Domovská stránka » Econea » Econea recenze: Ekologická skleněná láhev Equa Mismatch [zkušenost]

Econea recenze: Ekologická skleněná láhev Equa Mismatch [zkušenost]

by Radek
0 komentářů

Ekologická skleněná láhev Equa Mismatch je krásným designovým kouskem, kde je kladen důraz na minimalismus a kvalitní řemeslné zpracování. Hodně velký důraz se při výrobě této láhve klade také na ergonomii, aby se z láhve dobře pilo a dobře se držela.

Ekologická skleněná láhev Equa Mismatch a moje zkušenosti

Krom hezkého těla má tato láhev i nerezové víčko se silikonem, které nepropustí ani kapičku. Díky širokému hrdlu je možné vkládat i kousky ovoce a vodu tak vhodně ochutit. Já občas přidávám citron nebo goji.

ekologická láhev equa mismatch
Velký test 7 ekologických skleněných lahví a hrnků

Tuto i další skleněné láhve a hrnky jsem testoval ve velkém testu před pár týdny. A moje zkušenosti s touto láhví jsou velmi dobré.

ekologická láhev equa mismatch
Equa Mismatch v minimalistickém designu

Proč ale ekologické skleněné láhve vůbec používat? Kohoutková voda o 99 % levnější než balená, takže můžete ušetřit doslova tisíce a ještě vyjádřit svůj názor na nesmyslné jednorázové PETky, kterých máme bohužel plné skládky i oceány.

Ekologická skleněná láhev Equa Mismatch – zhodnocení

Z láhve se mi výborně pije a voda z ní chutná moc dobře. Navíc se dobře drží a moc se mi líbí její krásný design. Pozor si ale musíte dát v momentě, kdy láhev doslouží. Je totiž z borosilikátového skla a problematicky se recykluje.

Líbilo se mi
  • krásný minimalistický design
  • perfektně těsní
  • lze dát do myčky
  • skvělá chuť vody ze skla
Nelíbilo se mi
  • “problém” s recyklací borosilikátového skla

Výrobce Equa Mismatch

Příběh firmy Equa začal v momentě, kdy její zakladatel Anže šel po krásné pláži ve Slovinsku a byl zklamaný množstvím plastových lahví, které plavaly v oceánu. Od té doby uvažoval nad tím, jak Zemi od tohoto břímě ulevit. Proto se rozhodl založit značku Equa, která v sobě spojuje slova ECO a AQUA (voda) a také znamená oceán v latině. Od roku 2010 tak spolu se svým týmem navrhuje a vyrábí opakovaně použitelné lahve.

Planeta nebo plasty?

Kdo stojí za společností Econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky. Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

econea
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář