Domovská stránka » Žebříčky » [SROVNÁNÍ]✅ Nejlepší multivitamín na trhu (recenze) ✅

[SROVNÁNÍ]✅ Nejlepší multivitamín na trhu (recenze) ✅

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Hledáte nejlepší multivitamín na českém trhu?

Na Ecoblogu jsem jich testoval již více jak 10.

V tomto srovnání se podíváme na to, které z nich byly ty nejlepší.

Pojďme na to!

Nejlepší multivitamín


VÝBĚR ECOBLOGU #1

Reflex Nexgen PRO

Multivitamín Reflex Nexgen PRO se na trhu uvádí jako jeden z nejkomplexnějších a nejkvalitnějších multivitamínů. Obsahuje až 33 biologicky aktivních složek ve vyváženém poměru. Všechny obsažené vitamíny mají bioaktivní formu. 

TOP 3 Nejlepší multivitamíny

Doporučuji
Nejlepší multivitamín na trhu - recenze - Reflex Nexgen PRO

Reflex Nexgen® PRO

Celkové hodnocení: 5/5

Multivitamín Reflex Nexgen PRO se na trhu uvádí jako jeden z nejkomplexnějších a nejkvalitnějších multivitamínů. Obsahuje až 33 biologicky aktivních složek ve vyváženém poměru. Všechny obsažené vitamíny mají bioaktivní formu.

Nejlepší multivitamín na trhu - recenze - Life Extension

Life Extension Plant Based

Celkové hodnocení: 4.9/5

Ten, komu se nechce nebo nezvládá hlídat obsah vitamínů a minerálů ve své stravě, sáhne po produktu Life Extension Plant Based Multivitamin, který je vyroben na rostlinné bázi. Tento multivitamín je vhodným doplňkem pro vegany a vegetariány.

Nejlepší multivitamín na trhu - recenze - Multi40

Multi40 Multivitamin

Celkové hodnocení: 4.8/5

Multivitamín Multi 40 od společnosti Advance Nutraceutics zaručuje denní příjem důležitých vitamínů, minerálů a dalších cenných látek, které zajistí správné vyživení a následné fungování organismu. Obsahuje kombinaci 40 přírodních látek.

TIP: Prozkoumejte i srovnání nejlepších vitamínů C a nejlepších vitamínů B12

Co jsou to multivitamíny? 

Multivitamíny jsou kombinovaným doplňkem stravy, který se používá jako prevence různých onemocnění, užívají se také při snížené imunitě, jako doplněk léčby při rekonvalescenci, po nemocech na posílení imunity, při jednotvárné a na živiny chudé stravě, a tak podobně.

Multivitamíny obsahují kombinaci vybraných vitamínů a minerálů a jsou dostupné ve formě tablet, sirupů, prášku nebo šumivých tablet, které se rozpustí ve vodě. Multivitamínů je na trhu celá řada, a proto je důležitý jejich pečlivý výběr.

Proč bychom je měli užívat?

Hlavním důvodem, proč užívat multivitamíny je doplnění potřebných vitamínů a minerálů do organismu, a to hlavně v případech, že je tento příjem ze stravy nedostatečný.  Pro každého uživatele přitom může mít užívání multivitamínů jiný význam. Někdo multivitamíny užívá, aby svůj organismus posílil před rizikem chřipky a nachlazení. Jiní sáhnou po multivitamínu, protože je to praktické řešení.

Tito lidé sice mohou jíst vyváženě, ale nechce se jim počítat a někdy je to i nemožné, jestli ze stravy získají všechny pro tělo důležité minerály a vitamíny. A pak jsou tady například vegani, kterým z důvodu, že nejí maso, v jídelníčku chybí podstatný zdroj důležitých živin.

Kdo by měl multivitamíny užívat?

Existují skupiny lidí, kterým je užívání multivitamínů doporučeno více než jiným. Mezi ně patří například těhotné nebo kojící ženy (těhotné ženy si musí dát pozor na vitamín A, který ve vyšších dávkách může způsobovat poškození plodu), staří lidé (s věkem se snižuje vstřebávání některých vitamínů, seniorům pak chybí hlavně vitamín B12, vápník nebo vitamín D).

Dále jsou to vegani a vegetariáni (této skupině chybí vitamín B12, který se vyskytuje hlavně v živočišné stravě, chybí jim také zinek, železo nebo omega3 mastné kyseliny). Užívání multivitamínů je pak doporučeno i lidem, kteří drží nízkotučné diety, trpí nechutenstvím nebo lidem trpícím Crohnovou chorobou.

