Domovská stránka » PR » Pracovat odkudkoliv není problém. Máme pro vás pár tipů, jak na to

Pracovat odkudkoliv není problém. Máme pro vás pár tipů, jak na to

od Radek

Práce na dálku se stává čím dál více oblíbenou. Díky moderním technologiím můžete pracovat z domova, z kavárny, z parku, ale i z pláže. Poradíme, co všechno potřebujete k tomu, abyste mohli pracovat odkudkoliv.

Výhody práce na dálku

Remote práce má spoustu výhod.

Flexibilita

Jednou z největších výhod práce na dálku je, že prostě můžete pracovat, odkudkoliv chcete a také kdy chcete.

Úspora času a peněz

Díky tomu, že nemusíte dojíždět do práce, ušetříte nejen peníze za jízdné a palivo, ale hlavně čas, který byste jinak strávili dojížděním.

Vyšší produktivita

Někteří lidé jsou produktivnější, když pracují z domova. Kancelář nemusí být vždy vhodným prostředím, obzvlášť je-li potřeba se na práci pořádně soustředit.

Jaké vybavení potřebujete, když se chystáte na práci z domova (nebo z pláže)?

Pro práci na dálku budete potřebovat:

Notebook

Dnešní notebooky jsou velmi lehké, takže není žádný problém je nosit v batohu a vybalit, kdekoliv je třeba.

Internetové připojení

Abyste mohli komunikovat s kolegy či klienty, potřebujete internetové připojení. Pro nenáročnou práci z parku vám postačí hotspot z vašeho telefonu, ale pokud byste raději něco stabilnějšího pro náročnější úkony, využijte výhody internetu do zásuvky, který zapojíte třeba i v karavanu zaparkovaném u pláže.

Chuť k práci

Důležitější než všechno vybavení je samotná chuť k práci a disciplína. Pokud vám toto schází, těžko se budete přemlouvat k tomu, abyste něco udělali, a raději půjdete do lesa na houby. Takže se náležitě motivujte.

Tipy pro práci na dálku

  1. I když pracujete z domova nebo z chaty, je podstatné mít vyhrazený pracovní prostor, kde se budete moct soustředit na práci. Ideální je, pokud je toto místo alespoň trochu oddělené od zbytku obydlí.
  1. Snažte se dodržovat pravidelnou pracovní dobu, díky tomu se vám snáz podaří udržet si řádnou disciplínu a produktivitu.
  1. Během práce si dělejte přestávky, abyste se vyhnuli únavě, či dokonce vyhoření. Každou půlhodinu se trochu protáhněte, pověste prádlo nebo jděte s pejskem na čůrací procházku.
  1. Najděte si rovnováhu mezi prací a soukromým životem. Je důležité stanovit si hranice a nebýt například online či k dispozici celý den.

Podobné články

Zanechte komentář