Domovská stránka » Žebříčky » [SROVNÁNÍ]✅ Nejlepší krabičková dieta (recenze) ✅

[SROVNÁNÍ]✅ Nejlepší krabičková dieta (recenze) ✅

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Hledáte, jaká je nejlepší krabičková dieta na českém trhu?

Na Ecoblogu jsem jich testoval již více jak 10.

V tomto srovnání se podíváme na to, které z nich byly ty nejlepší.

Pojďme na to!

Nejlepší krabičková dieta


VÝBĚR ECOBLOGU #1

Zdravé stravování

Krabičková dieta s názvem Zdravé stravování dokazuje, že tato forma diety v žádném případě není jen o redukci hmotnosti. Spíše než jen kalorický deficit upřednostňuje zdravé, pestré, vyvážené a pravidelné stravování, které si nicméně můžete nastavit dle vašich individuálních potřeb. Krabičková dieta Zdravé stravování nabízí celou škálu programů, podle kterých vám krabičkovou dietu ušijí na míru.

TOP 3 Nejprodávanější krabičkové diety

Doporučuji
Nejlepší krabičková dieta - Zdravé stravování

Zdravé stravování

Celkové hodnocení: 5/5

Vybrat si můžete z více jak 12 programů. Co daný program preferuje, to lze lehce odvodit od jeho názvu. Krabičková dieta Zdravé stravování připravuje pokrmy v čele s týmem výživových specialistů.

Nejlepší krabičková dieta - NutritionPro

NutritionPro

Celkové hodnocení: 4.9/5

Krabičková dieta NutritionPro zaměstnává jen ty nejlepší kuchaře, kteří při výrobě jednotlivých jídel používají moderní výrobní plochu a nejmodernější technologie pro šetrné zpracování surovin.

Nejlepší krabičková dieta - Nutric Bistro

Nutric Bistro

Celkové hodnocení: 4.8/5

V každém programu si můžete vybrat základní variantu, a to 3 jídla denně (snídaně, oběd, večeře) nebo variantu jen 2 jídla denně. Jídlo vám firma doveze, nebo si jej můžete vyzvednout na jednom z výdejním míst.

Co jsou krabičkové diety?

Krabičková dieta je forma redukční diety, kdy její uživatel jí jen to, co má připraveno v krabičkách. Tato dieta cílí nejen na pestré složení stravy, nýbrž i na její správné množství a pravidelnost.

Jak krabičkové diety fungují?

Krabičkové diety nejčastěji fungují na základě spolupráce s firmou, která tento způsob diety či stravování nabízí. Ovšem na principu krabičkové diety si můžete jídlo do krabiček připravovat i sami. Smyslem krabičkové diety je zajistit si jídlo na celý den, které navíc rozdělíte do tří až pěti pravidelných porcí. Přitom jídlo je upraveno tak, aby výživově a kaloricky odpovídalo vaší konkrétní dietě (redukční, udržovací, nabírací...). V případě, že si pro krabičkovou dietu vyberete firmu, její kurýr vám jídlo obvykle přiveze každé ráno.

Proč si krabičkovou dietu pořídit?

Hlavním důvodem, proč si krabičkovou dietu pořídit, je její komplexnost a úspora času. V krabičkách máte vše připraveno tak, aby byl zajištěn váš vyvážený příjem jídla a abyste mohli dodržovat pravidelnost jednotlivých porcí. Vy se o nic více nestaráte. Na vás je tak zasednout k připravenému jídlu ve vámi zvolenou hodinu. Nemusíte počítat kalorie, cokoliv připravovat ani nakupovat.

Jaké jsou druhy krabičkových diet?

Krabičkových diet existuje celá škála, z níž je potřeba si vybrat takovou, která vám bude vyhovovat. Přitom záleží, jestli chcete kila shazovat (potom si vyberete redukční krabičkovou dietu) nebo si svou váhu jen udržet (udržovací krabičková dieta). Pomocí krabičkové diety však můžete i podpořit růst svalové hmoty (krabičková dieta se pak nejčastěji jmenuje nabírací a je u ní kladen důraz na zvýšený příjem bílkovin). Krabičkové diety jsou dnes přizpůsobeny i veganům, celiakům. Narazit můžete na whole30 krabičkovou dietu nebo lowcarb krabičkovou dietu. Výběr je opravdu pestrý. 

Jaká je kvalita krabičkových diet?

U krabičkových diet je velký důraz kladen na kvalitu použitých surovin. Vzhledem k tomu, že krabičková dieta je po nějaký čas jediným zdrojem vašeho příjmu, musí obsahovat ty nejkvalitnější suroviny ve vyváženém poměru tak, aby se dostavily účinky a vaše tělo v žádném případě nestrádalo.

Výhody krabičkových diet

K výhodám krabičkových diet patří jejich nenáročnost na přípravu. Krabičky zkrátka jen otevíráte ve vámi stanovený čas. Nemusíte trávit čas v kuchyni vyvařováním ani v obchodě nakupováním. Díky krabičkové dietě se můžete naplno soustředit na hubnutí. Často krabičkové diety využívají lidé, které plně zaměstnává jejich práce, ale oni se i přesto chtějí plnohodnotně stravovat a udržovat si tím svou linii a zdraví.

Nevýhody krabičkových diet

K nevýhodám krabičkových diet určitě patří jejich vyšší cena. Ta sice není nijak závratná, a to zejména, pokud si krabičkovou dietu zvolí člověk, který žije sám a nemusí se starat o další nákupy. V případě, že krabičkovou dietu dodržuje jen jeden člen v domácnosti (nebo více jejich členů) a přitom je potřeba vařit a nakupovat pro zbývající členy, už se může cena krabičkové diety podepsat na vašem finančním rozpočtu.

Pro koho je krabičková dieta vhodná?

Krabičková dieta je vhodná především pro ty, kteří chtějí shodit přebytečná kila, přitom ale nemají čas, nechce se jim nebo se nevyznají v přípravě těch správných jídel, která by jim zaručila komplexní výživu a přitom i pro hubnutí důležitý kalorický deficit. Často pro ně tato dieta může být startovacím můstkem pro to, aby si zvykli na pravidelnost i velikost jednotlivých porcí. Postupem času si sami mohou začít připravovat podobná jídla. Krabičkové diety jsou však vhodné i pro ty, kteří kvůli práci nestíhají jíst. Předem připravené krabičky je pak přinutí si na jídlo najít čas.

Jaké důležité parametry si při výběru krabičkové diety pohlídat?

Nabídka krabičkových diet je opravdu rozmanitá a i proto mohou při jejich výběru vznikat nemalé potíže. Jak si vybrat tu nejlepší krabičkovou dietu? Stačí se řídit důležitými parametry, mezi které patří:

 • počet jídel v krabičkové dietě za den,
 • kalorická hodnota jednotlivých porcí,
 • kvalita surovin, z nichž jsou jídla připravena,
 • původ použitých surovin,
 • čas rozvozu jídla (nejlepší je, když vám kurýr přiveze krabičky brzo ráno),
 • počet jídel za den (většinou pět nebo tři porce za den),
 • cena krabičkové diety (obvykle se uvádí cena za den včetně dopravy),
 • možnost konzultace.

Nejlepší krabičková dieta


VÝBĚR ECOBLOGU #1

Zdravé stravování

Krabičková dieta s názvem Zdravé stravování dokazuje, že tato forma diety v žádném případě není jen o redukci hmotnosti. Spíše než jen kalorický deficit upřednostňuje zdravé, pestré, vyvážené a pravidelné stravování, které si nicméně můžete nastavit dle vašich individuálních potřeb. Krabičková dieta Zdravé stravování nabízí celou škálu programů, podle kterých vám krabičkovou dietu ušijí na míru.

Další testované krabičkové diety

Celkové hodnocení: 4.6/5

Nutric Bistro

Nutric Bistro je krabičková dieta pro Prahu a okolí, která vám připraví nutričně vyvážená jídla pro každý den. Prémiové krabičky Nutric Bistro pro vás připravuje tým těch nejlepších kuchařů v čele s nutričními terapeuty.

Celkové hodnocení: 4.6/5

Dieta v krabičce

Dieta v krabičce je krabičková dieta s rozvážkou po Praze a Středočeském kraji, která dbá na vyvážený a pestrý jídelníček. Vždy pět chutných chodů – snídani, svačinu, oběd, svačinu a večeři nabízí v maličko se lišících programech SLIM, SLIM FIT, FIT A BALANCE.

Celkové hodnocení: 4.6/5

Vitalbox

Krabičková dieta Vitalbox, která na trhu působí už od roku 2014, o sobě říká, že je nejchutnější krabičkovou dietou na trhu. Krabičková dieta Vitalbox nabízí mnoho programů, pod kterými jsou podepsaní osobní fitness trenéři s dlouholetou praxí Jakub a Eva Krausovi.

Celkové hodnocení: 4.5/5

ABC Dieta

ABC dieta je krabičková dieta, která vám pomůže se stravovat nejen vyváženě, ale i pohodlně. ABC dieta nabízí osobní odběr a rozvoz v Praze a jejím okolí. Přitom nabízí řadu programů – KLASICKÝ, VEGETARIÁNSKÝ, DIABETICKÝ, BEZLAKTÓZOVÝ nebo KETO program.

Celkové hodnocení: 4.5/5

Fit Kitchen

Fitkitchen je krabičková dieta pro každou příležitost s doručením po Praze zdarma. Zaměřuje se na hubnoucí programy a na programy, které podporují nárůst svalové hmoty. Má více než 100 jídel v nabídce, od 89 Kč za porci.

Celkové hodnocení: 4.5/5

FIT-strava

Chcete hubnout nebo alespoň udržet svou váhu? Jenže nemáte čas pravidelně vyvařovat a plánovat své stravování? Potom se můžete spolehnout na krabičkovou dietu Fitstrava, která nabízí programy pro muže i ženy.

Celkové hodnocení: 4.5/5

Ježkovy krabičky

Stravovat se podle krabičkové diety s neotřelým názvem Ježkovy krabičky můžete v případě, že bydlíte Praze, Pardubicích, Hradci Králové, v Chrudimi, Poděbradech nebo v Kolíně. Právě tam Ježkovy krabičky doručují. Doručit si jídlo můžete domů, do práce nebo na odběrné místo.

Otázky a odpovědi

Lze s krabičkovou dietou zhubnout?

Ano s krabičkovou dietou se dá i zhubnout podle toho, jak je nastavená (měla by zohledňovat váš kalorický deficit) a podle toho, jak ji dodržujete (kromě jídel v krabičkách byste neměli konzumovat nic dalšího).

Můžu s krabičkovou dietou nabrat svaly?

Pro nabírání svalové hmoty jsou uzpůsobené krabičkové diety pro nabírání a růst svalové hmoty, které se od ostatních krabičkových diet liší ve složení jídel. Velký důraz je tady kladen na obsah bílkovin, které pomáhají budovat svalovou hmotu.

Je krabičková dieta vhodná i pro těhotné ženy?

Ano, krabičkové diety jsou vhodné i pro těhotné ženy. Jsou to především takové diety, u kterých není klíčový kalorický deficit, nýbrž zdravé a vyvážené stravování. Toho mohou těhotní i kojící ženy krabičkovou dietou snadno docílit. Dokonce existují takové krabičkové diety, které se svým složením přímo zaměřují na těhotné ženy nebo kojící maminky.

Kolik můžu s krabičkovou dietou zhubnout?

To, kolik s krabičkovou dietou zhubnete, je velmi individuální. Závisí to na mnoha faktorech, mimo jiné i na tom, jakou krabičkovou dietu si zvolíte a co navíc při ní ještě děláte (zejména pohyb a dostatečný pitný režim). Obvykle redukční krabičkové diety slibují úbytek 6 až 12 kilogramů za 12 týdnů.

Hrozí s krabičkovou dietou jo-jo efekt?

S krabičkovou dietou jo-jo efekt nehrozí už proto, že je dodržována pravidelnost v jídle. Dbá se i na nutriční profil jednotlivých jídel a stejně tak i na velikost porcí. 

TIP: Nedávno jsme zde testovali i MioMat a Luli Ched Midi pro snadné vaření.

Jak si doma udělat krabičkovou dietu?

Už kvůli vyšší ceně krabičkových diet vás může napadnout, že budete podle principu krabičkových diet hubnout doma a že si do krabiček tedy jídlo sami připravíte. Určitě nejste prvním ani posledním, koho tohle napadlo. Při přípravě domácí krabičkové diety se můžete řídit podle některé z krabičkových diet, kterou jste dříve vyzkoušeli nebo podle receptů a výživových doporučení na internetu. Přitom je důležité dodržet správné množství jídla, jeho nutriční profil a pravidelnost.

Sledujte Ecoblog i na Facebooku a Instagramu

sledujte
Ecoblog
Facebook 
sledujte
Ecoblog
Instagram

Nejlepší krabičková dieta


VÝBĚR ECOBLOGU #1

Zdravé stravování

Krabičková dieta s názvem Zdravé stravování dokazuje, že tato forma diety v žádném případě není jen o redukci hmotnosti. Spíše než jen kalorický deficit upřednostňuje zdravé, pestré, vyvážené a pravidelné stravování, které si nicméně můžete nastavit dle vašich individuálních potřeb. Krabičková dieta Zdravé stravování nabízí celou škálu programů, podle kterých vám krabičkovou dietu ušijí na míru.

Zdravé stravování

Krabičková dieta s názvem Zdravé stravování dokazuje, že tato forma diety v žádném případě není jen o redukci hmotnosti. Spíše než jen kalorický deficit upřednostňuje zdravé, pestré, vyvážené a pravidelné stravování, které si nicméně můžete nastavit dle vašich individuálních potřeb.

Krabičková dieta Zdravé stravování nabízí celou škálu programů, podle kterých vám krabičkovou dietu ušijí na míru. Vybrat si můžete program Pro zdraví, Bez masa, Meníčko, Pro zdraví+, Pro mámy, Fit+, Protein+, Detox, Protein extra, Keto, Kombi week a další doplňky. Co daný program preferuje, to lze lehce odvodit od jeho názvu. Krabičková dieta Zdravé stravování připravuje pokrmy v čele s týmem výživových specialistů. Společnost dbá na vysokou kvalitu vstupních potravin i na jejich následnou šetrnou přípravu. Jídelníček krabičkové diety Zdravé stravování se neustále mění, a proto se vám nemůže stát, že by se vám některá jídla opakovaly. Jídla krabičkové diety Zdravé stravování jsou dostupná na většině místech České republiky.

Žebříčky TOP produktů na Ecoblogu

Recenze a zkušenosti spokojených uživatelů

Krabičkovou dietu jsem zvolil z jediného prostého důvodu. Jsem IT konzultant a většinu týdne prosedím za počítačem. I moje jídlo podle toho vypadalo. Zatímco dříve jsem snídal produkty rychlého občerstvení, teď se o mé správné stravování stará krabičková dieta. A ačkoliv není přímo zaměřena na redukci váhy, hubnu, protože předtím jsem se stravoval příšerně.

Jan Jakub

Krabičkovou dietu jsem vyzkoušela na měsíc, abych shodila nějaké to kilo. Byla jsem mile překvapená, protože jen jiným stravováním jsem shodila 5 kilo a přitom jsem vyzkoušela i takové potraviny, které bych si nikdy do nákupního košíku nedala.

Ivona Podzimková

Díky krabičkové dietě jsem konečně zatočil s mými kily navíc. Za měsíc jsem shodil už 8 kilogramů, ale pokračuji v tom dál. Vyhovuje mi, že se nemusím o nic starat.

Pavel Horváth

Pracuji jako fitness trenérka a krabičky jsem si původně chystala sama doma, ale jelikož mám hodně práce, vždy mě to naprosto vyčerpávalo. Od té chvíle, co mi krabičkovou dietu vozí domů, jsem uvolněnější, protože mám více času na své klienty.

Aneta Kubalová

S krabičkovou dietou jsem více než spokojená. Díky ní si udržím váhu. Oceňuji i pestrost a nápaditost jednotlivých jídel.

Aneta Prchalová

Jako pracující mamince dvou dětí se mi často stávalo, že jsem v hektické dny nic nejedla a doháněla to až večer u lednice. Zkrátka jsem pro sebe nestihla nic připravit. Pomohly mi až krabičkové diety, na které si čas najdu. Stačí jen otevřít krabičku a sníst jídlo v ní.

Petra Beranová

Jako tanečnice jsem neustále v pohybu a tomu by měla odpovídat i strava. Dříve jsem si jídlo připravovala nebo navštěvovala restaurace. Tím ale nejde pokrýt většinu pracovního dne. Proto jsem přešla na krabičkovou dietu a od té doby ušetřený čas investuji do svého rozvoje.

Anna Sitnerová

Jako projektový manažer trávím v práci spoustu času a ne vždy se mi dařilo dodržovat nějaký stravovací režim. Doma jsem pak většinou večer vyjedl ledničku. Od té doby, co používám krabičkovou dietu, si ledničky po příchodu domů ani nevšimnu.

Jan Zedník

Jako manažerka hotelové sítě jsem neustále v pohybu. Ačkoliv mě zdravé stravování a vaření baví, ne vždy na to mám čas. Proto ho teď šetřím pomocí krabičkové diety. A opravdu to pomáhá.

Kateřina Husarová

Krabičkové diety mi pomáhají lépe si hlídat příjem a mít více času pro sebe. Většinou volím udržovací program, na kterém nejvíce miluji pestrost jednotlivých jídel.

Hana Chomačinová

Nejlepší krabičková dieta


VÝBĚR ECOBLOGU #1

Zdravé stravování

Krabičková dieta s názvem Zdravé stravování dokazuje, že tato forma diety v žádném případě není jen o redukci hmotnosti. Spíše než jen kalorický deficit upřednostňuje zdravé, pestré, vyvážené a pravidelné stravování, které si nicméně můžete nastavit dle vašich individuálních potřeb. Krabičková dieta Zdravé stravování nabízí celou škálu programů, podle kterých vám krabičkovou dietu ušijí na míru.

Krabičkové diety na Ecoblogu

Zdroje

 1. Krabičková dieta - https://cs.wikipedia.org/wiki/Krabi%C4%8Dkov%C3%A1_dieta
 2. Pitný režim - https://cs.wikipedia.org/wiki/Pitn%C3%BD_re%C5%BEim
 3. Dieta - https://cs.wikipedia.org/wiki/Dieta
 4. Dietní systém - https://www.zbynekmlcoch.cz/medicina/nemoci-lecba/diety-v-nemocnici-dietni-system-kalorie-kaloricka-hodnota-a-charakteristika
 5. Redukční systém - http://www.zdrav.cz/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=2075
Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Nejlepší krabičková dieta
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Krabičková dieta

Podobné články

2 komentáře

Nela 28. 6. 2023 - 11:49

K tomuto druhu stravování mě přivedla kolegyně z práce, která na krabičkové dietě zhubla a říkala jsem si, že vyzkouším taky. Jedu druhým měsícem na krabičkové dietě od Zdravého stravování, jídla mi chutnají, líbí se mi i to, že mi je vozí každé ano do práce a já už nemusím řešit kam na jídlo nebo co budu jíst až přijdu domů z práce.

Reply
Adriana Machurová 8. 11. 2023 - 9:08

Fajn srovnání krabičkových diet, mám vyzkoušený krabičky od Zdravého stravování a objednávám je z důvodu mé časově náročné práce, abych měla celodenní příjem zdravého jídla a nevyjídala ledničku večer po práci.

Reply

Zanechte komentář