Jaké jsou výhody multivitamínů? 

Velkou výhodou multivitamínů je, že nemusíte řešit ani počítat živiny přijaté ze stravy. Díky multivitamínovým doplňkům stravy můžete získat vysokou koncentraci důležitých látek v praktické jediné pilulce.

Hlavní výhodou je tak pohodlí při jejich užívání. Ideální jsou pak ty multivitamíny, u nichž stačí užívat jen jednu kapsli (nebo jakoukoliv jinou formu) denně. Tím vám odpadá povinnost neustále myslet na další denní dávky. 

TIP: Podívejte se na srovnání nejlepších probiotik.

Jaké jsou nevýhody multivitamínů? 

Nevýhodou multivitamínů je skutečnost, že jejich užíváním do těla dostanete i další látky, které třeba nepotřebujete. Multivitamíny nejsou vhodné úplně pro každého a těží z nich spíše jednotlivé skupiny, pro nichž je jejich užívání vhodnější (těhotné ženy, senioři, vegani).

Dalším minusem multivitamínů je pak skutečnost, že u nich není stanovený žádný určující a jasný standard. Složení multivitamínů se tedy může různit. V některých multivitamínech tedy mohou chybět důležité látky a naopak některé v nich přebývat a organismu spíše škodit.

Jak multivitamíny vybírat a jak poznat kvalitní vitamíny?

Klíčovým parametrem při výběru multivitamínů je obsah jejich účinných látek. Kvalitní multivitamíny by měly obsahovat kombinaci vitamínu C a skupiny vitamínů B. Protože jsou vitamíny C a vitamíny skupiny B rozpustné ve vodě, nemusíte se obávat překročení doporučené denní dávky (například pokud už tyto vitamíny přijímáte i ve stravě). Z těla se jednoduše vyloučí močí.

Důležitý je také výběr takového multivitamínů, který obsahuje tělem dobře využitelné formy vitamínů a minerálů. Dlouhý seznam účinných látek  rozhodně není zárukou vyšší účinnosti daného přípravku.

Jaké jsou nejlepší vitamíny pro ženy?

Při výběru multivitamínů se lze zaměřit i na to, jaké konkrétní vitamíny potřebují přímo ženy. Ty by se ve stravě (nebo v doplňku stravy) měly zaměřit na dostatek vápníku, železa, vitamínu D a K (pro zdravé kosti).

Ženy by měly přijímat i dostatek jódu pro správnou funkci jejich štítné žlázy. Pro zdravou a krásnou pokožku je vhodné doplnit zinek a vitamín C (který mimo jiné podporuje tvorbu kolagenu).

Jaké jsou nejlepší vitamíny pro muže?

Z vitamínů a minerálů, které jsou důležité pro funkci mužského organismu, můžeme vyzdvihnout například selen (příznivě ovlivňuje tvorbu spermií), zinek (přispívá k plodnosti a normální reprodukci), důležitý je také hořčík a vitamín B12 (je důležitý pro proces dělení buněk).

Jaké jsou nejlepší vitamíny pro děti?

Pro zdravý růst a správný vývoj dítěte jsou nejdůležitější vitamíny skupiny B, vitamín D a vitamín C. Většinu vitamínů by děti měly získávat v rámci jejich nutričně vyváženého jídelníčku. 

Jaké jsou nejlepší vitamíny pro vegany?

Velmi důležitým vitamínem pro vegany je vitamín B12, který pochází z živočišné stravy a vegani jsou tudíž kvůli svému přesvědčení nejíst maso ani jiné živočišné produkty o tento vitamín ochuzeni. Pomocí doplňků stravy by pak měli tělu dodat také omega3 mastné kyseliny, vitamín D, jód nebo železo.

Sledujte Ecoblog i na Facebooku a Instagramu

sledujte
Ecoblog
Facebook 
sledujte
Ecoblog
Instagram

TIP: Na Ecoblogu jsem testoval i nejlepší resveratrol a nejlepší NMN.

Reflex Nexgen PRO

Multivitamín Reflex Nexgen PRO se na trhu uvádí jako jeden z nejkomplexnějších a nejkvalitnějších multivitamínů. Obsahuje až 33 biologicky aktivních složek ve vyváženém poměru. Všechny obsažené vitamíny mají bioaktivní formu. Bioaktivní znamená, že vyvolávají odezvu v živé tkáni. U těchto vitamínů je tedy zaručena vysoká vstřebatelnost a jejich využití organismem.

