Domovská stránka » Krabičková dieta » ✅ Krabičková dieta ÚSTÍ NAD LABEM – TOP 8 (recenze)✅

✅ Krabičková dieta ÚSTÍ NAD LABEM – TOP 8 (recenze)✅

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Hledáte, jaká je nejlepší krabičková dieta v ÚSTÍ NAD LABEM?

Na Ecoblogu jsem jich zatím testoval 8.

V tomto srovnání se podíváme na to, které z nich byly ty nejlepší.

Pojďme na to!

Nejlepší krabičková dieta ÚSTÍ NAD LABEM


VÝBĚR ECOBLOGU #1

Zdravé stravování

Krabičková dieta s názvem Zdravé stravování dokazuje, že tato forma diety v žádném případě není jen o redukci hmotnosti. Spíše než jen kalorický deficit upřednostňuje zdravé, pestré, vyvážené a pravidelné stravování, které si nicméně můžete nastavit dle vašich individuálních potřeb. Krabičková dieta Zdravé stravování nabízí celou škálu programů, podle kterých vám krabičkovou dietu ušijí na míru.

TOP 3 Nejprodávanější krabičkové diety v ÚSTÍ NAD LABEM

Doporučuji
Zdravé stravování

Zdravé stravování

Celkové hodnocení: 5/5

Vybrat si můžete z více jak 12 programů. Co daný program preferuje, to lze lehce odvodit od jeho názvu. Krabičková dieta Zdravé stravování připravuje pokrmy v čele s týmem výživových specialistů.

Mačingová

Mačingová

Celkové hodnocení: 4.9/5

Krabičková dieta Antónia Mačingová jako jediná v ČR a na Slovensku vlastní certifikaci od výživové terapeutky Antónie Mačingová, která se působením stravy na tělo a zdraví věnuje už více než 20 let.

Fitness Food Menu

Fitness Food Menu

Celkové hodnocení: 4.8/5

Fitness Food Menu vaří profesionálové v čele s výživovými specialisty. Fitness Food Menu se může pyšnit vlastní řadou proteinových výrobků, těstovin a biokoření. Firma na trhu funguje už přes 11 let.

Zdravé stravování

Krabičková dieta Zdravé stravování

Že jsou krabičkové diety vhodné pro „lenochy”, kterým se nechce vařit nebo „tlouštíky” bez vůle připravit si kaloricky lépe vyhovující jídlo? Ale kdepak!

Krabičková dieta Zdravé stravování je důkazem toho, že je to moderní styl stravování pro všechny napříč generacemi, profesemi a úmysly.

Krabičková dieta zdravé stravování pomáhá vybudovat zdravější stravovací návyky, v nichž hlavní roli hraje pravidelnost.

Nabízí celou řadu programů, které jsou upraveny na míru individuálním stravovacím potřebám různých skupin uživatelů, mezi které můžete patřit i vy.

Krabičková dieta Zdravé stravování nabízí širokou škálu stravovacích programů s jídelníčky, které sestavuje tým výživových specialistů pod vedením nutriční terapeutky Mgr. Kateřiny Šimkové.

Krabičková dieta Zdravé stravování

Nabízí programy:

 • Pro zdraví,
 • Pro zdraví +,
 • Kombi week,
 • Meníčko,
 • Bez masa,
 • Pro mámy,
 • Fit +,
 • Protein +,
 • Detox,
 • Protein Extra,
 • Jídlo na víkend.

Každý program přitom nabízí více variant jídelníčku, hlavně co se obsahu kalorií týče. Jídelníčky v jednotlivých programech však lze vybírat i podle toho, zda jsou celodenní nebo vynechávají nějakou porci jídla, například jídelníček celodenní bez večeře, jídelníček celodenní bez snídaně, jídelníček dopolední, odpolední, bez svačin atd. Krabičková dieta Zdravé stravování se nezaměřuje pouze na hlavní města, nýbrž cílí na rozvoz i v menších městech skrz celou Českou republiku. 

Krabičková dieta Zdravé stravování

Přesto nelze zaručit, že zrovna k vám bude společnost rozvážet. Kromě rozvozu nabízí i síť odběrných míst, kde si můžete své jídlo na celý den vyzvednout. Stejně jako většina společností, které krabičkové diety nabízí, tak i Zdravé stravování jídlo rozváží vždy večer před dnem, pro který jsou jídla určeny.

Ceny krabičkových jídel od Zdravého stravování jsou ovlivněny výběrem konkrétního programu a jídelníčku, který nabízí. Například cena celodenního jídelníčku z programu Pro zdraví = 441 Kč/den (jídelníček 5000 kJ, 5 porcí za den). Celodenní program KETO pak vychází na částku od 537 Kč. Program Pro mámy s pěti porcemi jídla stojí od 503 Kč (7000 kJ).

Krabičková dieta Zdravé stravování

Výhody a nevýhody Zdravého stravování

K výhodám krabičkové diety ZDRAVÉ STRAVOVÁNÍ patří:

 • široká nabídka programů,
 • rozvoz do většiny míst v ČR.

Jako nevýhodu lze označit:

 • skutečnost, že při tak široké nabídce se může zákazník maličko ztrácet (tohle ale vyvažuje možnost online poradenství),
 • pro někoho vyšší cenu za stravování (zejména pak pro ty, kteří kromě této diety musí běžně vařit a nakupovat pro zbytek rodiny).

Reference zákazníků Zdravého stravování

Ivana Sottnerová, fitness trenérka a nutriční koučka

I přesto, že spoustu surovin musím ze svého jídelníčku vyřadit, krabičky od Zdravé stravování pro mě zůstávají i nadále velmi pestré.

Pavel Horváth, fotbalový trenér

Na krabičkové dietě Zdravé stravování mi vyhovuje, že jídlo rozvážejí do více měst, a tak ho můžu odebírat podle toho, kde se zrovna nacházím. Díky tomuto stravování jsem za 3 měsíce shodil 8 kilogramů.

Kuba Ryba, hudebník

 Jídlo od Zdravého stravování bylo mým třetím pokusem o krabičkovou dietu a musím říct, že až tato společnost mi po všech stránkách vyhovovala – hlavně její veganské menu, díky kterému jsem za tři měsíce zhubl 7 kilogramů.

Antónia Mačingová

Krabičková dieta Antónia Mačingová

Představte si, že jídlo, které běžně používáte, lze sestavit do receptů, které vám v rámci pravidelné stravy přinesou řadu zdravotních benefitů. Zharmonizovat váš organismus vám pomůže krabičková dieta Macingovarozvoz.cz, která jako jediná v České a na Slovensku vlastní certifikaci přímo od výživové terapeutky Antónie Mačingové. Krabičková dieta Antónia Mačingová jako jediná v ČR a na Slovensku vlastní certifikaci od výživové terapeutky Antónie Mačingová, která se působením stravy na tělo a zdraví věnuje už více než 20 let.

Tato krabičková dieta rozváží krabičky do většiny míst v České republice (působí také na Slovensku). Jedná se vždy o 28denní režim. Po tuto dobu se stravujete krabičkami této firmy. Jejich velkou výhodou je, že na rozdíl od ostatních podobných firem nabízí tato stravování i přes víkendy. Denně nabízí pokaždé čerstvé jídlo (na den dopředu). Výjimku tvoří víkendy, na které jídlo dostanete s předstihem už ve čtvrtek. Jídlo je však speciálně baleno tak, aby vždy zůstalo čerstvé.

Vybírat můžete z těchto programů:

 • Harmonizační (detoxikační) program na 28 dní
 • Fitness program -  stravování pro sportovce
 • Bez masa
 • Schůdková metoda 365 (celoroční udržovací stravování),
 • Stravování dle Antónie Mačingové.

Každý program si můžete individuálně nastavit. Záleží na vás, zda si vyberete tříchodové nebo pětichodové menu či program s víkendy nebo bez víkendů. Cena závisí na zvoleném programu, jeho individuálním nastavení a délce.

Výhody a nevýhody krabiček Mačingová

 • velkou výhodou tohoto programu je certifikace od Antónie Mačingové, kterou nevlastní jen tak někdo,
 • dalším plusem je pak nabídka jídel i přes celý víkend (jídlo na víkend dostanete ve čtvrtek).

Nevýhodou může být: 

 • pro někoho vyšší cena (ne vyšší než ostatní nabídka krabičkových diet),
 • každému nemusí vyhovovat nastavení programu na 20 nebo 28 dní.

Reference zákazníků krabiček Mačingová

Martina

Krabičková dieta mi vyhovuje z toho důvodu, že se o nic víc nemusím starat. Soustředím se pouze na práci a péči o moji postavu. Nemusím vařit ani nakupovat a jídlo mám i o víkendech.

Vlasta

Ke krabičkové dietě jsem se uchýlila, protože jsem chtěla mít v rukou to, co jím. A to se povedlo.

Viktor

Krabičková dieta mi pomohla nastartovat hubnoucí proces. Už jsem se konečně přestal motat v tom, co je správné, abych jedl. Zkrátka jsem se nemusel o nic starat. Později jsem do režimu zařadil i pohyb.

Fitness Food Menu

Krabičková dieta Jsme Fitness Food Menu

Péče o zdravý životní styl nebo hubnutí nikdy nebyla snazší. Dietní krabičky FITNESS FOOD MENU vám nabídnou program na míru, díky kterému shodíte přebytečné kilogramy a budete se fyzicky a psychicky cítit mnohem lépe. Pro krabičky Fitness Food Menu vaří profesionálové v čele s výživovými specialisty. Fitness Food Menu se může pyšnit vlastní řadou proteinových výrobků, těstovin a biokoření. 

Firma na trhu funguje už přes 11 let a krabičky dováží do 10 krajů v ČR – do Jihomoravského, Ústeckého, Libereckého, Středočeského (zatím ne Praha), Královehradeckého, Pardubického, na Vysočinu, do Jihočeského, Zlínského a Moravskoslezského kraje.

Vybrat si můžete z následujcíích programů:

 • RACIO
 • LOW CARB
 • VEGET
 • MUSCLE

Tyto programy lze dále nastavit podle toho, zda jsou určené pro muže nebo ženu a podle počtu celkových kalorií. Cena za den této krabičkové diety závisí na konkrétním nastavení. Například program RACIO (žena 5000 kJ) = od 430 Kč/den. Program MUSCLE (12000 kJ) = od 490 Kč/den. Krabičková dieta FFMenu za poplatek nabízí možnost vynechání nebo nahrazení konkrétní suroviny například ryb, hub, ořechů atd.

Výhody a nevýhody Fitness Food Menu

K výhodám patří:

 • nabídka vlastní řady proteinových výrobků, bio koření a těstovin a také originálních receptů,
 • široký rozptyl nabízených programů a možnost jejich úpravy.

Nevýhodou pak je:

 • nepokrytí celé ČR,
 • pro některé obecně vyšší cena krabiček.

Reference zákazníků Fitness Food Menu

Markéta

S krabičkovou dietou jsem spokojená, protože šetří můj čas a stravuji se zdravě a pravidelně.

Aleš

Díky krabičkové dietě mohu najet na pravidelnost, která mi dosud ve stravování chyběla.

Viktor

Krabičkové diety jsou výhodné v tom, že se o nic více nemusíte starat. Jídlo máte připravené a vy, pokud zrovna nevaříte zbytku rodiny (což není ideální), můžete řešit něco svého.

Jezte s námi

Krabičková dieta Jezte s námi

Už jste někdy přemýšleli nad tím, jaké by to bylo, kdyby vám někdo připravoval jídlo od pondělí do pátku a vy jste nemuseli nic řešit? Vyzkoušet to můžete s krabičkovou dietou Jezte s námi. Nutno ale podotknout, že tato „dieta”, lépe spíše způsob stravování není jen pro ty, kteří chtějí zhubnout, nýbrž i pro ty, kteří nemají čas na vaření, ale chtějí jíst zdravě a vyváženě.

Krabičky Jezte s námi si můžete objednat, pokud bydlíte v Ústeckém kraji, v Praze nebo v části Středočeského kraje. Právě tam totiž krabičky Jezte s námi doručují vždy čerstvá jídla připravená den dopředu, a to od pondělí do pátku.

Vybrat si můžete z následujících programů:

 • Chci zhubnout
 • Chci jíst zdravě / Sportuji
 • Low Carb
 • Jsem Vegetarián

Program lze dále konkrétně nastavovat, a to podle toho, zda jste muž nebo žena. Jídelníček lze upravit na míru i pro diabetiky. Za poplatek lze z jídelníčku vyřadit nebo v něm nahradit surovinu, která vám nevyhovuje. Každý den se můžete těšit na pět plnohodnotných chodů, které vás zasytí. Cena programů se odvíjí na jejich individuálním nastavení. Například už od 420 Kč/ den v programu ŽENA Chci zhubnout nebo od 445 Kč/ den v programu MUŽ VEGETARIÁN.

Výhody a nevýhody krabiček Jezte s námi

K výhodám krabiček Jezte s námi patří:

 • dostatečná nabídka programů, která zohledňuje i vegetariány
 • možnost individuální úpravy jídelníčku a doručování vždy den předem
 • dietu doporučují známé osobnosti

Jako nevýhodu můžete vidět:

 • doručování jen po Praze, v Ústeckém a v části Středočeského kraje
 • pro někoho obecně dražší cena za krabičky

Reference zákazníků Jezte s námi

Dita

Díky krabičkám Jezte s námi mám pocit, že pro sebe a své zdraví dělám maximum. Nemusím nic chystat a pokaždé mám čerstvé jídlo do práce. 

Lenka

Ke krabičkám Jezte s námi se vracím pravidelně asi 3x ročně. Jídlo chutná delikátně a je vždy hezky připravené. Proto doporučuji.

Ondřej

Díky krabičkám hubnu a cítím se celkově líp. Takhle dobře už jsem se dlouho necítil, a proto na pravidelné stravě asi něco bude. Krabičky Jezte s námi určitě doporučuji.

Fit and Health

Krabičková dieta Fit and Health

Dietní krabičky nemusí být jen o hubnutí, přesto s nimi lze shodit pěknou řádku kilogramů. Dietní krabičky jsou však i o pravidelném stravování a lásce k jídlu. Také dietní krabičky Fit and Health jsou důkazem toho, že při změně režimu nemusíte hladovět, právě naopak si pochutnáte tak, jako nikdy.

Bohužel se chutné krabičky Fit and Health soustřeďují jen na Prahu, Plzeň, Karlovy Vary, Děčín, Most, Chomutov a velmi blízké okolí. Nabízí ale široký výběr programů, ze kterého si vybere opravdu každý, ať chce zhubnout, váhu si udržet nebo jen neřešit vaření, nakupování a počítání kalorií.

Na výběr jsou konkrétně tyto programy:

 • LUNCH BOX (nabídka pouze oběda)
 • STARTER BOX (oběd + večeře)
 • OFFICE BOX (snídaně + oběd)
 • BALANCE (snídaně + oběd + večeře)
 • DIET PLAN (celodenní stravování)
 • SLIM FIT (celodenní stravování)
 • LOW CARB (snídaně + oběd + večeře)
 • LOW CARB 2 (snídaně + oběd + večeře)
 • FIT DAY (snídaně + oběd + večeře)
 • SUPER FIT (celodenní stravování)
 • STAY FIT (celodenní stravování)
 • GROW UP (celodenní stravování)
 • LOW CARB 1 (snídaně + oběd + večeře)

Programy se odlišují počtem kalorií a cílem, kterého chcete jejich dodržováním dosáhnout. Společnost nabízí jídla od pondělí do soboty. Jejich cena závisí na zvoleném programu a jeho individuálním nastavení, už od 401 Kč na celý den.

Výhody a nevýhody Fit and Health krabiček

K výhodám patří:

 • opravdu široká nabídka programů, ze které si vyberete podle představ
 • nabídka jídel i na sobotu

Nevýhodou pak je:

 • rozvoz jen v určitých místech, nepokrytí celé ČR
 • špatná orientace ve velkém výčtu programů

Reference zákazníků Fit and Health krabiček

Kateřina

S krabičkami Fit and Health se stravuji už nějakou dobu a musím je doporučit. Jídlo je čersTvé, pestré, krásně naaranžované a k tomu velmi chutné.

Andrea

Díky krabičkám Fit and Health jsem za 14 dní pozvolna zhubla 2,5 kilogramu, aniž bych měla pocit, že se nějak omezuji.

Lucie

Jídlo skvělé a komunikace ohledně dovozu fantastická. Vřele doporučuji.

FitMeal krabičková dieta

Krabičková dieta FitMeal

Protože žádná dieta není dlouhodobě udržitelná, je potřeba pro zdravý životní styl hledat něco, co lze dodržovat dlouhodobě. Jedním ze způsobů vašeho stravování může být krabičková dieta FitMeal, která nabízí četné výhody. Krabičková dieta FitMeal nezakazuje ani nijak neomezuje. Suroviny, jako je smetana nebo tuk neobchází obloukem, nýbrž je do svých receptů zahrnuje, ale ve správném množství.

U krabiček FitMeal se můžete těšit na běžná česká jídla, třeba na svíčkovou. Tu ale odborníci z FitMeal upravili tak, aby vyhovovala požadavkům na zdravé stravování. Ani sladké není u FitMeal tabu, naopak krabičky nabízejí zdravé domácí mlsání. Výjimečné jsou i nabídkou čerstvého pečiva z domácí pekárny ve svém blízkém okolí, nabídkou čerstvých těstovin Pasta Mamma, nabídkou mladých výhonků, bylinek, ovoce a zeleniny od lokálních dodavatelů.

Krabičky FitMeal rozvážejí ve městech Praha, Mladá Boleslav, Liberec, Nový Bor, Varnsdorf, Rumburk, Děčín, Ústí nad Labem.

Vybrat si můžete z následujících programů:

 • PROGRAM SLIM (1200 kCal)
 • PROGRAM BASIC (1400 kCal)
 • PROGRAM STANDARD (1700 kCal)
 • PROGRAM FIT (2000 kCal)
 • PROGRAM GIANT (2500 kCal)

Cena se liší podle toho, jaký program si nastavíte a jak jej případně podle sebe upravíte, a to už od 410 Kč/den. Na webu je dostupná pohodlná kalkulačka, ve které si můžete nastavit vaše parametry a ona vám vypočítá, kolik za krabičky zaplatíte. Krabičky FitMeal doručují na dva dny, a to v úterý, čtvrtek a neděli. Možné je doručení i o víkendu (krabičky na víkend dostanete už ve čtvrtek s pátečním menu). Vybrat si můžete i variantu s masem nebo bez masa.

Výhody a nevýhody krabiček FitMeal

K výhodám krabiček patří:

 • široká nabídka programů a možnost jejich nastavení
 • doručování krabiček i na víkend a možnost zvolit bezmasý jídelníček

Nevýhodou pak je:

 • nepokrytí celé ČR
 • pro někoho možná obecně vyšší cena krabiček

Reference zákazníků krabiček FitMeal

Jiří

Krabičky FitMeal jsem začal využívat v rámci mé péče o figuru. Jídlo chutná dokonale a s rozvozovým kurýrem je vždy super domluva.

Jakub

Díky krabičkám FitMeal šetřím čas strávený v kuchyni a nakupováním. Krabičky jsou pokaždé čerstvé a nemusím počítat kalorie.

Kateřina Sokolová

Krabičky mi pomáhají udržet se dlouhodobě ve formě, což je pro mě jako pro modelku klíčové.

PanKrabička.cz

Krabičková dieta - PanKrabička.cz

PanKrabička.cz je krabičková dieta s osobním příběhem na jejím začátku. Je nastavena tak, abyste jedli zdravě, pravidelně a vyváženě a abyste přes den zkrátka nepociťovali hlad. PanKrabička.cz rozváží v Teplicích, Bílině, Ústí nad Labem a blízkém okolí těchto měst.

Vybrat si můžete ze dvou základních programů, a to podle pohlaví:

 • PROGRAM 5000 kJ – vhodný pro ženy
 • PROGRAM 7000 Kj – vhodný pro muže

Jedná se o celodenní menu, kdy je vám vždy den předem dodáno pět jídel – snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře. Cena je závislá na individuálním nastavení programu. V ceníku si můžete vybrat verzi na 5 dní v týdnu nebo verzi na 6 dní v týdnu (i se sobotami). Délku vaší krabičkové diety si můžete nastavit buď na dva týdny (10x celodenní menu) nebo měsíc (20x celodenní menu). Platí, že čím déle krabičky odebíráte, tím levněji vychází.

Výhody a nevýhody krabiček PanKrabička.cz

K výhodám patří:

 • nabídka redukčních programů slibujících efekt
 • možnost mít celodenní jídlo až na 6 dnů v týdnu, rozvoz vždy den předem, který zaručí čerstvost

Nevýhodou pak je:

 • rozvoz omezený jen na určité lokality
 • strohá nabídka programů, chybí například jídelníček pro vegetariány

Chutné krabičky

Krabičková dieta - Chutné krabičky

O jídlo se nemusíte přes den vůbec starat, a přesto nemusíte být o hladu nebo pociťovat následky nepravidelné stravy. Stačí, když se spolehnete na Chutné krabičky, které vám dovezou pětichodové jídlo na celý den až k vám domů. Chutné krabičky rozvážejí v okolí Teplicka a Ústí nad Labem. Na webu sice nemají výčet různých programů, ale nabízí možnost individuální úpravu základního jídelníčku na míru vašim potřebám.

Chutné krabičky, to je redukční program pro ženy a muže:

 • kdy je ženám určeno 5000 až 6000 kJ
 • a mužům 7000 až 7500 kJ

Krabičky dostanete vždy den předem, objednávat si je můžete na každý všední den, to je od pondělí do pátku. Cena závisí na nastaveném programu.

Jaké jsou výhody a nevýhody Chutných krabiček?

Mezi výhody patří:

 • možnost individuální úpravy jídelníčku na požádání
 • dovoz vždy na den dopředu

Nevýhodou je:

 • rozvoz omezený jen na určité lokality
 • chybí nabídka přípravy jídel na víkend

Reference zákazníků Chutných krabiček

Věrka

Krabičková dieta Chutné krabičky mi pomohla shodit až 8 přebytečných kilogramů, takže velká spokojenost.

Manželé Strakovi

Do Chutných krabiček jsme šli společně s manželem. Ten ke krabičkám přidal i pravidelný běh. Za dva měsíce má dole 15 kilogramů a já 6 kilo. Krabičky jsou chutné a pestré.

Filip

Žiju sám, a proto jsem nakupování přes týden úplně vynechal a spolehl se jen na krabičky. Musím říct, že čas, který jsem tímto ušetřil, je neskutečný.

Nejlepší krabičková dieta ÚSTÍ NAD LABEM


VÝBĚR ECOBLOGU #1

Zdravé stravování

Krabičková dieta s názvem Zdravé stravování dokazuje, že tato forma diety v žádném případě není jen o redukci hmotnosti. Spíše než jen kalorický deficit upřednostňuje zdravé, pestré, vyvážené a pravidelné stravování, které si nicméně můžete nastavit dle vašich individuálních potřeb. Krabičková dieta Zdravé stravování nabízí celou škálu programů, podle kterých vám krabičkovou dietu ušijí na míru.

Co jsou krabičkové diety?

Krabičková dieta je forma redukční diety, kdy její uživatel jí jen to, co má připraveno v krabičkách. Tato dieta cílí nejen na pestré složení stravy, nýbrž i na její správné množství a pravidelnost.

Jak krabičkové diety fungují?

Krabičkové diety nejčastěji fungují na základě spolupráce s firmou, která tento způsob diety či stravování nabízí. Ovšem na principu krabičkové diety si můžete jídlo do krabiček připravovat i sami. Smyslem krabičkové diety je zajistit si jídlo na celý den, které navíc rozdělíte do tří až pěti pravidelných porcí. Přitom jídlo je upraveno tak, aby výživově a kaloricky odpovídalo vaší konkrétní dietě (redukční, udržovací, nabírací...). V případě, že si pro krabičkovou dietu vyberete firmu, její kurýr vám jídlo obvykle přiveze každé ráno.

Proč si krabičkovou dietu pořídit?

Hlavním důvodem, proč si krabičkovou dietu pořídit, je její komplexnost a úspora času. V krabičkách máte vše připraveno tak, aby byl zajištěn váš vyvážený příjem jídla a abyste mohli dodržovat pravidelnost jednotlivých porcí. Vy se o nic více nestaráte. Na vás je tak zasednout k připravenému jídlu ve vámi zvolenou hodinu. Nemusíte počítat kalorie, cokoliv připravovat ani nakupovat.

Jaké jsou druhy krabičkových diet?

Krabičkových diet existuje celá škála, z níž je potřeba si vybrat takovou, která vám bude vyhovovat. Přitom záleží, jestli chcete kila shazovat (potom si vyberete redukční krabičkovou dietu) nebo si svou váhu jen udržet (udržovací krabičková dieta). Pomocí krabičkové diety však můžete i podpořit růst svalové hmoty (krabičková dieta se pak nejčastěji jmenuje nabírací a je u ní kladen důraz na zvýšený příjem bílkovin). Krabičkové diety jsou dnes přizpůsobeny i veganům, celiakům. Narazit můžete na whole30 krabičkovou dietu nebo lowcarb krabičkovou dietu. Výběr je opravdu pestrý. 

Jaká je kvalita krabičkových diet?

U krabičkových diet je velký důraz kladen na kvalitu použitých surovin. Vzhledem k tomu, že krabičková dieta je po nějaký čas jediným zdrojem vašeho příjmu, musí obsahovat ty nejkvalitnější suroviny ve vyváženém poměru tak, aby se dostavily účinky a vaše tělo v žádném případě nestrádalo.

Výhody krabičkových diet

K výhodám krabičkových diet patří jejich nenáročnost na přípravu. Krabičky zkrátka jen otevíráte ve vámi stanovený čas. Nemusíte trávit čas v kuchyni vyvařováním ani v obchodě nakupováním. Díky krabičkové dietě se můžete naplno soustředit na hubnutí. Často krabičkové diety využívají lidé, které plně zaměstnává jejich práce, ale oni se i přesto chtějí plnohodnotně stravovat a udržovat si tím svou linii a zdraví.

Nevýhody krabičkových diet

K nevýhodám krabičkových diet určitě patří jejich vyšší cena. Ta sice není nijak závratná, a to zejména, pokud si krabičkovou dietu zvolí člověk, který žije sám a nemusí se starat o další nákupy. V případě, že krabičkovou dietu dodržuje jen jeden člen v domácnosti (nebo více jejich členů) a přitom je potřeba vařit a nakupovat pro zbývající členy, už se může cena krabičkové diety podepsat na vašem finančním rozpočtu.

Pro koho je krabičková dieta vhodná?

Krabičková dieta je vhodná především pro ty, kteří chtějí shodit přebytečná kila, přitom ale nemají čas, nechce se jim nebo se nevyznají v přípravě těch správných jídel, která by jim zaručila komplexní výživu a přitom i pro hubnutí důležitý kalorický deficit. Často pro ně tato dieta může být startovacím můstkem pro to, aby si zvykli na pravidelnost i velikost jednotlivých porcí. Postupem času si sami mohou začít připravovat podobná jídla. Krabičkové diety jsou však vhodné i pro ty, kteří kvůli práci nestíhají jíst. Předem připravené krabičky je pak přinutí si na jídlo najít čas.

Jaké důležité parametry si při výběru krabičkové diety pohlídat?

Nabídka krabičkových diet je opravdu rozmanitá a i proto mohou při jejich výběru vznikat nemalé potíže. Jak si vybrat tu nejlepší krabičkovou dietu? Stačí se řídit důležitými parametry, mezi které patří:

 • počet jídel v krabičkové dietě za den,
 • kalorická hodnota jednotlivých porcí,
 • kvalita surovin, z nichž jsou jídla připravena,
 • původ použitých surovin,
 • čas rozvozu jídla (nejlepší je, když vám kurýr přiveze krabičky brzo ráno),
 • počet jídel za den (většinou pět nebo tři porce za den),
 • cena krabičkové diety (obvykle se uvádí cena za den včetně dopravy),
 • možnost konzultace.

Sledujte Ecoblog i na Facebooku a Instagramu

sledujte
Ecoblog
Facebook 
sledujte
Ecoblog
Instagram

Otázky a odpovědi

Lze s krabičkovou dietou zhubnout?

Ano s krabičkovou dietou se dá i zhubnout podle toho, jak je nastavená (měla by zohledňovat váš kalorický deficit) a podle toho, jak ji dodržujete (kromě jídel v krabičkách byste neměli konzumovat nic dalšího).

Můžu s krabičkovou dietou nabrat svaly?

Pro nabírání svalové hmoty jsou uzpůsobené krabičkové diety pro nabírání a růst svalové hmoty, které se od ostatních krabičkových diet liší ve složení jídel. Velký důraz je tady kladen na obsah bílkovin, které pomáhají budovat svalovou hmotu.

Je krabičková dieta vhodná i pro těhotné ženy?

Ano, krabičkové diety jsou vhodné i pro těhotné ženy. Jsou to především takové diety, u kterých není klíčový kalorický deficit, nýbrž zdravé a vyvážené stravování. Toho mohou těhotní i kojící ženy krabičkovou dietou snadno docílit. Dokonce existují takové krabičkové diety, které se svým složením přímo zaměřují na těhotné ženy nebo kojící maminky.

Kolik můžu s krabičkovou dietou zhubnout?

To, kolik s krabičkovou dietou zhubnete, je velmi individuální. Závisí to na mnoha faktorech, mimo jiné i na tom, jakou krabičkovou dietu si zvolíte a co navíc při ní ještě děláte (zejména pohyb a dostatečný pitný režim). Obvykle redukční krabičkové diety slibují úbytek 6 až 12 kilogramů za 12 týdnů.

Hrozí s krabičkovou dietou jo-jo efekt?

S krabičkovou dietou jo-jo efekt nehrozí už proto, že je dodržována pravidelnost v jídle. Dbá se i na nutriční profil jednotlivých jídel a stejně tak i na velikost porcí. 

Jak si doma udělat krabičkovou dietu?

Už kvůli vyšší ceně krabičkových diet vás může napadnout, že budete podle principu krabičkových diet hubnout doma a že si do krabiček tedy jídlo sami připravíte. Určitě nejste prvním ani posledním, koho tohle napadlo. Při přípravě domácí krabičkové diety se můžete řídit podle některé z krabičkových diet, kterou jste dříve vyzkoušeli nebo podle receptů a výživových doporučení na internetu. Přitom je důležité dodržet správné množství jídla, jeho nutriční profil a pravidelnost.

Nejlepší krabičková dieta ÚSTÍ NAD LABEM


VÝBĚR ECOBLOGU #1

Zdravé stravování

Krabičková dieta s názvem Zdravé stravování dokazuje, že tato forma diety v žádném případě není jen o redukci hmotnosti. Spíše než jen kalorický deficit upřednostňuje zdravé, pestré, vyvážené a pravidelné stravování, které si nicméně můžete nastavit dle vašich individuálních potřeb. Krabičková dieta Zdravé stravování nabízí celou škálu programů, podle kterých vám krabičkovou dietu ušijí na míru.

Krabičkové diety na Ecoblogu

Zdroje

 1. Krabičková dieta - https://cs.wikipedia.org/wiki/Krabi%C4%8Dkov%C3%A1_dieta
 2. Pitný režim - https://cs.wikipedia.org/wiki/Pitn%C3%BD_re%C5%BEim
 3. Dieta - https://cs.wikipedia.org/wiki/Dieta
 4. Dietní systém - https://www.zbynekmlcoch.cz/medicina/nemoci-lecba/diety-v-nemocnici-dietni-system-kalorie-kaloricka-hodnota-a-charakteristika
 5. Redukční systém - http://www.zdrav.cz/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=2075
Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Nejlepší krabičková dieta v Ústí nad Labem
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Krabičková dieta

Podobné články

Zanechte komentář