Domovská stránka » Econea » Econea recenze: Radico práškový šampon [zkušenost]

Econea recenze: Radico práškový šampon [zkušenost]

by Radek
0 komentářů

Radico práškový šampon a celý koncept práškových šamponů je pro mě absolutní novinka. Poslední rok používám různé ekologické šampony, ať už od Urtekramu nebo Nobilis Tilia. Tohle je ale další krok a když Econea začala nabízet i tento šampon v prášku, tak jsem si řekl, že do toho jdu:)

Radico práškový šampon a moje zkušenosti

Prášek je směsí 3 ajurvédských bylin a funguje jako šampon a kondicionér v jednom. Ty byliny jsou Amla, která potlačuje šedivění. Ritha, která podporuje růst a dodává objem a Shikakai, který je skvělým bojovníkem s lupy a svěděním.

Radico práškový šampon
Radico šampón v prášku

Na husté vlasy s délkou zhruba po ramena krásně postačí dvě lžíce prášku. Po vymytí prášku jsou pak vlasy na první dotek mnohem hebčí. Jdou lehce rozčesat a není potřeba použít jakýkoli další přípravek. Po uschnutí jsou vlasy znatelně lesklé.

Radico práškový šampon
Škoda jen, že je krom papírového obalu ještě v plastovém

Radico práškový šampon – zhodnocení

Tento šampón mě opravdu hodně překvapil. Především svou BIO kvalitou, která rozhodně není ani u přírodních barev na vlasy obvyklá. Radico jako první značka barev na vlasy získalo certifikaci Cosmos Organic od EcoCert.  

Také rostliny, ze kterých barvící prášky vznikají, jsou pěstovány zcela bez použití pesticidů, syntetických hnojiv, splaškových kalů, které obvykle obsahují velké množství mikroplastů, nebo bez působení ionizujícího záření.

Složení je tedy 100% přírodní a 100% BIO. Díky tomu se nemusíte bát jakýchkoli vedlejších efektů. Na vlasy totiž nepůsobí absolutně žádná chemie. Jen příroda.

Líbilo se mi
  • 100% z přírodních surovin
  • vhodné pro denní používání
  • hezká vůně
  • Cosmos Organic certifikát
Nelíbilo se mi
  • podle mě zbytečný dvoj-obal

Výrobce Radico

Pod vizionářským vedením Sanjeeva Bhatta, zakladatele a ředitele značky, Radico už od roku 1992 pokořuje stále nové vrcholy v pohoří přírodní péče o vlasy. Indie, jakožto kolébka Ajurvédy a přírodního léčitelství, je bohatá na léčivé a blahodárné rostliny a byliny. Pan Bhatt se ale nespokojil s pouhým kopírováním znalostí o účincích těchto rostlin, které už byly dobře známé.

Prakticky zasvětil život výzkumům a experimentování, aby dosáhl výsledků jako nikdo jiný. Zjistil, že každá rostlina má ještě další skryté vlastnosti, které se probudí k životu až v kombinaci s další konkrétní rostlinou. Jeho každodenní mantrou se tak stalo mixování. Po 4 letech usilovné práce objevil skutečně funkční a jedinečné receptury. Ty nyní, o více než 25 let později, dobývají svět přírodního barvení ve více než 50 zemích světa.

Radico – barvení vlasů

Kdo stojí za společností Econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky. Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

econea
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář