Domovská stránka » Econea » Econea recenze: TIO zubní kartáček a moje zkušenost

Econea recenze: TIO zubní kartáček a moje zkušenost

by Radek
0 komentářů

TIO zubní kartáček má pro mě velice zajímavý příběh. Je celý vyroben z rostlin. Ano, z rostlin:) Celé tělo i štětinky. Výrobce má ideu, že znečištování není nutné a lze to dělat i jinak. A díky tomu, že je celý kartáček přírodní, tak i jeho uhlíková stopa je minimální.

TIO zubní kartáček a moje zkušenost

Při vybalení kartáčku z krabice jsem si říkal, proč má tento ekologický kartáček plastový obal. Pak jsem si ale na stránkách Econea přečetl, že se jedná o bio polyethylen z cukrové třtiny. Celkově kartáček vypadá jako plastový, ale opak je pravdou. Jeho rukojeť je také z bio polyethylen z cukrové třtiny a hlava obsahuje dřevěná vlákna s FSC certifikací, Takže všechno v pořádku:)

Už jsem vyzkoušel i kartáček Ecobamboo a musím říct, že TIO mi sedí více. Asi hlavně proto, že má kratší štětinky.

TIO zubní kartáček

Ke kartáčku doporučuji koupit i pastu Urtekram, kterou už 2 měsíce používám k mé plné spokojenosti. Nově používám také pastu s černuchou a jsem spokojen ještě více:)

TIO zubní kartáček

Spolu s tímto kartáčkem jsem koupil i škrabku na jazyk, která má taktéž ještě vylepšit ústní hygienu.

TIO zubní kartáček

Celkově je kartáček vyrobený z více než z 90 % z rostlinných, obnovitelných materiálů. V přírodě se tak rozloží mnohem rychleji než běžné plasty a nezanechá po sobě částečky mikroplastů.

TIO zubní kartáček – zhodnocení

Tento zubní kartáček používám už několik měsíců a lepší jsem ještě neměl. Zkoušel jsem i bambusové, ale tenhle je mi nejpříjemnější a fakt rád si s ním čistím zuby. Navíc se mu dají měnit hlavice a nemusí se kupovat komplet nový. Za mě maximální doporučení.

Líbilo se mi
  • ekologický výrobek
  • šetrný k přírodě
  • příznivá cena
  • vyrobený z rostlin
Nelíbilo se mi
  • jsem maximálně spokojený

x

Výrobce TIO

TIO založili Benjamin Beck a Fabian Ghosal s vizí kombinovat udržitelný přístup a holistický design tak, aby vytvořili kartáček přívětivý k životnímu prostředí, který bude zároveň stylovou alternativou k těm konvenčním.

Fabian má spoustu let zkušeností z produktového vývoje a designu a mimo jiné i z tvorby nových výrobků z listů rostlin. Benjamin roky pracoval pro mezinárodní kreativní agentury v oblasti návrhu produktů, komunikace a brandingu. 

Kdo stojí za společností Econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky. Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

econea
Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Econea: TIO zubní kartáček
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář