Domovská stránka » Greta Thunberg » Světové ekonomické fórum v Davosu navštívila 16letá ekoložka
Světové ekonomické fórum v Davosu navštívila 16letá ekoložka

Světové ekonomické fórum v Davosu navštívila 16letá ekoložka

by Radoslav Černý
0 komentářů

Mladí lidé mohou vidět svět trochu v jiných souvislostech než my dospělí. Veřejnost o tom opakovaně přesvědčuje 16letá dívka s Aspergerovým syndromem. Greta Thunberg se na lednovém ekonomickém fóru v Davosu stala mediální hvězdou. Dříve místo školní docházky dokonce demonstrovala před švédským parlamentem.

V Davosu mezi dospělými. Ti jen koukali

Prominenti z různých koutů planety se netěšili takovému zájmu, jako právě Greta. Přijela vlakem a přítomné zkritizovala, že v mnohých případech použili soukromá letadla. Už na nádraží v Curychu na ni čekala média. Byla zde se svým otcem a hned do médií sdělila, že je nutné, aby se lidstvo zaměřilo na problémy související s klimatickou krizí. Pokud se tak nestane, v budoucnu nám to přeroste přes hlavu.

Klimatické změny nás doženou

Mladá švédská environmentální aktivistka, jejíž matkou je známá stoupenkyně levice, operní zpěvačka Malena Erman, si při svém řečnění nebere servítky. Soudobé politiky obviňuje z toho, že ukradli budoucnost její generace. Greta se vyjádřila také pro The Washington Post, kde vyšel názorový článek na téma, že klimatické změny musí být ve středu všech diskusí, protože jsou přímým existenčním ohrožením lidstva. Greta v rámci článku upozorňovala také na to, že:

  • Stále rostou emise skleníkových plynů
  • Znečištění ovzduší má na svědomí více obětí než kouření

Právě proto považuje Greta Thunberg za ostudné, že pro spoustu účastníků ekonomického fóra není znečištění ovzduší ani změny klimatu prioritní téma. Není to ale jen prestižní The Washington Post. Prostor k vyjádření dostala v mnoha světoznámých médiích a mnohá o její cestě do Davosu také informovala. Doslova zastínila světoznámé státníky, jako například Angelu Merkelovou, nebo byznysmeny jako je Bill Gates. Za Česko byli v Davosu Andrej Babiš a Jana Maláčová.

0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář