako ona by se mohly vrátit zase do školních lavic. Zatím však nikdo nenaslouchá, a proto je situace taková, jaká právě je.

0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář