Domovská stránka » Krabičková dieta » Krabičková dieta PROSTĚJOV – TOP 9 (recenze)

Krabičková dieta PROSTĚJOV – TOP 9 (recenze)

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Hledáte, jaká je nejlepší krabičková dieta v PROSTĚJOVĚ?

Na Ecoblogu jsem jich zatím testoval 9.

V tomto srovnání se podíváme na to, které z nich byly ty nejlepší.

Pojďme na to!

Nejlepší krabičková dieta PROSTĚJOV


VÝBĚR ECOBLOGU #1

Zdravé stravování

Krabičková dieta s názvem Zdravé stravování dokazuje, že tato forma diety v žádném případě není jen o redukci hmotnosti. Spíše než jen kalorický deficit upřednostňuje zdravé, pestré, vyvážené a pravidelné stravování, které si nicméně můžete nastavit dle vašich individuálních potřeb. Krabičková dieta Zdravé stravování nabízí celou škálu programů, podle kterých vám krabičkovou dietu ušijí na míru.

TOP 3 Nejprodávanější krabičkové diety v PROSTĚJOVĚ

Doporučuji
Zdravé stravování

Zdravé stravování

Celkové hodnocení: 5/5

Vybrat si můžete z více jak 12 programů. Co daný program preferuje, to lze lehce odvodit od jeho názvu. Krabičková dieta Zdravé stravování připravuje pokrmy v čele s týmem výživových specialistů.

Mačingová

Mačingová

Celkové hodnocení: 4.9/5

Krabičková dieta Antónia Mačingová jako jediná v ČR a na Slovensku vlastní certifikaci od výživové terapeutky Antónie Mačingová, která se působením stravy na tělo a zdraví věnuje už více než 20 let.

Fitness Food Menu

Fitness Food Menu

Celkové hodnocení: 4.8/5

Fitness Food Menu vaří profesionálové v čele s výživovými specialisty. Fitness Food Menu se může pyšnit vlastní řadou proteinových výrobků, těstovin a biokoření. Firma na trhu funguje už přes 11 let.

Zdravé stravování

Krabičková dieta Zdravé stravování

Že jsou krabičkové diety vhodné pro „lenochy”, kterým se nechce vařit nebo „tlouštíky” bez vůle připraviti si kaloricky lépe vyhovující jídlo? Ale kdepak!

Krabičková dieta Zdravé stravování je důkazem toho, že je to moderní styl stravování pro všechny napříč generacemi, profesemi a úmysly.

Krabičková dieta zdravé stravování pomáhá vybudovat zdravější stravovací návyky, v nichž hlavní roli hraje pravidelnost.

Nabízí celou řadu programů, které jsou upraveny na míru individuálním stravovacím potřebám různých skupin uživatelů, mezi které můžete patřit i vy.

Krabičková dieta Zdravé stravování nabízí širokou škálu stravovacích programů s jídelníčky, které sestavuje tým výživových specialistů pod vedením nutriční terapeutky Mgr. Kateřiny Šimkové.

Krabičková dieta Zdravé stravování

Nabízí programy:

 • Pro zdraví,
 • Pro zdraví +,
 • Kombi week,
 • Meníčko,
 • Bez masa,
 • Pro mámy,
 • Fit +,
 • Protein +,
 • Detox,
 • Protein Extra,
 • Jídlo na víkend.

Každý program přitom nabízí více variant jídelníčku, hlavně co se obsahu kalorií týče. Jídelníčky v jednotlivých programech však lze vybírat i podle toho, zda jsou celodenní nebo vynechávají nějakou porci jídla, například jídelníček celodenní bez večeře, jídelníček celodenní bez snídaně, jídelníček dopolední, odpolední, bez svačin atd. Krabičková dieta Zdravé stravování se nezaměřuje pouze na hlavní města, nýbrž cílí na rozvoz i v menších městech skrz celou Českou republiku. 

Krabičková dieta Zdravé stravování

Přesto nelze zaručit, že zrovna k vám bude společnost rozvážet. Kromě rozvozu nabízí i síť odběrných míst, kde si můžete své jídlo na celý den vyzvednout. Stejně jako většina společností, které krabičkové diety nabízí, tak i Zdravé stravování jídlo rozváží vždy večer před dnem, pro který jsou jídla určeny.

Ceny krabičkových jídel od Zdravého stravování jsou ovlivněny výběrem konkrétního programu a jídelníčku, který nabízí. Například cena celodenního jídelníčku z programu Pro zdraví = 441 Kč/den (jídelníček 5000 kJ, 5 porcí za den). Celodenní program KETO pak vychází na částku od 537 Kč. Program Pro mámy s pěti porcemi jídla stojí od 503 Kč (7000 kJ).

Krabičková dieta Zdravé stravování

Výhody a nevýhody Zdravého stravování

K výhodám krabičkové diety ZDRAVÉ STRAVOVÁNÍ patří:

 • široká nabídka programů,
 • rozvoz do většiny míst v ČR.

Jako nevýhodu lze označit:

 • skutečnost, že při tak široké nabídce se může zákazník maličko ztrácet (tohle ale vyvažuje možnost online poradenství),
 • pro někoho vyšší cenu za stravování (zejména pak pro ty, kteří kromě této diety musí běžně vařit a nakupovat pro zbytek rodiny).

Reference zákazníků Zdravého stravování

Ivana Sottnerová, fitness trenérka a nutriční koučka

I přesto, že spoustu surovin musím ze svého jídelníčku vyřadit, krabičky od Zdravé stravování pro mě zůstávají i nadále velmi pestré.

Pavel Horváth, fotbalový trenér

Na krabičkové dietě Zdravé stravování mi vyhovuje, že jídlo rozvážejí do více měst, a tak ho můžu odebírat podle toho, kde se zrovna nacházím. Díky tomuto stravování jsem za 3 měsíce shodil 8 kilogramů.

Kuba Ryba, hudebník

 Jídlo od Zdravého stravování bylo mým třetím pokusem o krabičkovou dietu a musím říct, že až tato společnost mi po všech stránkách vyhovovala – hlavně její veganské menu, díky kterému jsem za tři měsíce zhubl 7 kilogramů.

Antónia Mačingová

Krabičková dieta Antónia Mačingová

Představte si, že jídlo, které běžně používáte, lze sestavit do receptů, které vám v rámci pravidelné stravy přinesou řadu zdravotních benefitů. Zharmonizovat váš organismus vám pomůže krabičková dieta Macingovarozvoz.cz, která jako jediná v České a na Slovensku vlastní certifikaci přímo od výživové terapeutky Antónie Mačingové. Krabičková dieta Antónia Mačingová jako jediná v ČR a na Slovensku vlastní certifikaci od výživové terapeutky Antónie Mačingová, která se působením stravy na tělo a zdraví věnuje už více než 20 let.

Tato krabičková dieta rozváží krabičky do většiny míst v České republice (působí také na Slovensku). Jedná se vždy o 28denní režim. Po tuto dobu se stravujete krabičkami této firmy. Jejich velkou výhodou je, že na rozdíl od ostatních podobných firem nabízí tato stravování i přes víkendy. Denně nabízí pokaždé čerstvé jídlo (na den dopředu). Výjimku tvoří víkendy, na které jídlo dostanete s předstihem už ve čtvrtek. Jídlo je však speciálně baleno tak, aby vždy zůstalo čerstvé.

Vybírat můžete z těchto programů:

 • Harmonizační (detoxikační) program na 28 dní
 • Fitness program -  stravování pro sportovce
 • Bez masa
 • Schůdková metoda 365 (celoroční udržovací stravování),
 • Stravování dle Antónie Mačingové.

Každý program si můžete individuálně nastavit. Záleží na vás, zda si vyberete tříchodové nebo pětichodové menu či program s víkendy nebo bez víkendů. Cena závisí na zvoleném programu, jeho individuálním nastavení a délce.

Výhody a nevýhody krabiček Mačingová

 • velkou výhodou tohoto programu je certifikace od Antónie Mačingové, kterou nevlastní jen tak někdo,
 • dalším plusem je pak nabídka jídel i přes celý víkend (jídlo na víkend dostanete ve čtvrtek).

Nevýhodou může být: 

 • pro někoho vyšší cena (ne vyšší než ostatní nabídka krabičkových diet),
 • každému nemusí vyhovovat nastavení programu na 20 nebo 28 dní.

Reference zákazníků krabiček Mačingová

Martina

Krabičková dieta mi vyhovuje z toho důvodu, že se o nic víc nemusím starat. Soustředím se pouze na práci a péči o moji postavu. Nemusím vařit ani nakupovat a jídlo mám i o víkendech.

Vlasta

Ke krabičkové dietě jsem se uchýlila, protože jsem chtěla mít v rukou to, co jím. A to se povedlo.

Viktor

Krabičková dieta mi pomohla nastartovat hubnoucí proces. Už jsem se konečně přestal motat v tom, co je správné, abych jedl. Zkrátka jsem se nemusel o nic starat. Později jsem do režimu zařadil i pohyb.

DietaFit

Krabičková dieta DietaFit

Jíst pravidelně, zdravě a pestře, to nemusí být úkolem pro vás, nýbrž pro krabičkovou dietu DietaFit, která vám jídlo čerstvě a chutně připraví pro každý váš den. DietaFit nabízí nutričně vyváženou stravu.

Díky ní a pravidelnosti ve stravování můžete docílit žádaného úbytku kilogramů. DietaFit funguje prozatím jen v Olomouckém, Moravskoslezském a Plzeňském kraji. Tato firma má však v plánu expandovat i do dalších krajů.

Vybírat můžete z řady programů:

 • FIT (pětichodové menu, které je vhodné k redukci váhy i dlouhodobému zdravému životnímu stylu),
 • FIT OFFICE (3 chodové menu vhodné pro pracovní den),
 • VEGETARIAN (5 chodové menu upravené pro vegetariány),
 • LOW CARB HF (3 chodové menu + bezlepková varianta),
 • SLOW CARB (5 chodové menu s omezeným příjmem sacharidů),
 • KETO (5 chodové menu, které se zaměřuje na vysoký příjem bílkovin a vyřazení sacharidů).

Krabičková dieta DietaFit rozváží vždy čerstvá jídla den dopředu. Cena se odvíjí v závislosti na zvoleném programu, jeho úpravách i na délce celého programu.

Výhody a nevýhody DietyFit

 • k výhodám patří široká nabídka programů, ze které si určitě vyberete každý
 • výhodný je i dovoz jídel vždy den dopředu
 •  nevýhodou je působnost pouze ve třech krajích (firma hodlá rozvážet i jinde)
 • mínusem může být i vyšší cena krabičkové diety (myšleno obecně, zejména tehdy, pokud kromě krabičkové diety ještě musíte nakupovat a vařit pro zbytek rodiny)

Reference zákazníků DietyFit

Adriana

Oceňuji úlevu od každodenního vymýšlení jídel a nakupování. Pořád je to pro mě ale dost vysoká cena za stravování. Proto využívám jen nárazově pro shození přebytečných kil.

Josef

Krabičky jsou chutné a můj stravovací režim je díky nim pravidelný.

Alena

Krabičky využívám do práce, kdy nemusím vymýšlet svačiny ani obědy a mohu se plně soustředit na mé projekty.

POPAPEJ krabičková dieta

Krabičková dieta Popapej

Pravidelná a nutričně vyvážená strava je alfou a omegou zdravějšího životního stylu. Skočit do změny rovnýma nohama můžete díky krabičkové diety POPAPEJ, která nabízí spoustu programů z možností jejich individuální úpravy. To, aby vám váš způsob stravování nebo chcete-li dieta, sedl na míru, je totiž neméně důležité. Historie krabičkové diety POPAPEJ se datuje k roku 2015, kdy působila převážně v Moravskoslezském kraji. Postupně však rozvoz rozšířila také o Olomoucký kraj, Hranice, Lipník nad Bečvou, Brno, Vyškov, Zlín a blízké okolí těchto měst.

Firma POPAPEJ aktuálně nabízí široké spektrum krabičkových diet. Připravuje však i nabídku firemního stravování nebo rozvoz grilovaného masa a dalších specialit na grill. V rámci krabičkové diety nabízí firma POPAPEJ možnost celodenního stravování. Zde si můžete vybrat kalorický obsah jídel za celý den (5000 až 10000 kJ), délku programu i jejich vegetariánskou verzi. Pokud vám ale celodenní stravování z nějakého důvodu nebude vyhovovat, můžete si vybrat z celé řady podprogramů.

Odebírat pak můžete jen jídlo na dopoledne, odpoledne, bez svačin, jen obědy a snídaně, jen obědy a večeře a tak podobně. Cena krabičkové diety se odvíjí od nastavení konkrétního programu. Například celodenní stravování stojí od 389 Kč/den. Platí, že čím delší variantu programu zvolíte, tím levnější jsou jednotlivé dny.

Výhody a nevýhody krabičkové diety POPAPEJ

 • k výhodám patří velká flexibilita jednotlivých programů, které si můžete nastavit tak, aby vám nejlépe vyhovovaly
 • výhodou je i rozšířená nabídka rozvozů jídel – a to firemní stravování nebo grill

Jako nevýhodu můžete vidět:

 • rozvoz omezený jen na určitá města v ČR
 • v možnostech nastavení se může zájemce až ztrácet, není to však nic, co by nevyřešila individuální domluva po telefonu

Reference zákazníků krabičkové diety POPAPEJ

Kateřina

S krabičkami POPAPEJ jsem začala hubnout po porodu a musím říct, že jsem si díky pravidelného stravování mateřství užila mnohem více, než kdybych stála za plotnou.

David

Jako programátor sedím pořád za počítačem a jídlo jsem řešil více méně v kantýně nebo v automatech. Díky krabičkové dietě POPAPEJ mám režim, který se mi dlouho nedařilo nastavit. Hubnu, jsem sytý a lépe soustředěný.

Andrea

Krabičky POPAPEJ doporučuji. Sice je to vyšší cena, ale pokud žijete sami, opravdu nemusíte chodit nakupovat. Ušetříte tím mimo jiné spoustu času a shodíte přebytečná kila.

Diet Fresh Menu

Krabičková dieta Diet Fresh Menu

Krabičková dieta může být skvělým způsobem, jak zhubnout, ale nejen to. Ani po shozených kilogramech nemusíte krabičkový způsob stravování opouštět, protože může být vaším novým zdravějším životním stylem. V podobném duchu funguje i krabičková dieta DietFreshMenu, kterou si můžete objednat, pokud bydlíte nebo pracujete v lokalitách Brno, Zlín, Olomouc, Prostějov, Přerov, Uherské Hradiště – Luhačovice, Kroměříž, Zlín, Ostrava, Bratislava a okolí.

Krabičková dieta DietFreshMenu nabízí pravidelné stravování, vždy čerstvé suroviny a dokonce i vlastní výrobu některých surovin – například domácí těstoviny, domácí šunku, domácí špaldové a bramborové knedlíky a jiné. Je to tedy něco, co může tuto krabičkovou dietu dobře rozlišit od ostatních na trhu.

V rámci krabičkové diety DietFreshMenu si můžete vybrat z následujících programů:

 • 5000 kJ PRO ŽENY (HUBNUTÍ)
 • 6000 kJ PRO ŽENY (NĚCO MEZI)
 • 7000 kJ PRO ŽENY (UDRŽENÍ VÁHY)
 • 7000 kJ PRO MUŽE (HUBNUTÍ)
 • 8000 kJ PRO MUŽE (NĚCO MEZI)
 • 9000 kJ PRO MUŽE (NĚCO MEZI)
 • 10 000 kJ PRO MUŽE (UDRŽENÍ VÁHY)

V rámci těchto programů si můžete zvolit i různé verze, které dokonale sednou na míru vašim představám. K dispozici je verze:

 • celodenní
 • celodenní bez snídaně
 • celodenní bez oběda
 • celodenní bez večeře
 • dopolední, atd.

Cena krabičkové diety se odvíjí podle konkrétního nastavení programu. Například od 420 Kč/den za celodenní menu programu 5000 kJ PRO ŽENY (HUBNUTÍ). Nebo od 520 Kč/den za celodenní menu v programu 10000 kJ PRO MUŽE (UDRŽENÍ VÁHY).

Jaké jsou výhody a nevýhody Krabičkové diety Diet Fresh Menu?

K výhodám patří:

 • nabídka vlastních surovin, jako jsou domácí knedlíky, nudle atd.,
 • velké rozpětí programů a možnost jejich úprav.

Nevýhodou pak je:

 • nepokrytí celé ČR a soustředění se jen na vybrané lokality,
 • chybí nabídka pro specifické odběratele – vegetariány, celiaky nebo pro ty, kteří trpí intolerancí na laktózu.

Reference zákazníků Krabičkové diety Diet Fresh Menu

Slavík

Krabičkovou dietu DietFreshMenu testuji už 5. týden a musím říct, že jsem velice spokojený. Moc jsem se nehlídal, to znamená, že mimo dietu jsem si dal sem tam pivo nebo víno. I tak ale vidím velké výsledky. Dole 2,5 kilo a v pase – 6 cm.

Klinkovská

Krabičkovou dietu DietFreshMenu mohu jen doporučit. Jídla jsou pokaždé čerstvá a velmi chutná.

Hluchá

Krabičkovou dietu DietFreshMenu musím velmi pochválit. Jídlo chutné, čerstvé a pokaždé hezky upravené. Řidiči velmi ochotní.

Fitness Food Menu

Krabičková dieta Jsme Fitness Food Menu

Péče o zdravý životní styl nebo hubnutí nikdy nebyla snazší. Dietní krabičky FITNESS FOOD MENU vám nabídnou program na míru, díky kterému shodíte přebytečné kilogramy a budete se fyzicky a psychicky cítit mnohem lépe. Pro krabičky Fitness Food Menu vaří profesionálové v čele s výživovými specialisty. Fitness Food Menu se může pyšnit vlastní řadou proteinových výrobků, těstovin a biokoření. 

Firma na trhu funguje už přes 11 let a krabičky dováží do 10 krajů v ČR – do Jihomoravského, Ústeckého, Libereckého, Středočeského (zatím ne Praha), Královehradeckého, Pardubického, na Vysočinu, do Jihočeského, Zlínského a Moravskoslezského kraje.

Vybrat si můžete z následujcíích programů:

 • RACIO
 • LOW CARB
 • VEGET
 • MUSCLE

Tyto programy lze dále nastavit podle toho, zda jsou určené pro muže nebo ženu a podle počtu celkových kalorií. Cena za den této krabičkové diety závisí na konkrétním nastavení. Například program RACIO (žena 5000 kJ) = od 430 Kč/den. Program MUSCLE (12000 kJ) = od 490 Kč/den. Krabičková dieta FFMenu za poplatek nabízí možnost vynechání nebo nahrazení konkrétní suroviny například ryb, hub, ořechů atd.

Výhody a nevýhody Fitness Food Menu

K výhodám patří:

 • nabídka vlastní řady proteinových výrobků, bio koření a těstovin a také originálních receptů,
 • široký rozptyl nabízených programů a možnost jejich úpravy.

Nevýhodou pak je:

 • nepokrytí celé ČR,
 • pro některé obecně vyšší cena krabiček.

Reference zákazníků Fitness Food Menu

Markéta

S krabičkovou dietou jsem spokojená, protože šetří můj čas a stravuji se zdravě a pravidelně.

Aleš

Díky krabičkové dietě mohu najet na pravidelnost, která mi dosud ve stravování chyběla.

Viktor

Krabičkové diety jsou výhodné v tom, že se o nic více nemusíte starat. Jídlo máte připravené a vy, pokud zrovna nevaříte zbytku rodiny (což není ideální), můžete řešit něco svého.

Zdravé krabičky

Krabičková dieta Zdravé krabičky

Zdravé krabičky nejsou jen krabičkovou dietou, jsou také životním stylem, který můžete žít bez pocitu omezení nebo hladu. Zdravé krabičky nabízejí až 6 nutričně vyvážených porcí denně, rozvoz zdarma, konzultaci u nutričního specialisty zdarma, možnost i krabičky vyzkoušet (a to buď na jeden den nebo týden).

Platit lze hotově, na účet nebo stravenkami. Zdravé krabičky rozvážejí každý den od neděle do čtvrtku v odpoledních nebo večerních hodinách do určených lokalit – východní část ČR – Moravskoslezský kraj, Brno, Zlín, Uherské Hradiště atd.

Vybrat si můžete z následujících programů:

 • program 5000 kJ
 • program 6000 kJ
 • program 7000 kJ
 • program 8000 kJ
 • program 9000 kJ
 • program 10000 kJ

V každém programu si můžete zároveň zvolit variantu, kterou zvolíte, a to buď dopolední, odpolední, bez svačin, bez snídaně, oběd + večeře atd. Každý program nabízí možnost vypuštění ingredience podle chuti a zdravotních potřeb. Cena závisí na zvoleném programu a jeho nastavení. Pohybuje se už od 289 Kč/den.

Výhody a nevýhody Zdravých krabiček

K výhodám patří:

 • široká nabídka programů
 • možnost individuálních úprav a konzultace se specialistou zdarma

Jako nevýhodu lze vidět:

 • nepokrytí celé ČR
 • chybí atraktivnější pojmenování programů

Reference zákazníků Zdravých krabiček

Pavla

Krabičky jsem zvolila proto, že jsem velmi pracovně vytížená. Díky nim mohu konečně svou energii vložit jinam než do vaření.

Ivana

Díky krabičkám jsem za měsíc zhubla už 4 kg, a to jsem ani neměla pocit, že držím nějakou dietu a že se omezuji. Proto doporučuji.

Robert

Krabičky jím už nějaký ten týden. Zprvu jsem měl problém zvyknout si na pravidelnost v jídle, už to ale zvládám a krabičky doporučuji.

KRABKY.cz

Krabičková dieta Krabky.cz

Jak udělat, abyste denně měli přesně tolik čerstvého, chutného a nutričně vyváženého jídla, kolik potřebujete? Není nic lehčího, než si ho nechat připravit společností KRABKY, která krabičková jídla rozváží zdarma do Olomouce a za poplatek na jiná přilehlá místa.

Vybrat si můžete z následujících programů:

 • PROGRAM 5000 kJ
 • PROGRAM 6000 kJ
 • PROGRAM 7000 kJ
 • PROGRAM 8000 kJ
 • PROGRAM 9000 kJ
 • PROGRAM 10 000 kJ
 • OFFICE MENU
 • SOV – snídaně, oběd, večeře
 • LOW CARB

Krabičky rozvážejí od neděle do čtvrtku vždy jídlo na den dopředu dle domluvy. Pokud byste chtěli jídlo i na víkend, což je možné, doveze vám ho společnost spolu s pátečním jídlem ve čtvrtek. U každého programu je možné individuální nastavení, a proto se nemusíte bát, že by vám krabičková dieta z nějakého důvodu nevyhovovala.

Cena krabiček se odvíjí dle konkrétního nastavení. Například 325 Kč za celodenní stravu v programu KLASIK 5000 kJ (při odběru déle jak 40 dní). Čím déle krabičky odebíráte, tím jsou cenově výhodnější. Jídla si můžete vyzvednout na výdejním místě.

Jaké jsou výhody a nevýhody krabiček KRABKY.cz?

K výhodám patří:

 • široký rozptyl programů
 • možnost nechat si jídlo připravit na víkend

Nevýhodou pak je:

 • doručování jen v Olomouci a okolí
 • pro někoho může být krabičková dieta dražší

UpFood

Krabičková dieta - UpFood

Možná se to tak nezdá na první pohled, ale větší psychickou pohodu vám může přinést pravidelných pět porcí jídla za den. A ty vám každý všední den vařit společnost UpFood, která zajišťuje krabičkový způsob stravování pro Olomoucký kraj a blízké okolí. Vybrat si můžete z tříchodového nebo pětichodového menu, které společnost uzpůsobí na míru vašim požadavkům.

Jídlo nabízí i ve vegetariánské verzi a je přístupná všem změnám, které s sebou přinesou vaše stravovací omezení. Firma nenabízí přednastavené programy, nýbrž spíše individuální přístup. Klientům například poskytuje tělesné měření zdarma, které může být jednou ze vstupních informací potřebných k sestavení jídelního plánu.

UpFood nevaří pro víkendové dny, ale je možné si na víkend objednat krabičky už v pátek (budete mít tři stejná jídla v pátek, v sobotu i v neděli). Cena se odvíjí od nastavení programu, už od 505 Kč/den. Čím déle krabičky odebíráte, tím levněji vás vyjdou.

Objednat si můžete na týden, dva až tři týdny, čtyři a více týdnů nebo vyzkoušet jen jeden den na zkoušku. Jídlo firma dodává v kompostovatelných krabičkách, protože myslí na ekologii. Za příplatek lze v jídelníčku nahradit nebo z jídelníčku odebrat nevhodné suroviny.

Výhody a nevýhody UpFood krabiček

K výhodám patří:

 • individuální přístup, vstupní konzultace
 • tělesné měření zdarma

Nevýhodné je:

 • omezený rozvoz
 • někomu může rozdělení na programy chybět

Reference zákazníků krabiček UpFood

Josef

Jako fitness trenér se potřebuji soustředit na mou práci. To se ale neslučovalo s každodenní přípravou zdravých pokrmů. Proto jsou pro mě krabičky UpFood velkou záchranou.

Jan

Jídlo je pestré a za mě zkrátka skvělé. U jiných krabiček, které jsem vyzkoušel, mě pokaždé trápil pocit hladu. UpFood krabičky mě vždycky příjemně zasytí.

Leona

Při představě krabičkové diety jsem si vždycky představovala nevábně vypadající jídlo. UpFood krabičky mě ale zcela vyvedly z tohoto mylného přesvědčení. Jsou chutné, čerstvé a skvěle vypadají.

Nejlepší krabičková dieta PROSTĚJOV


VÝBĚR ECOBLOGU #1

Zdravé stravování

Krabičková dieta s názvem Zdravé stravování dokazuje, že tato forma diety v žádném případě není jen o redukci hmotnosti. Spíše než jen kalorický deficit upřednostňuje zdravé, pestré, vyvážené a pravidelné stravování, které si nicméně můžete nastavit dle vašich individuálních potřeb. Krabičková dieta Zdravé stravování nabízí celou škálu programů, podle kterých vám krabičkovou dietu ušijí na míru.

Co jsou krabičkové diety?

Krabičková dieta je forma redukční diety, kdy její uživatel jí jen to, co má připraveno v krabičkách. Tato dieta cílí nejen na pestré složení stravy, nýbrž i na její správné množství a pravidelnost.

Jak krabičkové diety fungují?

Krabičkové diety nejčastěji fungují na základě spolupráce s firmou, která tento způsob diety či stravování nabízí. Ovšem na principu krabičkové diety si můžete jídlo do krabiček připravovat i sami. Smyslem krabičkové diety je zajistit si jídlo na celý den, které navíc rozdělíte do tří až pěti pravidelných porcí. Přitom jídlo je upraveno tak, aby výživově a kaloricky odpovídalo vaší konkrétní dietě (redukční, udržovací, nabírací...). V případě, že si pro krabičkovou dietu vyberete firmu, její kurýr vám jídlo obvykle přiveze každé ráno.

Proč si krabičkovou dietu pořídit?

Hlavním důvodem, proč si krabičkovou dietu pořídit, je její komplexnost a úspora času. V krabičkách máte vše připraveno tak, aby byl zajištěn váš vyvážený příjem jídla a abyste mohli dodržovat pravidelnost jednotlivých porcí. Vy se o nic více nestaráte. Na vás je tak zasednout k připravenému jídlu ve vámi zvolenou hodinu. Nemusíte počítat kalorie, cokoliv připravovat ani nakupovat.

Jaké jsou druhy krabičkových diet?

Krabičkových diet existuje celá škála, z níž je potřeba si vybrat takovou, která vám bude vyhovovat. Přitom záleží, jestli chcete kila shazovat (potom si vyberete redukční krabičkovou dietu) nebo si svou váhu jen udržet (udržovací krabičková dieta). Pomocí krabičkové diety však můžete i podpořit růst svalové hmoty (krabičková dieta se pak nejčastěji jmenuje nabírací a je u ní kladen důraz na zvýšený příjem bílkovin). Krabičkové diety jsou dnes přizpůsobeny i veganům, celiakům. Narazit můžete na whole30 krabičkovou dietu nebo lowcarb krabičkovou dietu. Výběr je opravdu pestrý. 

Jaká je kvalita krabičkových diet?

U krabičkových diet je velký důraz kladen na kvalitu použitých surovin. Vzhledem k tomu, že krabičková dieta je po nějaký čas jediným zdrojem vašeho příjmu, musí obsahovat ty nejkvalitnější suroviny ve vyváženém poměru tak, aby se dostavily účinky a vaše tělo v žádném případě nestrádalo.

Výhody krabičkových diet

K výhodám krabičkových diet patří jejich nenáročnost na přípravu. Krabičky zkrátka jen otevíráte ve vámi stanovený čas. Nemusíte trávit čas v kuchyni vyvařováním ani v obchodě nakupováním. Díky krabičkové dietě se můžete naplno soustředit na hubnutí. Často krabičkové diety využívají lidé, které plně zaměstnává jejich práce, ale oni se i přesto chtějí plnohodnotně stravovat a udržovat si tím svou linii a zdraví.

Nevýhody krabičkových diet

K nevýhodám krabičkových diet určitě patří jejich vyšší cena. Ta sice není nijak závratná, a to zejména, pokud si krabičkovou dietu zvolí člověk, který žije sám a nemusí se starat o další nákupy. V případě, že krabičkovou dietu dodržuje jen jeden člen v domácnosti (nebo více jejich členů) a přitom je potřeba vařit a nakupovat pro zbývající členy, už se může cena krabičkové diety podepsat na vašem finančním rozpočtu.

Pro koho je krabičková dieta vhodná?

Krabičková dieta je vhodná především pro ty, kteří chtějí shodit přebytečná kila, přitom ale nemají čas, nechce se jim nebo se nevyznají v přípravě těch správných jídel, která by jim zaručila komplexní výživu a přitom i pro hubnutí důležitý kalorický deficit. Často pro ně tato dieta může být startovacím můstkem pro to, aby si zvykli na pravidelnost i velikost jednotlivých porcí. Postupem času si sami mohou začít připravovat podobná jídla. Krabičkové diety jsou však vhodné i pro ty, kteří kvůli práci nestíhají jíst. Předem připravené krabičky je pak přinutí si na jídlo najít čas.

Jaké důležité parametry si při výběru krabičkové diety pohlídat?

Nabídka krabičkových diet je opravdu rozmanitá a i proto mohou při jejich výběru vznikat nemalé potíže. Jak si vybrat tu nejlepší krabičkovou dietu? Stačí se řídit důležitými parametry, mezi které patří:

 • počet jídel v krabičkové dietě za den,
 • kalorická hodnota jednotlivých porcí,
 • kvalita surovin, z nichž jsou jídla připravena,
 • původ použitých surovin,
 • čas rozvozu jídla (nejlepší je, když vám kurýr přiveze krabičky brzo ráno),
 • počet jídel za den (většinou pět nebo tři porce za den),
 • cena krabičkové diety (obvykle se uvádí cena za den včetně dopravy),
 • možnost konzultace.

Sledujte Ecoblog i na Facebooku a Instagramu

sledujte
Ecoblog
Facebook 
sledujte
Ecoblog
Instagram

Otázky a odpovědi

Lze s krabičkovou dietou zhubnout?

Ano s krabičkovou dietou se dá i zhubnout podle toho, jak je nastavená (měla by zohledňovat váš kalorický deficit) a podle toho, jak ji dodržujete (kromě jídel v krabičkách byste neměli konzumovat nic dalšího).

Můžu s krabičkovou dietou nabrat svaly?

Pro nabírání svalové hmoty jsou uzpůsobené krabičkové diety pro nabírání a růst svalové hmoty, které se od ostatních krabičkových diet liší ve složení jídel. Velký důraz je tady kladen na obsah bílkovin, které pomáhají budovat svalovou hmotu.

Je krabičková dieta vhodná i pro těhotné ženy?

Ano, krabičkové diety jsou vhodné i pro těhotné ženy. Jsou to především takové diety, u kterých není klíčový kalorický deficit, nýbrž zdravé a vyvážené stravování. Toho mohou těhotní i kojící ženy krabičkovou dietou snadno docílit. Dokonce existují takové krabičkové diety, které se svým složením přímo zaměřují na těhotné ženy nebo kojící maminky.

Kolik můžu s krabičkovou dietou zhubnout?

To, kolik s krabičkovou dietou zhubnete, je velmi individuální. Závisí to na mnoha faktorech, mimo jiné i na tom, jakou krabičkovou dietu si zvolíte a co navíc při ní ještě děláte (zejména pohyb a dostatečný pitný režim). Obvykle redukční krabičkové diety slibují úbytek 6 až 12 kilogramů za 12 týdnů.

Hrozí s krabičkovou dietou jo-jo efekt?

S krabičkovou dietou jo-jo efekt nehrozí už proto, že je dodržována pravidelnost v jídle. Dbá se i na nutriční profil jednotlivých jídel a stejně tak i na velikost porcí. 

Jak si doma udělat krabičkovou dietu?

Už kvůli vyšší ceně krabičkových diet vás může napadnout, že budete podle principu krabičkových diet hubnout doma a že si do krabiček tedy jídlo sami připravíte. Určitě nejste prvním ani posledním, koho tohle napadlo. Při přípravě domácí krabičkové diety se můžete řídit podle některé z krabičkových diet, kterou jste dříve vyzkoušeli nebo podle receptů a výživových doporučení na internetu. Přitom je důležité dodržet správné množství jídla, jeho nutriční profil a pravidelnost.

Nejlepší krabičková dieta PROSTĚJOV


VÝBĚR ECOBLOGU #1

Zdravé stravování

Krabičková dieta s názvem Zdravé stravování dokazuje, že tato forma diety v žádném případě není jen o redukci hmotnosti. Spíše než jen kalorický deficit upřednostňuje zdravé, pestré, vyvážené a pravidelné stravování, které si nicméně můžete nastavit dle vašich individuálních potřeb. Krabičková dieta Zdravé stravování nabízí celou škálu programů, podle kterých vám krabičkovou dietu ušijí na míru.

Krabičkové diety na Ecoblogu

Zdroje

 1. Krabičková dieta - https://cs.wikipedia.org/wiki/Krabi%C4%8Dkov%C3%A1_dieta
 2. Pitný režim - https://cs.wikipedia.org/wiki/Pitn%C3%BD_re%C5%BEim
 3. Dieta - https://cs.wikipedia.org/wiki/Dieta
 4. Dietní systém - https://www.zbynekmlcoch.cz/medicina/nemoci-lecba/diety-v-nemocnici-dietni-system-kalorie-kaloricka-hodnota-a-charakteristika
 5. Redukční systém - http://www.zdrav.cz/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=2075
Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Nejlepší krabičková dieta v Prostějově
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Krabičková dieta

Podobné články

Zanechte komentář