Nejlepší multivitamín na trhu - recenze - Reflex Nexgen PRO

Minerály obsažené v tomto doplňku stravy pak mají chelátovou formu. To znamená, že jsou opět nejlépe vstřebatelnou organickou formou minerálů. Kromě vitamínů a minerálů obsahuje multivitamín Reflex Nexgen PRO také rostlinné extrakty a směs živých kultur. Denní dávka tohoto multivitamínu je rozdělena do tří menších denních dávek, což je podle průzkumů důležité pro rovnoměrné a optimální zásobení organismu.

V produktu Reflex Nexgen PRO najdete konkrétně tyto látky – vitamín D3, vitamín C, vitamín K2-MK7, B-komplex, vitamín B12, vitamín A, vitamín E, koenzym Q10, quercetin, hořčík, zinek, měď, chrom, mangan, selen, Bacilus coagulans, Bifidobacterium bifidum, Lactobacilus rhamnosus, Lactobacilus acidophilus, extrakt ze zeleného čaje, extrakt z hroznových jader, extrakt z kořene Macy, extrakt ze skořicové kůry a extrakt z černého pepře.

Life Extension Plant Based Multivitamin

Ten, komu se nechce nebo nezvládá hlídat obsah vitamínů a minerálů ve své stravě, sáhne po produktu Life Extension Plant Based Multivitamin, který je vyroben na rostlinné bázi. Díky svému rostlinnému složení je tento multivitamín vhodným doplňkem pro vegany a vegetariány, kteří obecně bojují s nedostatkem živin ve své stravě. Produkt je speciálně vyvážený. Obsahuje cenné fytonutrienty v takovém množství, že denní dávka tohoto multivitamínu odpovídá třem porcím zeleniny a dvěma porcím ovoce denně. Ne vždy je možné této doporučené míry dosáhnout jen běžným stravováním, a proto nedostatek výživných látek může vyvážit produkt Life Extension Plant Based Multivitamin.

Nejlepší multivitamín na trhu - recenze - Life Extension

Produkt obsahuje vitamíny, minerály a fytonutrienty z celkem 13 extraktů rostlin. Najdete v něm vitamín A, vitamín C, D3, E, vitamíny skupiny B, jód, hořčík, zinek, selen, mangan, chrom, molybden (účastní se řady enzymatických procesů), v neposlední řadě multivitamín obsahuje cenné fytonutrienty. Denní dávkou multivitamínu Life Extension je jedna kapsle třikrát denně spolu s jídlem. V jednom balení naleznete 90 kapslí tudíž vám vystačí na jeden měsíc.

Multi40 Multivitamin

Multivitamín Multi 40 od společnosti Advance Nutraceutics zaručuje denní příjem důležitých vitamínů, minerálů a dalších cenných látek, které zajistí správné vyživení a následné fungování organismu. Jedná se o multivitamín, který obsahuje unikátní kombinaci 40 přírodních látek, které na organismus působí synergicky. Výhodou tohoto multivitamínu je to, že k pokrytí denní dávky vám stačí jen jedna kapsle denně. Produkt, který obsahuje 90 kapslí, vám tedy vydrží až 3 měsíce. Další výhodou je, že je multivitamín Multi40 rozdělený na použití pro muže a ženy. Tím je zaručeno ještě lepší fungování tohoto multivitamínu, protože zohledňuje konkrétní potřeby uživatele.

Nejlepší multivitamín na trhu - recenze - Multi40

V multivitamínu Multi40 pro ženy najdete tyto látky – vitamíny skupiny B, vitamín C, D, E, hořčík, kyselinu listovou, zinek, železo, L-methionin, extrakt z přesličky, ze lnu setého, mateří kašičku, kyselinu hyaluronovou, extrakt z acai a aloe vera, z borůvky, česneku a echinacey, betaglukany, spirulinu, chlorellu, ječmen, kolagen, lutein, koenzym Q10 a další látky, které se zaměřují na zdravou pleť, krásné vlasy, hormonální rovnováhu a zdravé trávení.

Nejlepší multivitamín na trhu - recenze - Multi40

Multivitamín Multi40 pro muže pak více zohledňuje hladinu testosteronu, vytrvalost a výkon nebo zdraví prostaty. Obsahuje kombinaci různých látek, které zohledňují potřeby mužského organismu. Zakoupit lze i produkt pro muže i ženy dohromady.

TIP: Na Ecoblogu najdete i srovnání nejlepších vitamínů na oči.

Raw Vitamin Code

Multivitamín Raw Vitamin Code od společnosti Garden of Life operuje hlavně s tím, že jedna jediná krabička uspokojí potřeby celé vaší rodiny. Produkt obsahuje cenné látky z celkem 23 druhů ovoce a zeleniny, podpůrné antioxidanty, vitamíny a minerály. Produkt je určený pro dospělé, dospívající a děti od 6 let věku.

Nejlepší multivitamín na trhu - recenze - Vitamin CODE

Doporučené dávkování pro dospělé a děti od 6 let je 4 kapsle denně, které rozložíte na dvě kapsle dvakrát denně. V případě, že kapsli nechcete polykat, je možné ji otevřít a její obsah vysypat do vody, čaje nebo jiných nápojů. V multivitamínu Raw Vitamin Code najdete vitamíny skupiny B, vitamín C a E, živé kultury a enzymy, výživové látky z 23 druhů ovoce a zeleniny. Výrobek neobsahuje plniva, pojiva, barviva ani jiné přídavné látky. Multivitamín je vyroben bez použití mléka, sóje, ořech a lepku.

Prom-IN Vita Solution

Multivitamín Prom-IN Vita Solution je určený především pro sportovce, jejichž zvýšená zátěž vyžaduje doplnění konkrétních vitamínů, minerálů a dalších látek. Produkt obsahuje celkem 60 kapslí a při doporučeném dávkování 1 kapsle denně (ráno nebo večer společně s jídlem) vám vydrží dva měsíce.

Nejlepší multivitamín na trhu - recenze - Prom-in

To je výhodné oproti produktům, jejich dávkování obsahuje 2 a více kapslí. Nejenže je nutné pořád myslet na další dávku, nýbrž i balení vystačí na mnohem kratší čas. Multivitamín Prom-IN Vita Solution je tedy zaměřený převážně na sportovce, u kterých vyvažuje zvýšenou potřebu mikroživin. Obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín A, vitamín E, vitamín K2mk7, chrom a piperin.  Produkt je určený pro profesionální použití a není doporučen těhotným a kojícím ženám.

Czech Virus Supervita Pro 2.0

Multivitamín Czech Virus Supervita Pro 2.0 je vylepšenou verzí předchozí oblíbené varianty Czech Virus Supervita Pro 1.0, která nabízí vylepšené a chutnější složení. Tento multivitamín je určený hlavně sportovcům, jejichž fyzickou aktivitou zatížený organismus potřebuje více výživy. Multivitamín Czech Virus Supervita Pro 2.0 obsahuje vysoké množství vitamínů skupiny B (b-komplex), kvalitní vitamín A, jehož zdrojem je beta-karoten, vitamín D3 z lišejníku, vitamín E, vitamín K7 ve formě MK7 a vysokou dávku vitamínu C. Tato kombinace posiluje imunitní systém, zlepšuje funkci nervové soustavy, snižuje míru únavy a vyčerpání. 

Nejlepší multivitamín na trhu - recenze - Czech Virus

Produkt je důmyslný v tom, že obsahuje snížené množství hořčíku (který je většinou užíván v jiném doplňku a užívá se jinak než produkt Czech Virus Supervita Pro). Také obsahuje jen poloviční dávku doporučené denní dávky zinku. Naopak je ve výrobku posílen obsah železa a draslíku. Dále v produktu najdete selen, mangan a chrom. Tento multivitamín obsahuje látku Aquamin®.

Jedná se o přírodní látku pocházející z mořských řas, která obsahuje až 72 stopových prvků v té nejlepší vstřebatelné kvalitě. Multivitamín obsahuje také látky AminoBoost+ a HerbalPower+, které obsahují rostlinné fermentované aminokyseliny. Výrobek má formu sirupu a na jednu dávku připadá 7,5 ml 1x denně.

Universal Nutrition Animal Pak

Multivitamín Universal Nutrition Animal Pak je určený především pro sportovce, a to hlavně kvůli zvýšenému obsahu některých látek. Hlavně kvůli vysokému obsahu vitamínu A není přípravek vhodný pro těhotné ženy. U nich je totiž známo, že vysoký obsah vitamínu A v organismu může způsobit poškození plodu a další komplikace. Produkt dále není určen těhotným, mladistvým do 18 let a osobám, které mají nějaké zdravotní problémy nebo užívají léky na předpis (tyto osoby musí konzumaci tohoto doplňku stravy konzultovat se svým lékařem).

Nejlepší multivitamín na trhu - recenze - Animal Pak

Tento multivitamín je určený hlavně pro aktivní sportovce s vysokou zátěží. Doporučená dávka je jeden sáček produktu 1x denně společně s jídlem (v balení najdete celkem 44 sáčků). Multivitamín Universal Nutrition Animal Pak obsahuje sacharidy, bílkoviny, vlákninu, vitamín A, vitamíny skupiny B, vitamín C, D a E. Z minerálů obsahuje jód, hořčík, fosfor, vápník, selen, zinek, měď, mangan, chrom a z látek i kyselinu pantothenovou. Kvůli zvýšenému obsahu určitých látek je to multivitamín využívaný profesionálními sportovci, u něhož je důležité kontrolovat jeho působení na organismus.

Ypsi MultiKomplex

Jednou z výhod multivitamínu Ypsi MultiKomplex je ta, že jeho balení obsahuje 180 kapslí a dávkování je jen 1 kapsle denně. To, že vám produkt vydrží delší dobu vyvažuje jeho vyšší cenu. Multivitamín Ypsi MultiKomplex je svým složením určený zejména pro sportovce, kteří svůj organismus pravidelně zatěžují. 

Nejlepší multivitamín na trhu - recenze - Nutrend

Obsahuje optimální kombinaci vitamínů a minerálů ve skvělé vstřebatelné formě, a díky tomu si můžete být jisti, že jste si vybrali správně. Multivitamín Ypsi MultiKomplex obsahuje zvýšené množství vitamínu A, vitamín D, vitamín C, dále vitamíny skupiny B – thiamin, niacin, riboflavin, pyridoxin, biotin a kyselinu pantothenovou, v produktu najdete také kyselinu listovou, měď, molybden, zinek, selen, cholin, L-Methionin, L-Glutamin, inositol nebo extrakt z ananasu.

Nutrend Multivitamin

Doplnit správný poměr vitamínů, minerálů a dalších cenných látek vám pomůže multivitamín Nutrend Multivitamin. Produkt obsahuje 60 kapslí a jeho dávkování je nastaveno na 1 kapsli denně společně se snídání. Multivitamín Nutrend Multivitamin je určený k doplnění vyváženého jídelníčku všech osob, a to i sportovců.

Nejlepší multivitamín na trhu - recenze - Nutrend

Pravidelné užívání tohoto doplňku celkově harmonizuje organismus a vyvažuje zatěžování organismu (hlavně fyzickou aktivitou). V jedné snadno vstřebatelné kapsli najdete 12 účinných látek. Kombinace vitamínů a minerálů v produktu je navržena tak, aby ji organismus efektivně využil. Multivitamín Nutrend Multivitamin obsahuje vitamín C, vitamíny skupiny B, vitamín E, D a kyselinu listovou. Produkt je obohacený o tak zvaný VITALITY KOMPLEX. Ten se skládá z kolostra (označuje se také jako mlezivo a je první mateřské „mléko” savce, ze kterého mládě získává ty nejcennější látky), z kyseliny alpa lipoové, extraktu ze zeleného čaje a černého pepře.

Vilgain Multivitamin

Multivitamín od společnosti Vilgain zaručuje vyvážený poměr těch nejpotřebnějších látek. Dohromady obsahuje až 20 účinných látek, z toho 13 vitamínů a 7 minerálů pro efektivní podporu zdraví. Přípravek je vhodný pro podporu imunity a pro správnou činnost svalů a nervové soustavy.

Nejlepší multivitamín na trhu - recenze - Vilgain

Multivitamín zároveň snižuje míru únavy a vyčerpání, přispívá k normálnímu stavu pokožky, zraku, vlasů a nehtů a také chrání buňky organismu před oxidativním stresem. Multivitamín obsahuje hořčík, zinek, retinol, vitamín C, vitamín K2, vitamíny skupiny B, kyselinu listovou, vápník, mangan, měď a další látky ve vysoce vstřebatelné formě a vyváženém poměru. Díky tomu můžete mít jistotu, že v případě multivitamínového doplňku stravy od společnosti Vilgain jste si vybrali správně.

Big Zone Vita-min Inject

Multivitamín Big Zone Vita-min Inject se pyšní tím, že jako jediný z mála doplňků stravy obsahuje jedinečný poměr a kombinaci těch správných látek. Přípravek je určený především pro sportovce, kteří potřebují dodat vyvážený poměr živin, vitamínů a minerálů svému zatěžovanému organismu.

Nejlepší multivitamín na trhu - recenze - Bigzone

Těžit však z něj mohou i další zájemci vyjma těhotných a kojících žen a dětí, pro které produkt není určený. Produkt má formu kapslí a doporučené denní dávkování 2x2 kapsle za den. Obsahuje kompletní dávku vitamínu C, dostatečné množství potřebného hořčíku a vápníku. Dále v produktu najdete vitamíny skupiny B, draslík, mangan, měď, selen, chrom a citrusové bioflavonoidy. Protože mají všechny obsažené látky vstřebatelnou formu, můžete si být jisti, že je vaše tělo efektivně využije.

Extrifit V 52 Vita Complex Forte

Multivitamín Extrifit V 52 Complex Forte patří k těm multivitamínovým doplňkům stravy, u kterých stačí konzumovat jen jednu kapsli denně. To je výhoda oproti těm doplňkům, které mají dávkování dvě a více kapslí denně a je tak potřeba neustále myslet na to, že si přes den musíte vzít další dávky. Tento multivitamín je určený pro aktivní sportovce i pro osoby s fyzickou nebo psychickou zátěží.

Nejlepší multivitamín na trhu - recenze - Extrifit

V produktu najdete dobře vyvážený a efektivně vstřebatelný komplex až 52 cenných látek, které podpoří organismus v náročných chvílích. Multivitamín Extrifit V 52 Vita Complex Forte obsahuje kromě jiného vitamín A, vitamíny skupiny B, vitamín C, D, E a P. Z minerálů v produktu najdete vápník, bór, železo, draslík, jód, chróm, mangan, hořčík, selen, zinek. Dále extrakty ze ženšenu, ze šípku, ginkgo biloby nebo z echinacey. Obsaženy jsou také enzymy papain a bromelain. V produktu najdete také cenné probiotika a další látky, které vám pomohou udržet se v kondici.

Žebříčky TOP produktů na Ecoblogu

Recenze a zkušenosti spokojených uživatelů multivitamínů

Po užívání multivitamínů mohu potvrdit, že jsem méně unavený a také se mi vrátila chuť podnikat různé aktivity, na které jsem před užíváním neměl ani pomyšlení.

Tonda // Heuréka

Multivitamíny užívám pravidelně, abych tělu vrátila potřebnou vitalitu a jsem moc spokojená. Skrze stravu bych si takový příjem živin určitě neohlídala.

Petra // Heuréka

Po nějaké době užívání multivitamínů mi přestaly padat vlasy a přes den se mi chce méně spát.

Leňa // Heuréka

Snažím se vybírat jen takové multivitamíny, které obsahují potřebné látky v rozumném množství a kterých se užívá jen jedna kapsle, protože je to pro mě nejpohodlnější. Můžu potvrdit celkově lepší stav po užívání

Alena // Heuréka

Po pravidelnějším užívání multivitamínů se mi o dost zmírnila únava, další účinky ale nepozoruji.

Petr // Heuréka

Pomocí multivitamínů se snažím bojovat proti každodennímu stresu, který zažívám v práci a mám pocit, že to funguje. Když už nic jiného, tak tělu dodám látky, které by v běžné stravě nedostalo vůbec nebo dostalo jen v nedostatečném množství.

Ověřený zákazník // Heuréka

S užíváním multivitamínů jsem spokojená. Pleť je hezčí a nehty pevnější. Doporučuji však takové multivitamíny, u kterých stačí jedna dávka denně. Pokud tomu tak není, na ty ostatní často zapomínám a užívání se u mě míjí účinkem.

Ověřený zákazník // Heuréka

Multivitamíny beru hlavně v období chřipek a nachlazení. Doufám v lepší imunitu, ale stejně na mě vždycky něco sedne.

Ověřený zákazník // Heuréka

Užívám multivitamíny určené pro sportovce. Hodně času trávím v posilovně, a tak se snažím tělu dodat vše potřebné. Mohu jen doporučit.

Ověřený zákazník // Heuréka

Multivitamíny jsem si objednala docela nedávno a už pozoruji, že jsem méně unavená.

Ověřený zákazník // Heuréka

Nejlepší multivitamín


VÝBĚR ECOBLOGU #1

Reflex Nexgen PRO

Multivitamín Reflex Nexgen PRO se na trhu uvádí jako jeden z nejkomplexnějších a nejkvalitnějších multivitamínů. Obsahuje až 33 biologicky aktivních složek ve vyváženém poměru. Všechny obsažené vitamíny mají bioaktivní formu. 

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Nejlepší multivitamín na trhu
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Nejlepší multivitamín na trhu - recenze

Podobné články

Zanechte komentář